Spalio 23-ioji – Molekulės diena; Tarptautinė snieginio leopardo diena.

Spalio dvidešimt trečioji, pirmadienis – 296-oji metų diena (pirmoji 43-iosios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 69 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Doloresa, Lolita, Odilija, Ramvyda, Ramvydas, Ramvydė, Sanginas;

rytoj: Audra, Daubara, Daubaras, Daubarė, Dauga, Daugailas, Daugė, Gilbertas, Rapolas, Švitrigailė;

poryt: Darija, Darijus, Inga, Ingeborga, Ingė, Krizantas, Krizas, Švitrė, Švitrigaila, Švitrys, Vaigedė.

**************

Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 8.01, leidžiasi 18.05. Dienos ilgumas – 10.04. Šiandien – trečioji Mėnulio priešpilnio diena. Saulė Skorpiono ženkle.

**************

Protingos mintys: „Senas žmogus viskuo tiki; vidutinio amžiaus žmogus viskuo nepasitiki; jaunas – viską žino“ (O. Vaildas).

**************

Astrologinė prognozė spalio 23-iajai, pirmadieniui

AVINAS. Būsite nusiteikę susitikti su verslo partneriais, rėmėjais, tačiau tai gali nepavykti. Spontaniškas, netikėtas susitikimas, įvykis gali priversti keisti planus.

JAUTIS. Šiandien gali strigti numatyti darbai arba susirūpinimą kels nesutarimai su aplinkiniais. Jums sunku bus sutikti su kitų žmonių nuomone. Neaptarinėkite svarbių dalykų, nedarykite išvadų. Saugokitės elektros iškrovos, avarinių situacijų.

DVYNIAI. Iš neoficialių šaltinių gauta informacija vers koreguoti ateities planus, atidėti ar paskubinti suplanuotą reikalą, susitikimą, išvykimą ar pan. Galimi netikėti trikdžiai kelionėje, užsienyje.

VĖŽYS. Tikėtini finansiniai rūpesčiai. Nesitikėkite stebuklų – jūsų skolų ir mokesčių niekas nepanaikins. Nesižavėkite abejotinais pasipelnymo pasiūlymais. Pasisaugokite avarinių situacijų ir neverskite aplinkinių skubotai įsipareigoti.

LIŪTAS. Tai, kas atrodė stabilu, staiga gali susvyruoti, sukelti abejonių. Regis, būsite linkę elgtis spontaniškai, neįprastai, išbandyti tai, kas dar nebandyta, kad ir kaip tam prieštarautų įprastos taisyklės ar jūsų vidinis brandumas.

MERGELĖ. Šiandien dėmesio reikalaus darbai, studijos, tačiau jėgų ir kantrybės jums gali pristigti. Galbūt laiku negavę reikalingos informacijos, nieko rimto nesugebėsite nuveikti. Nerimo kels įvykiai globaliame pasaulyje.

SVARSTYKLĖS. Šiandien nebūsite tokie pakantūs ir supratingi, kad aplinkinių nenuvargintų jūsų kalbos, kandi kritika, nesubtilus flirtas. Nepakenktų daugiau takto ir paprastumo. Saugokite nuo pavojų vaikus.

SKORPIONAS. Šiandien verčiau neieškokite teisybės bei pritarimo. Nepatartini diskusiniai pokalbiai, nes jie gali pakrypti ne taip, kaip tikitės. Jeigu nenorite pakliūti į bėdą, viską darykite nuosekliai, apgalvotai.

ŠAULYS. Darbe venkite aplaidumo, tinkamai elkitės su įranga, elektra, o vairuodami būkite itin atidūs. Staiga gali kilti sveikatos problema. Tinkamai elkitės su gyvūnais, jei nenorite rimtų problemų.

OŽIARAGIS. Regis, šiandien teks pasinervinti dėl finansinių reikalų, mokesčių ar dokumentų. Įveikite pagundą pirkti nereikalingus daiktus. Gali būti, kad keistu poelgiu nustebins kas nors iš artimų draugų, pažįstamų ar gerbėjų. Saugokite vaikus.

VANDENIS. Šiuo metu iš kitų galite sulaukti to, ko mažiausiai tikėjotės. Jūsų nepasitenkinimas gali prasiveržti nekorektiškai. Ir tai tikrai nieko neišspręs, nes pokalbiams stigs abipusės pagarbos ir konkretumo. Atsargiai kelyje bei su elektra.

ŽUVYS. Šiandien geriausia taktika būtų likti stebėtojais ant gyvenimo upės kranto. Vis tiek niekam negalėsite daryti įtakos. Jūsų tiesa bus iškraipoma, o pastangos – sumenkinamos. Atsargiai kelyje.

Lietuva spalio 23-iąją

1823 m. Vilniuje Rusijos caro daliniai pradėjo nelegalios filomatų draugijos, siekusios atkurti Lenkijos-Lietuvos valstybę, narių suėmimus.

1917 m. Petrograde įkurtas Rusijos bolševikų partijos lietuvių sekcijos Centro biuras, kuriame dirbo Vincas Kapsukas, Zigmas Angarietis ir Juozas Dumša.

1925 m. iš Maskvos į Kauną pargabenti 126 iš Lietuvos išvežti bažnyčių varpai. Vien iš Žemaičių vyskupijos į Rusiją jų buvo išgabenta apie 800.

1969 m. įkurtas Kauno valstybinis choras.1988 m. Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio steigiamajame suvažiavime išrinktas Sąjūdžio Seimas.

1995 m. prezidento Algirdo Brazausko vadovaujama delegacija dalyvavo Jungtinių Tautų 50-mečio minėjime Niujorke.

1999 m. Lietuvos nacionalinės filharmonijos rengiamas Vilniaus festivalis priimtas į Europos festivalių asociacijos (EFA) tikruosius narius.

2001 m. Lietuva ir JAV pasirašė ekstradicijos sutartį, kuri įpareigojo vienai iš susitariančių šalių pateikus prašymą išduoti kitai nusikaltusius asmenis, esančius jos teritorijoje, kad nusikaltėliams būtų taikoma baudžiamoji atsakomybė arba įvykdytas nuosprendis.

2007 m. Vilniuje, Aušros Vartų gatvėje, atidengta memorialinė lenta kino režisieriui Raimondui Vabalui, minint 70-ąsias garsaus kino menininko gimimo metines.

2009 m. eidama 99-uosius metus mirė viena žymiausių liaudies tapytojų Monika Bičiūnienė.

2017 m. Turku mieste atidarytas trečiasis Lietuvos garbės konsulatas Suomijoje.

2019 m. prezidentui Gitanui Nausėdai suteiktas Japonijos Gifu universiteto garbės daktaro laipsnis.

2019 m. Vilniuje, Teatro g. 11, atidengta atminimo lenta Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio steigėjui, Nepriklausomybės Akto signatarui, atkurtos nepriklausomos Lietuvos Respublikos pirmosios Vyriausybės ministro pirmininko pavaduotojui, ilgamečiam Seimo nariui, publicistui, filosofui, kultūrologui Romualdui Ozolui.

Kai kuriuos įvairių metų spalio 23 dienos įvykius priminė ELTA.

Geros dienos!

(Algimanto Barzdžiaus nuotr.)