Kėdainių senamiestyje besilankantys kraštiečiai jau spėjo pastebėti, kad Didžiosios Rinkos aikštėje esantis buvusios parduotuvės „Saulutė“ pastatas, kuriame po rekonstrukcijos įsikurs Mikalojaus Daukšos viešosios biblio­tekos jaunimo filialas, dygsta kaip ant mielių. Jau matomi pastato fasado kontūrai, montuojamos stogo perdangos.

Statybų pabaiga – dar šiais metais
Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius tikina, kad įsibėgėję statybos darbai pagreičio nepraras, o kitais metais bus pradėtos ir vidaus inventoriaus pirkimo procedūros.
„Su statybų bendrove „Litcon“ yra pasirašyta sutartis, pagal kurią jie yra įsipareigoję visus pagrindinius darbus užbaigti iki šių metų pabaigos. Be to, kad nebūtų gadinamas vaizdas miesto šventės metu, rangovai žadėjo iki tol visą pastato fasadinę pusę sutvarkyti“, – teigė meras.
Darbai, startavę šių metų sausio mėnesį, sparčiai pasistūmėjo į priekį. Bendra visų darbų sąmata siekia 2 mln. 500 tūkst. eurų.
„Nuo metų pradžios jau padaryta darbų už kelis šimtus tūkstančių eurų. Man pačiam asmeniškai teko ne kartą šnekėtis su rangovų įmonės atstovais. Džiugu, kad jie dabar jau daug rimčiau žiūri į šį objektą bei tvirtina, kad visi numatyti darbai bus atlikti iki metų pabaigos“, – sakė S. Grinkevičius.


Visi buvusios “Saulutės” statybos darbai bus atlikti iki šių metų pabaigos.


Atidžiai sekdamas „Saulutėje“ vykstančias statybas, meras vardijo kitus pagrindinius darbus, kurie turės būti spėti padaryti iki metų pabaigos: tai sienų apšiltinimas, stogo sutvarkymas, stiklinės dalies, šiluminio mazgo, inžinerinių tinklų sutvarkymas.
„Taigi, tų darbų dar yra tikrai nemažai. Bet tikiu, kad pabaigus statybas, šis pastatas papuoš mūsų senamiestį“, – tikino Kėdainių rajono meras.

Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius džiaugiasi sparčiai vykstančiais buvusios “Saulutės” rekonstrukcijos darbais.

Atidarymas – 2018-aisiais
Pabaigus „Saulutės“ pastato vidaus ir išorės įrengimo darbus, beliks atlikti viso reikalingo inventoriaus pirkimą.
„Finansavimo iš Europos Sąjungos ir iš valstybės investicijų programos visam inventoriui įsigyti galimybių gauti nėra, tad mums patiems jau kitų metų rajono savivaldybės biudžete teks numatyti reikalingas lėšas. Jų prireiks kino salės ir jaunimo erdvių įrengimui, scenos įgarsinimui ir apšvietimui. Vėl užtruks laiko kol bus atliktos įvairios procedūros. Bet tikimės, kad 2018 metai bus reikiamo inventoriaus pirkimo, jo montavimo bei įrengimo laikotarpis“, – pabrėžė meras.
Artimiausiu metu bus tęsiami ir Didžiosios rinkos aikštės kapitalinio remonto darbai. Juos atliks statybos įmonė „Irdaiva“.
„Aikštė šiais metais taip pat jau turi būti baigta rekonstruoti, yra likę darbų už 600 tūkst. eurų. Dėl aikštės rekonstrukcijos buvo atsiradę tam tikrų keblumų. Kai buvo koreguojama aikštės centrinė dalis, projektuotojų įmonė bankrutavo. Taigi, kol buvo paskelbtas konkursas, kol buvo atrinktas laimėtojas, vėl buvo gaištamas laikas. Tikiu įmonės vadovų pažadais, kad visi darbai bus atlikti laikantis grafiko. Jei bus skiriama pakankamai darbininkų, visi darbai judės labai greitai“, – tikino S. Grinkevičius.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.