Spalio trečioji, antradienis – 276-oji metų diena (antroji 40-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 89 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Alanas, Alanta, Alantas, Evalda, Evaldas, Kristina, Milginta, Milgintas, Milgintė, Milgydas, Milgydė, Valda;

rytoj: Edvina, Edvinas, Eivas, Eivenė, Eivenis, Eivė, Eivyda, Eivydas, Mąstautas, Mąstautė, Mąstvilas, Pranciškus (Pranas);

poryt: Donata, Gilda, Palemonas, Placidas.

**************

Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 7.22, leidžiasi 18.54. Dienos ilgumas – 11.32. Šiandien – penktoji Mėnulio pilnaties diena. Saulė Svarstyklių ženkle.

**************

Protingos mintys: „Ilgi ginčai įrodo, kad tai, dėl ko ginčijamasi, neaišku jiems patiems“ (Volteras).

**************

Astrologinė prognozė spalio 3-iajai, antradieniui

AVINAS. Šiandien pasižymėsite imlumu informacijai, gera reakcija kelyje, o gal ir logistiniais gebėjimais. Kita vertus, būsite nekritiški ir neatsparūs dezinformacijai. Pasitelkite gilesnę įžvalgą, siekite faktus tarpusavyje.

JAUTIS. Iš ryto šiek tiek nerimausite dėl verslo, pinigų, išlaidų, finansinių peripetijų. Nepaisant to, būsite linkę išlaidauti. Vakare padaugės pasitenkinimo savimi ir savo aplinka.

DVYNIAI. Regis, šeimos, buities ar sveikatos rūpesčiai trukdys susikaupti darbui. Savijautos tikrai nepagerins svaigalai ar besaikis saldumynų vartojimas, todėl nemėginkite tokiu būdu sau kelti ūpo. Vietoj jo galite sulaukti nekokio poveikio.

VĖŽYS. Labiau pasikliaukite savimi ir nepasakokite atsitiktiniams pažįstamiems nei apie savo laimėjimus, nei apie bėdas. Svarbu nebūti patikliems ir kitų atžvilgiu elgtis sąžiningai. Vakaras nenuvils, jei užsiimsite ramia, meniškumo reikalaujančia veikla.

LIŪTAS. Šiandien pasistenkite, kad būtiniausias darbas būtų atliktas nepriekaištingai, nes klaidų nuslėpti nepavyks. Vakaro kontaktai turėtų džiuginti.

MERGELĖ. Permaininga diena. Viena vertus, jums seksis ugdyti augančią kartą, užsiimti projektine veikla ar pan. Kita vertus, gali pasitaikyti ir nemalonių emocijų, nesutarimų namuose arba darbe.

SVARSTYKLĖS. Šį rytą galite sužinoti, kad privalote kažkur vykti ar skubiai išsiųsti dokumentą, paruošti informaciją ar pan. Regis, vakare turėsite progą nekasdieniškai praleisti laiką, pasisemti naujų žinių.

SKORPIONAS. Būkite atidūs, jeigu šiandien teks tvarkyti finansinius, buhalterinius dokumentus, ruošti ataskaitas. Galite domėtis technikos kainomis ir pasiūla. Vakaras stimuliuos aistringus polėkius, tad sunku bus atsispirti pagundoms.

ŠAULYS. Šis rytas nežada geros nuotaikos. Galbūt rūpesčių sukels senyvas artimas žmogus ar nekokia partnerio emocinė būklė. Pasinėrę į darbus šiek tiek atitrūksite ir gal net pajusite pasitenkinimą pasiektais darbo rezultatais.

OŽIARAGIS. Diena gali būti kiek įtempta dėl skubaus darbo, rimtų pokalbių. Laimei, vakaras bus malonesnis. Pravartu pasportuoti, pasirūpinti grožiu, sveikata, augintiniais.

VANDENIS. Iš pat ryto jums nuotaiką gali sugadinti priekaištai dėl nepatenkintų mylimo žmogaus ar vaikų poreikių. Laimei, vakaras žada daugiau vidinės harmonijos bei meilės širdyje.

ŽUVYS. Rytas neatrodys malonus dėl aplinkinių nepatenkintų veidų ar jūsų asmeninio nepasitenkinimo supančia aplinka. Gerą patarimą galite gauti iš psichologiškai įžvalgaus žmogaus.

Lietuva spalio 3-iąją

1458 m. Krokuvoje Lietuvos didžiajam kunigaikščiui ir Lenkijos karaliui Kazimierui gimė sūnus, kuris buvo pavadintas tėvo vardu. Po mirties karalaitis Kazimieras paskelbtas šventuoju bei Lietuvos globėju.

1907 m. išleistas tautininkų laikraštis „Viltis“, redaguojamas Antano Smetonos ir Juozo Tumo-Vaižganto.

1914 m. II visuotiniame lietuvių Seime Brukline (JAV) įkurtas Lietuvos šelpimo fondas.

1939 m. Maskvoje prasidėjo derybos dėl tarpusavio pagalbos tarp Sovietų Sąjungos ir Lietuvos. Derybose, kuriose dalyvavo ir Josifas Stalinas, buvo kalbama apie Vilniaus ir Vilniaus srities perdavimą Lietuvai bei apie Sovietų Sąjungos nesikėsinimą į Lietuvos suverenitetą.

1993 m. Vilniuje veiklą pradėjo Maltos ordino pagalbos tarnybos Lietuvoje socialinės pagalbos namai, kuriuose įsikūrė ir Vilniaus arkivyskupijos Maltos ordino skyrius bei Maltos ordino Lietuvoje generalinis sekretoriatas.

2003 m. Vilniuje ant aukščiausio Baltijos valstybėse pastato – 126 metrų verslo centro „Europa“ – stogo iškeltas pabaigtuvių vainikas.

2005 m. Lietuvos ir Baltarusijos vidaus reikalų ministerijų vadovybė pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo kovojant su organizuotu nusikalstamumu.

2009 m. Lietuvos stipruolis Žydrūnas Savickas trečiąkart iškovojo pasaulio čempiono titulą Maltoje vykusiame pasaulio galiūnų čempionate. Ž. Savickas planetos pirmenybes laimėjo ir 2005 bei 2006 m.

2013 m. Seimo pirmininko pareigose iš jų atsistatydinusį Vydą Gedvilą pakeitė „darbietė“ Loreta Graužinienė.

2019 m. eidama 80-uosius metus mirė buvusi lietuvių operos primadona Gražina Apanavičiūtė.

Kai kuriuos įvairių metų spalio 3 dienos įvykius priminė ELTA.

Geros dienos!