Kėdainių daugiakultūrį centrą papuošė Druskininkuose gyvenančio, iš Žemaitijos kilusio dailininko Virginijaus Sutkaus tapybos darbų paroda „Tolima – artima“. 

A. Pečiulytė su V. Sutkumi aptarė naujausius kūrėjo darbus.

A. Pečiulytė su V. Sutkumi aptarė naujausius kūrėjo darbus.

Pasak autoriaus, jis nuo vaikystės mėgo piešti, o polinkis kūrybai, matyt, užkoduotas jo genuose, nes ir mama užburdavo savo mezginiais bei siuvinėjimais. „Esu gamtos žmogus, kuriam labai reikia erdvių. Kadangi augau netoli Šatrijos kalno, tai man užsilikę Žemaitijos lygumų toliai. Savo darbuose vis ieškau erdvių“, – sakė V. Sutkus. Menininkas užsiima ne tik tapyba, jis lieja akvareles ir daug laiko skiria pedagoginiam darbui. „Mano darbai vis keičiasi. Juk menininkas negali kurti viena maniera, tai būtų tarsi tiražavimas. Vis ieškau kažko naujo, stengiuosi būti įdomus. Seniau mėgau detales, dabar linkstu į abstrakcijas, tačiau kiekviename darbe galima rasti konkrečių motyvų“, – savo kūrybą pristatė V. Sutkus.

Savo darbuose V. Sutkus naudoja intensyvius spalvų derinius.

Savo darbuose V. Sutkus naudoja intensyvius spalvų derinius.

Pasak menotyrininkų, pasirinkdamas gamtovaizdžio fragmentą dailininkas V. Sutkus tarsi nutraukia ribą tarp tikrovės ir mistinio pasaulio. Ekspresyvus vaizdavimas pažadina vaizduotę, įtraukia žiūrovą į paslaptingą pasaulį, kuris sukuriamas abstrahuojant vaizduojamus objektus bei antriniuose planuose įterpiant trapias švelnių atspalvių formas. V. Sutkus yra gamtos žmogus, būtent gamta yra pagrindinis dailininko inspiratorius, pagrindinis kūrybos šaltinis.
Daugiakultūrio centro administratorė Audronė Pečiulytė dėkojo menininkui už gražų sugrįžimą į Kėdainius, mat V. Sutkus buvo vienas pirmųjų kūrėjų, surengęs savo darbų personalinę parodą duris atvėrusiame Daugiakultūriame centre.
„Virginijus Sutkus su savo darbais mus lanko trečią kartą. Pirmasis buvo labai seniai, vos tik atidarėme centrą, vėliau jis mus lankė su kolegomis kūrėjais druskininkiečiais, o dabar vėl sulaukėme jo pastarųjų metų tapybos ir kelių akvarelių. Ši paroda išsiskiria savo spalvingumu ir šiltumu. Atėjusieji pamatys, kad druskininkietis į savo darbus įdeda nemažai širdies“, – aplankyti parodą kviečia A. Pečiulytė.

1_paroda_2016_11 2_paroda_2016_11 3_paroda_2016_11 4_paroda_2016_11 5_paroda_2016_11 6_paroda_2016_11 7_paroda_2016_11 8_paroda_2016_11 9_paroda_2016_11 10_paroda_2016_11 11_paroda_2016_11 12_paroda_2016_11 13_paroda_2016_11 14_paroda_2016_11

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.