Per 120 įvairaus, nuo 5 iki 75 metų amžiaus, dviračių sporto mėgėjų atsiliepė į jau trečius metus iš eilės Kėdainių dviračių klubo „VeloRatai“ ir rajono savivaldybės Sporto ir turizmo skyriaus organizuojamą edukacinį, sveikatingumo dviratininkų žygį „Pasitik vasarą su „VeloRatais“.
veloratai_4680Šį kartą dviratininkai, lydimi Kėdainių rajono kelių policijos, greitosios medicinos pagalbos ir Ruslano Linevo techninės pagalbos ekipažų, darnia kolona startavo iš Kėdainių miesto parko Surviliškio miestelio link. Įveikus 18 km pasiektas sustojimo punktas – Surviliškio miestelis. Surviliškio seniūnijos seniūnė Vanda Petrauskienė pasirūpino, kad žygio dalyviams Surviliškio V. Svirskio pagrindinės mokyklos istorijos mokytoja Irena Vaitkevičienė papasakotų apie miestelio istoriją, tradicijas, žymius žmones. Dviratininkai aplankė istorines kapinaites, kuriose palaidotas žymus Lietuvos ąžuolinių kryžių drožėjas, vienas žymiausių XIX amžiaus kryžių skaptuotojų Vincas Svirskis, pasigėrėjo apžvalgos aikštele, nuo kurios atsiveria puikūs Nevėžio upės slėnio vaizdai. Istorine akmenimis grysta pakalne nusileido į slėnį, kuriame laukė poilsio valandėlė, gardi „VeloRatų“ klubo paruošta košė ir Sporto ir turizmo skyriaus organizuotos mini dviračio valdymo varžybos. Pailsėję dviratininkai tęsė žygį pakabinamo beždžionių tilto per Nevėžio upę link. Daug emocijų žygio dalyviams suteikė šis tiltas, juk ne kasdien gali matyti ir pereiti tokiu tiltu.
Netrukus dviratininkai smagiai ir saugiai mynė pedalus Šventybrasčio miestelio link, o pasiekę kelią Krekenava–Kėdainiai darnia kolona grįžo į žygio pradžios vietą. Dviratininkai per 4 valandas įveikė 41 km.
Kėdainių miesto parke visi žygio dalyviai buvo apdovanoti atminimo lipdukais, o jauniausias ir vyriausias dviratininkai bei dviračių važiavimo technikos varžybų nugalėtojai – atitinkamais prizais.
Organizatoriai džiaugėsi, kad žygyje dalyvavo jau ne tik pavieniai dviratininkai, bet ir kolektyvai – važiavo per 10 dviratininkų iš AB „Lifosa“ su komercijos ir logistikos direktoriumi Ždanu Rysevu priešakyje, taip pat daugiau kaip 10 dviratininkų delegavo ir LSU „Aušros“ progimnazija, kur jos vaikams dviratininkų žygyje vadovavo mokytoja Olga Lukšienė. Taip pat nuostabu buvo matyti, kaip tėčiai, prie savo dviračių prisitvirtinę bagažines su savo atžalomis jose, įveikė suplanuotą žygio maršrutą.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.