Vieniems žmonėms šokis yra atsipalaidavimas, saviraiškos būdas, kitiems – sunkus darbas, o kėdainietei sportinių šokių trenerei Natalijai Tokarevai šokis yra visas jos gyvenimas. Savo aistra šokiui jaunatviška ir energinga moteris užkrečia vis daugiau bendraminčių, kartu su kuriais šį rudenį įvairaus amžiaus kraštiečiams siūlo aktyviai, smagiai ir naudingai praleisti vis ilgėjančius vakarus.

Nuo valso, salsos, rumbos iki gimnastikos, gatvės šokių ar net treniruočių su „Kangoo Jumps“ batais – nuobodžiauti šokių klubo „Vilnis“ studijoje tikrai neteks.

Efektyvios, smagios, tinkančios visiems – tokios, pasak šio sporto entuziasčių, yra treniruotės su „Kangoo Jumps“ batais.

Šokis lydi nuo mažens
„Nuo mažens aktyviai šokau, – sako žinomų sportinių šokių trenerių Ninos ir Ivano Tokarevų šeimoje užaugusi Natalija. – Tikriausiai kaip ir visi šokių vadovų vaikai, šokių salėje praleisdavau daug laiko, tikriausiai nuo tada, kai tik pradėjau vaikščioti. Rimčiau užsiimti sportiniais šokiais pradėjau nuo 5–6 metų. Treniruodavausi kasdien, be jokių atostogų, švenčių. Su partneriu Mindaugu Širka kiekvieną savaitgalį dalyvaudavome keliose varžybose. Šokome visa šeima, mano brolis taip pat turėjo labai aukštų pasiekimų. Taip intensyviai sportuojant, man tiesiog ir nekildavo mintis, kad gyvenime galėčiau veikti ką nors kita…“
Baigusi mokyklą, Natalija įstojo į Klaipėdos universitetą, pasirinkusi sportinių šokių programą. Mergina kartu su dar keturiais kėdainiečiais, išugdytais Ninos ir Ivano Tokarevų sportinių šokių klube „Vilnis“, šoko Klaipėdos kolektyve „Žuvėdra“, su kuriuo 2002 m. tapo pasaulio čempione.
Taip ir knieti paklausti – ar dabar jaunąją šokėjų kartą ugdančiai Natalijai neatrodo, kad šiuolaikiniai vaikai labiau išlepinti ir baidosi sunkaus darbo? „Vaikams, su kuriais aš dirbu, patinka šokti, jie noriai mokosi, dar noriau dalyvauja koncertuose ir konkursuose. Vaikams to labai reikia, tad stengiuosi suteikti jiems progų pasirodyti scenoje, – šypsosi šokių klubo „Vilnis“ vadovė. – Žinoma, visi mes kartais būname pavargę. Kai vaikas sako „aš nenoriu šokti“, tai nereiškia, kad jis nenori šokti apskritai. Galbūt jis tądien prastai jaučiasi, nepasisekė mokykloje ar nėra nuotaikos. Motyvuoju įvairiai – pasikalbu, įjungiu dar negirdėtą muziką… Turbūt daugiausia darbo su darželinukais – į pamokėles kviečiu ateiti nuo 3,5 metų, o tokio amžiaus vaikai dėmesį išlaiko trumpam, be to, dabartiniai vaikai labai judrūs. Tad tenka ir sudominti, ir mokyti šokti vienu metu.“

„Man labai patinka dirbti su vaikais ir suaugusiaisiais, myliu visus savo šokėjus. Šokiai man – visas gyvenimas“, – sako Natalija Tokareva.

