„Tikrai sveikinu rajono mero Sauliaus Grinkevičiaus ryžtą suvaldyti nemalonių kvapų Kėdainiuose ir kitose mūsų rajono vietovėse skleidėjus. Apmaudu, kad žmonės metų metus turi kęsti smarvę, tad turime susitelkti ir ieškoti galimybių, kaip to išvengti“, – po praėjusią savaitę vykusio darbo grupės kvapų prevencijai rajone kontroliuoti posėdžio sakė rajono Tarybos narė, Sveikatos ir socialinės apsaugos komiteto pirmininkė Ona Šulcienė. 

Greta Josvainių esantis bendrovės „Sistem“ kiaulių kompleksas kelia daugiausia problemų kontroliuojant nemalonius kvapous.

Greta Josvainių esantis bendrovės „Sistem“ kiaulių kompleksas kelia daugiausia problemų kontroliuojant nemalonius kvapous.

Rajono mero iniciatyva dar praėjusių metų vasarą buvo sudaryta darbo grupė iš patyrusių savo srities specialistų, kuri parengė planą, kaip kontroliuoti ir valdyti nemalonius kvapus rajone. Šiai grupei vadovauti ėmusi rajono Tarybos narė, Kauno visuomenės sveikatos skyriaus vedėja O. Šulcienė puikiai žinojo problemą: „Į mane kraštiečiai dėl nemalonių kvapų yra kreipęsi ne kartą. Be to, ir pati vasaromis dažnai pajuntu, kad ne viskas su kvapais yra gerai. Gaila, kad esame labai liberalių įstatymų įkaitai. Kiek kartų ne tik mes, bet ir aplinkosaugininkai buvome gavę nusiskundimų, vis nieko negalėjome padaryti, nes kvapų normos mūsų šalyje leidžiamos gana didelės. Tačiau ginklų be kovos sudėti negalima. Labai gilinantis į problemą, visada galima rasti jos sprendimo būdų.“
Darbo grupės nariai pirmiausia išsikėlė tikslą surasti galimus nemalonių kvapų skleidėjus. Jų buvo įvardinta ne keletas. Vieni sutiko bendradarbiauti ir patys ieško galimybių mažinti nemalonius kvapus, tačiau kiti – visiškai nesiteikia bendradarbiauti. Bene daugiausia problemų siekiant suvaldyti smarvę iškilo su UAB „Sistem“, netoli Josvainių miestelio valdančia nemažą kiaulių kompleksą. Pasak O. Šulcienės, šios bendrovės vadovai vis bando nusimesti atsakomybę dėl nemalonių kvapų ir nenori bendradarbiauti. „Labai sunku patekti į tos bendrovės valdas ir pamatyti, kaip ji gyvuoja. Tačiau savivaldybė užsakė ir atlieka įvairius tyrimus netoli kiaulidžių. Savo ruožtu bendrovės veiklą akylai stebi ir aplinkosaugininkai. Jie nuolat atlieka amoniako matavimus tręšimo laike. Tenka tik konstatuoti, kad ne kartą buvo užfiksuota aplinkos apsaugos reikalavimų pažeidimų šioje bendrovėje. Už juos aplinkosaugininkai įmonės atstovams skyrė baudas“, – sakė O. Šulcienė.

O. Šulcienė sveikina rajono mero iniciatyvą suvaldyti smardintojus ir dėkoja visiems, kas padeda tą problemą spręsti.

O. Šulcienė sveikina rajono mero iniciatyvą suvaldyti smardintojus ir dėkoja visiems, kas padeda tą problemą spręsti.

Praėjusią vasarą kėdainiečiai mažiau kentėjo nuo nemalonių kvapų, mat bendrovės „Sistem“ kiaulidėse buvo smarkiai apribota veikla dėl afrikinio kiaulių maro grėsmės. Dabar kiaulidėse vėl auginama apie 12 tūkstančių kiaulių. Kadangi kiaulių buvo mažiau, tai ir srutų prikaupta mažiau, rečiau vyko laukų laistymai. Ateityje bendrovei veiklą suaktyvinus, smarvės problemos vėl gali atsinaujinti. „Tačiau mes nelinkę pasiduoti. Esame parengę tolimesnį planą, kaip stebėti šią įmonę. Pirmiausia planuojame įvertinti kiaulių komplekso pastatų būklę. Norime susisteminti visus duomenis, toliau atlikti būtinus tyrimus, kad žinotume, ar neteršiamas oras ir dirvožemis. Kai turėsime visą informaciją, tada kreipsimės į Aplinkos apsaugos agentūrą Vilniuje, kuri išduoda taršos integruotos prevencijos kontrolės leidimus ir matysime, ar tą leidimą kiaulių augintojai gali gauti. Be šio dokumento, jie negali vykdyti veiklos. Turiu tik pasidžiaugti, kad visi darbo grupės nariai labai atsakingai žiūri į kvapų kontrolės problemą“, – konstatavo O. Šulcienė.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. emilija

    Gal trečias kartas nemeluos………………….tai jau bandė daryti du merai N. Naujokienė, R. Diliūnas. Sėkmės

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.