Kėdainių kyokushin karatė sporto klubo „Stoikas“ nariai laikė meistriškumo egzaminą ir kovojo dėl tą įrodančių diržų. 

Rimtis ir susikaupimas prieš egzaminą. Sportininkai įdėmiai klauso trenerio V. Rudelio kalbų.

Savo pirmąjį egzaminą laikė vos nuo rugsėjo mėnesio pradėję sportuoti jaunieji karatistai, kurie kovojo dėl oranžinės spalvos diržų.
„Laikantieji egzaminus turėjo parodyti visą žinių bagažą ir pademonstruoti savo techniką. Juos egzaminavo Eugenijus Šilaika, 4-o dano meistras iš Anykščių, tarptautinės kategorijos teisėjas, dalyvavęs Europos ir pasaulio čempionatuose, turintis didelę patirtį tiek technikos, tiek kovos srityse“, – pasakojo vienas „Stoiko“ trenerių Vaidas Rudelis.
Pasak pašnekovo, sportininkų amžius vis jaunėja – aukštesnį diržą gynėsi net keli šešiamečiai. „Džiugu, kad ir sportininkai, kuriems per 40 metų, nenuleidžia rankų, bet sportuoja, rodo pastangas, siekia aukštumų. Diržų egzaminas yra pakankamai sunkus jauniausiesiems, kurie ginsis oranžinį diržą – jiems egzaminas truks apie 40 minučių. Vaikai turi padaryti tam tikrus fizinius pratimus – du blokus, du kojų smūgius, atlikti smūgius rankomis. Taip atlikti ir fizinius pratimus: 20 atsispaudimų, 20 atsilenkimų ir 20 pritūpimų. Egzaminatoriai dažnai klausia ir teorinių žinių. Labiau patyrusiems sportininkams, kurie sieks geltono diržo su žalia juostele, egzaminas truks daugiau kaip 3 valandas. Egzaminus vainikavo kovos, kuomet sportininkai turėjo pademonstruoti savo techniką, kovodami 12 kovų, – egzamino eigą atpasakojo treneris.
Diržus apsigynė visi „Stoiko“ sportininkai.

R. Kačiulis (centre) jau turi paskutinį mokinio diržą – rudą su juoda juostele. Jo sėkme džiaugiasi treneris V. Rudelis (dešinėje).

Sėkmingai meistriškumo diržus ginasi ir labiau patyrę „Stoiko“ sportininkai.
„Labai džiugu, kad praėjusį savaitgalį vykusiuose respublikiniuose aukštesnių diržų gynimosi egzaminuose dalyvavo trys mūsų klubo sportininkai ir visiems jiems pasisekė iškovoti aukštesniuosius diržus: Erikas Šumskis iškovojo žalią diržą su ruda juostele, Vitalijus Vyšniauskas kimono papuošė rudos spalvos diržu, o aukščiausiu apdovanojimu gali pasigirti Rokas Kačiulis, kuris jau turi rudą diržą su juoda juostele. Tai yra paskutinis mokinio diržas. Tikimės, kad po poros metų sunkaus darbo, kai jam sukaks 18 metų, Rokas galės parodyti aukščiausią pilotažą ir iškovoti pirmą daną“, – kalbėjo treneris V. Rudelis.
Į „Stoiko“ narių egzaminą atėjęs R. Kačiulis stebėjo, kaip vyksta egzaminas.
„Pats prisimenu pirmuosius savo diržų gynimo egzaminus. Buvo daug nerimo ir baimės, kad gali nepasisekti. Pats prieš praėjusį savaitgalį vykusį egzaminą, kai gyniausi paskutinį mokinio diržą, jaudinausi, nes tai jau pats galas. Tada svarbiausias buvo fizinis pasirengimas, nes technika jau gerai žinoma. Dabar mano didžiausias dėmesys skiriamas Lietuvos čempionatui. Žinoma, svajoju ir apie juodą diržą“, – šypsojosi jau devynerius metus kyokushin karate sportuojantis sportininkas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.