Nuo šių metų pradžios pasikeitus valstybės remiamų pajamų dydžiui, mokiniai turi teisę į nemokamą maitinimą ir į paramą mokinio reikme­nims įsigyti, jeigu vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienam gyvenančiam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 183 eurai (buvo 153 Eur).

Nuo šių metų sausio 1 dienos padidėjo valstybės remiamos pajamos nuo 102 iki 122 eurų, todėl keičiasi ir pajamų dydis norint gauti socialinę paramą mokiniams.
Savivaldybės tarybos nustatytais atvejais, t. y. dėl sunkios bendrai gyvenančių asmenų padėties (ligos, nelaimingo atsitikimo, netekus maitintojo, kai bendrai gyvenantys asmenys augina tris ir daugiau vaikų, ar vaikus augina neįgalūs bendrai gyvenantys asmenys, arba nors vienas iš bendrai gyvenančių asmenų yra neįgalus asmuo, taip pat jeigu mokinį augina tik vienas iš tėvų arba jei mokinys yra iš socialinės rizikos šeimos) mokiniai turi teisę į nemokamą maitinimą, jeigu vidutinės pajamos vienam asmeniui yra mažesnės kaip 244 eurai (buvo 204 Eur).

Šiais metais įsigaliojus Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pakeitimams, vertinant socialinei paramai mokiniams gauti vidutines bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens mėnesio pajamas, į šeimų, auginančių vaikus, pajamas neįskaitoma išmoka vaikui ir dalis darbinių pajamų. Apskaičiuojant pagal darbo sutartį arba kitų darbo santykiams prilygintų teisinių santykių pagrindu gautas vidutines mėnesio pajamos, į bendrai gyvenančių asmenų arba vieno gyvenančio asmens pajamas neįskaitoma minėtų pajamų dalis:

20 procentų – bendrai gyvenantiems asmenims, auginantiems vieną ar du vaikus (įvaikius);
25 procentai – bendrai gyvenantiems asmenims, auginantiems tris ar daugiau vaikų (įvaikių);
30 procentų – asmenims, vieniems auginantiems vieną ar du vaikus (įvaikius);
35 procentai – asmenims, vieniems auginantiems tris ar daugiau vaikų (įvaikių).

Nuo sausio 1 d. įsigalioję minėti pakeitimai suteikia teisę dėl socialinės paramos mokiniams kreiptis didesniam pareiškėjų skaičiui. Primename, kad dėl mokinių nemokamo maitinimo galima kreiptis per visus mokslo metus, atsiradus teisei į socialinę paramą mokiniams.

Dėl socialinės paramos mokiniams pareiškėjui reikia kreiptis į deklaruotos gyvenamosios vietos seniūniją, o jeigu gyvenamoji vieta nedeklaruota – į seniūniją, kurioje gyvena, ir ten užpildyti prašymą-paraišką socialinei paramai mokiniams gauti. Prie prašymo-paraiškos reikia pridėti pažymas apie pajamas, susijusias su darbiniais santykiais (gautas per 3 praėjusius iki kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams mėnesius arba kreipimosi mėnesio, jei bent vieno iš bendrai gyvenančių asmenų arba vieno gyvenančio asmens pajamų šaltinis ar bendrai gyvenančių asmenų sudėtis, palyginti su 3 praėjusiais kalendoriniais mėnesiais, pasikeitė), įmonės, įstaigos, organizacijos, fondo ar antstolio išduotas pažymas apie lėšas vaikui išlaikyti ir, priklausomai nuo aplinkybių, kitas pažymas, reikalingas socialinei paramai mokiniams gauti.

Kėdainių rajono savivaldybės inf.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.