Atiduoti visą save
Visai kitoks darbas su paaugliais – prie jų irgi reikia mokėti prieiti. „Man labai patinka tai, ką darau, tai mano gyvenimas. Smagu, kad pas mane mokosi šokti ir maži vaikai, ir paaugliai, ir suaugusieji. Aš visus labai myliu, randu bendrą kalbą. Mėgstu organizuoti ir šokių renginius, daug pastangų įdedu padėdama savo tėvams rengti sportinių šokių varžybas“, – sako pašnekovė.
O kas motyvuodavo daugybės sportinių čempionatų nugalėtoją ir prizininkę Nataliją vaikystėje ar paauglystėje, galbūt į priekį vedė noras laimėti varžybas? Tačiau moteris tvirtina, kad varžybose privalu galvoti ne apie pergalę, o stengtis iš visų jėgų ir padaryti viską, ką gali geriausia. „Varžybose turi atiduoti visą save, kad pasiektum savo paties geriausią rezultatą. Žinoma, tam reikia ir didelio psichologinio pasiruošimo. To paties mokau ir vaikus“, – pasakoja ji.
Beje, sportinių šokių trenerės vienuolikmetė dukra Margarita ne tik šoka, bet ir muzikuoja, lanko dramos studiją. „Ji nori viską išbandyti ir viską suspėja. Todėl ir kitiems tėveliams sakau – reikia tik tinkamo grafiko ir noro, viską įmanoma suspėti“, – tikina pašnekovė.

Daug trenerių ir užsiėmimų
Šokių studijoje „Vilnis“, kuri įsikūrusi Josvainių g. 25, šokėjus pasitinka nekasdieniška aplinka: erdvios ir šviesios patalpos, veidrodžiai, parketas, o aikštelės dydis ir išdėstymas apskaičiuotas pagal sportinių šokių standartus. Studijoje aukšto lygio šokėjų poras ugdo „Vilnies“ įkūrėjai Nina ir Ivanas Tokarevai bei jų dukra Natalija. Beje, Nina Tokareva ne vien ruošia šokėjus, bet ir padeda jiems puikiai atrodyti šokių aikštelėje: moteris profesionaliai daro šukuosenas sportinių šokių varžyboms, koncertams, o visiems norintiems – ir kitoms šventinėms progoms.
Svajojantiems suktis šokių aikštelėje vaikams galima užsiregistruoti į dvi sportinių šokių grupes pagal amžių: pirmokų–antrokų ir vyresniųjų, iki penktos klasės. „Šokame visą sportinių šokių programą, treniruotės vyksta du kartus per savaitę. Dar vieną savaitės dieną šie vaikai lanko gimnastikos užsiėmimus, kuriuos veda trenerė Dalia. O kadangi pamatėme didelį tėvelių ir vaikų susidomėjimą, šiais mokslo metais į gimnastiką kviečiame ir tuos vaikučius, kurie nelanko šokių“, – gera naujiena pasidalino N. Tokareva. Beje, šokti, tobulėti ir siekti aukštų rezultatų galima ir neturint partnerio – tam tinka „Solo Latino“ šokių programa.
Puikių naujienų netrūksta ir svajojantiems apie kitokio stiliaus šokius. Šokių studijoje dirbs du gatvės šokių treneriai. Nuo spalio 1 d. du kartus per savaitę mažesniuosius vaikus (nuo 1 iki maždaug 8 klasės) mokys profesionali šokėja, gatvės šokių trenerė Vaida iš Kauno. „O vyresniųjų grupę šeštadieniais ir kitu sutartu laiku mokys mūsų pačių „užsiaugintas“ treneris, puikus šokėjas Karolis. Bus tikrai smagu!“ – registruotis kviečia šokių klubo „Vilnis“ vadovė, su kuria galite susisiekti telefono numeriu 8 611 23678.

Kiekvienas šokėjas – asmenybė
Nepamiršti ir patys mažiausieji. Vaikučius nuo trejų iki šešerių metų amžiaus vadovė kviečia lankyti jos vedamas šokių pamokėles Kėdainių miesto ir rajono darželiuose „Pasaka“, „Aviliukas“, „Vaikystė“, „Varpelis“, „Vyturėlis“, „Puriena“, „Žilvitis“, Josvainių darželyje, Akademijos darželyje „Kaštonas“.
Taisyklinga laikysena, koordinacija, grakštumas, klausos lavinimas – ši šokio teikiama nauda ypač svarbi šiais laikais, daugėjant vaikų laikysenos ir sveikatos sutrikimų. O kur dar bendravimo įgūdžių, pasitikėjimo savimi, gražių manierų ugdymas. „Šokiai teikia daug privalumų. Be to, pastebėjau, kad visi vaikai, kuriuos mokau šokti, yra asmenybės, kiekvienas iš jų – individualybė. Galbūt todėl jie stengiasi šokti kuo geriau, taip atsiranda sveika konkurencija, kyla lygis ir pasiekiame gerų rezultatų“, – sako šokių mūzų apsuptyje gyvenanti moteris.

