Nors pastaraisiais metais dalis kaimuose gyvenančių žmonių pasikeitė senus ir sveikatai pavojingus asbestinius stogus, didžioji dauguma tai padaryti dar vis delsia. Todėl iki gegužės 31 dienos Nacionalinei mokėjimų agentūrai galima teikti paraiškas, pagal kurias bus kompensuojama dalis asbestinio stogo keitimo kainos.

Parengta supaprastinta tvarka
Pasak Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vedėjo Algimanto Žviko, naujasis šaukimas dėl paramos stogų keitimui vyksta pagal kiek supaprastintą tvarką.
„Svarbiausia, žmonės turėtų drąsiai kreiptis ir teirautis, ar turi galimybių pakeisti namų stogus. Reikia pabrėžti, kad šiais metais yra šiek tiek supaprastintos sąlygos paramai gauti. Nuo šiol stogo dangai ir statybinėms medžiagoms, būtinoms stogo renovacijai, bus taikomos orientacinės kainos, tad pareiškėjams bus paprasčiau apskaičiuoti keičiamą stogo dangos ir kitų reikalingų medžiagų kainą. Tais atvejais, kai stogas būtų dengiamas danga, kurios orientacinės kainos lentelėje nėra, reikės, kaip ir anksčiau, pateikti tris komercinius pasiūlymus“, – sakė A. Žvikas.
Įgyvendinimo taisyklėse pakeistos nuostatos ir dėl asbestinės stogo dangos pašalinimo. Nuo šiol pašalintam asbestinės stogo dangos kiekiui, nurodytam pažymoje, bus galima nebe 15 procentų, bet 25 proc. siekianti paklaida, kuri skaičiuojama nuo asbesto turinčių gaminių inventorizacijos ataskaitoje nurodyto stogo kiekio. Paramos gavėjui asbestinių atliekų pašalinus daugiau nei leidžia paklaida, jam už viršytą kiekį transportavimo ir šalinimo paslaugų išlaidos nebus kompensuojamos.

Pasak Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vedėjo Algimanto Žviko, gyventojai turėtų paskubėti teikti paraiškas asbestinių stogų pakeitimo kompensavimui.

Parama – tik kaimų gyventojams
A. Žvikas pabrėžė, kad parama asbestinių stogų keitimui taikoma kaimų, o ne miesto namams, tad jis turi nuliūdinti sodų bendrijų gyventojus, mat jiems tokia parama nepriklauso, nebent sodas būtų kaimo teritorijoje ir atitiktų keliamus reikalavimus.
„Pagal veiklos sritį remiama veikla – kaimo vietovėje esančio gyvenamojo namo, priklausančio fiziniam asmeniui, visos asbestinės stogo dangos pakeitimas.
Paramos gali kreiptis kaimo gyventojai, kurie yra ne jaunesni kaip 18 metų. Numatyta didžiausia galima paramos suma vienam projektui įgyvendinti – 2 000 eurų, paramos intensyvumas – iki 50 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų. Likusią stogo dangos keitimui reikalingą pinigų sumą turi turėti pats pareiškėjas.
Projektai bus vertinami pagal atrankos kriterijus, už kuriuos suteikiami balai. Privalomas mažiausias paramos paraiškų atrankos balų skaičius yra 30. Šio balų skaičiaus nesurinkusios paraiškos atmetamos. Jei paraiškose prašoma paramos suma viršija skirtąją, sudaroma paraiškų pirmumo eilė. Daugiau balų skiriama ilgesnį laiką kaimo vietovėje gyvenantiems ar vykdantiems profesinę ar ekonominę veiklą, jei gyvenamąją vietą name deklaruoja daugiavaikės ar mažamečius vaikus auginančios šeimos, neįgalūs ar pensinio amžiaus asmenys“, – paramos skyrimo tvarką komentavo A. Žvikas.

Paraiškos bus renkamos ir savivaldybėje
Paraiškos dėl stogų keitimo paramos priimamos Nacionalinės mokėjimo agentūros teritoriniuose padaliniuose, taip pat naudojantis ŽŪMIS portalo internetine prieiga adresu https://zumis.lt ar pateiktos registruotu paštu. Paraiškas pagal šią veiklos sritį bus galima pateikti ir savivaldybėse. Kėdainių rajono savivaldybėje agentūros darbuotojai priiminės paraiškas gegužės 23 dieną.

About The Author

Related Posts

2 komentarai

  1. Kristina

    Kodėl neduodama jaunom šeimoms miesto teritorijoje ir žmonės mažai turi pinigų.mes jauną šeimą kurai ir reikėtų paramos auginantys 2 vaikus .neteisybė didelė

    Atsakyti
  2. Vitas

    Jei gerai suprantu, skardos lankstinių kaina į pagal paramą kompensuojamųjų dalių ir medžiagų kainą neįskaičiuojama?

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.