Šūkio sūkuryje išnyksta rūpesčiai
Beje, ji primena nepaneigiamą faktą – šokti verta visiems. „Jei visą dieną sėdite prie kompiuterio ar daug laiko praleidžiate automobilyje, šokis taps puikia mankšta, išjudins visą kūną, suteiks plastikos. Gražiai judėti išmokusios moterys jaučiasi drąsiau, ima labiau pasitikėti savimi, gražėja tiesiog akyse, o tada ir gyvenime ima labiau sektis“, – šypsodamasi tvirtina Natalija, pridurdama, jog sportiniai šokiai yra ir puiki kardiotreniruotė, tuo labiau – nenuobodi ir nemonotoniška.
Šokių klube „Vilnis“ sukasi ne tik suaugusių šokėjų poros, bet ir šiuo metu renkama moterų „Solo Latino“ šokių grupė.

Nina (pirma iš dešinės) ir Ivanas Tokarevai bei jų dukra Natalija (antra iš dešinės) ne tik ugdo jaunąją sportinių šokių šokėjų kartą, bet ir su entu­ziazmu organizuoja sportinių šokių varžybas bei šventes.

Jei šokių pamokų lankymo iniciatorės dažniausiai būna merginos, tai vyrai pradžioje yra konservatyvesni. „Neretai į mane kreipiasi vestuvėms besirengiančios poros, kurios nori išmokti valsą, rumbą ar tiesiog pagal savo mėgstamą muziką sukurti šokį. Smagu stebėti vyrų reakciją – jei iš pradžių jie nežino, ko tikėtis, jaučiasi susikaustę, tai po kelių žingsnelių atsipalaiduoja ir užsimiršta. Susikaupę šokių pamokai, jie pamiršta darbo ir verslo rūpesčius, ir po pamokos sako – kaip smagu, kaip gerai pailsėjau, – šypsosi trenerė. – Žinoma, jei dirbame intensyviau, tai yra ir fizinė treniruotė. Tad nereikia bijoti suaugusių pramoginių šokių, kviečiu ateiti ir puikiai praleisti laiką.“

Kengūros šuoliukai – „užveda“!
O štai ką energinga moteris sako apie sėkmingai kelią ne tik Kėdainiuose, bet ir kituose miestuose besiskinančią naujovę – pasaulyje populiarias treniruotes su „Kangoo Jumps“ batais:
„Joks sportas manęs taip „neužvedė“, kaip šokinėjimas ir bėgiojimas su šiais batais! Šios treniruotės ypač tinka turintiems sveikatos problemų, nes amortizacija apsaugo kelius, stuburą, nugarą, o po intensyvios treniruotės neskauda raumenų. Sunku atrodo tik iš pradžių, o rezultatai – stulbinantys, moterys lieknėja ir tvirtėja tiesiog akyse!“
Į šias treniruotes šokių studijoje „Vilnis“ kviečia Natalijos bendramintės trenerės Inga ir Dovilė. Pasak šio sporto entuziasčių, šokinėjant su „Kangoo Jumps“ batais pasiekiamas dvigubai didesnis efektas nei per kitos rūšies treniruotes, o per valandą sudeginama net iki 1000 kalorijų.
„Šokti gali kiekvienas. Tad kviečiame į mūsų studiją – nuo mažiausių iki vyriausių kėdainiečių!” – pasitikdama naują sezoną, kviečia N. Tokareva.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.