J. Basanavičiaus gatvėje buvusiame kariniame miestelyje esantis skverelis sparčiai keičia veidą. Praėjusių metų pabaigoje ten buvo išpjauti seni sutrešę topoliai, pastatytos vaikų žaidimų aikštelės, o visai neseniai įrengtas papildomas apšvietimas. 

Apšvietimo dekoracijos tarp buvusio karinio miestelio gyventojų sukėlė aistras – vieniems jos patinka, kiti prašo jas nuimti.

Tokie pokyčiai patinka ne visiems aplinkinių namų gyventojams. Miesto seniūnas Valentinas Tamulis sulaukė prašymo naująjį apšvietimą išmontuoti. „Labai gaila, kad vis atsiranda žmonių, o dažniausiai tai tie patys miestiečiai, kuriems niekada neįtinka jokie darbai. Juk puikiai pamename, kiek buvo erzelio, kai pradėjome buvusiame kariniame miestelyje pjauti peraugusius medžius. Kai tai padarėme, triukšmas nurimo. Žmonės suprato, jog medžiai išpjauti dėl saugumo – jie buvo išpuvę ir bet kada galėjo griūti. Panašių pykčių sulaukėme, kai ėmėme tvarkyti dykynes miesto pakraštyje už parduotuvės „Norfa“. Ten augusiuose krūmuose valkatauti nevengiantys piliečiai buvo įsirengę laikinus būstus, kur girtaudavo, net nakvodavo. Panašių „bomžų“ puotaviečių aptikome ir palei Smilgos upelį augusiuose krūmuose. Tad medžių bei krūmų genėjimas ne visų buvo sutiktas palankiai. Medžių genėjimas nuolat kelia aistrų – vieni tam pritaria, kiti pyksta.

Tokiomis dekoracijomis vilniečiai apšvietimo specialistai pasiūlė pagyvinti Kėdainių vaizdą tamsiuoju metų laiku.

Dabar panašią situaciją turime su apšvietimo dekoracijomis. Jas mūsų miestui pasiūlė kalėdinę eglę puošusios firmos specialistai. Jie ne kartą važiavo per miestą ir pastebėjo, kad jis gana nykus. Pirminis jų siūlymas buvo pagyvinti Ramybės skvero aikštelę. Tačiau kai buvo apšviesta evangelikų liuteronų bažnyčia, mūsų įrengtas naujasis apšvietimas lyg ir nebederėjo. Tada jį perkėlėme į kitą vietą – tvarkomą buvusio karinio miestelio skverelį. Kai tik tai padarėme, Ramybės skvero aplinkinių namų gyventojai pradėjo prašyti apšvietimą grąžinti. O buvusio karinio miestelio keletas gyventojų pradėjo skųstis, kad jiems negražu, per daug spalvinga, per šviesu. Aišku tik viena – niekada visiems su suplanuotais darbais neįtiksi. Mes skverui norėjome įkvėpti gyvybės. Dar deriname tų dekoracijų švietimo laiką – manome, jog jos galėtų šviesti tamsiuoju metų laiku vakarais iki kokios 22 ar 23 valandos“, – diskusijų sukėlusią situaciją komentavo miesto seniūnas Valentinas Tamulis.
Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Vytautas Kundrotas taip pat sakė gavęs vieno J. Basanavičiaus g. namo gyventojų prašymą išmontuoti greta jų namų esančio skvero apšvietimo dekoracijas. „Skubotų sprendimų tikrai nedarysime. Tai yra viešoji vieta, kurios tvarkymu rūpinasi seniūnija, tai mes seniūno paprašėme atlikti to kvartalo gyventojų apklausą, ar palikti tas apšvietimo dekoracijas, ar jas nuimti. Vis tik turime norą gražinti ir gyvinti miestą. Kadangi gyvename demokratijos laikais, tai į gyventojų nuomonę tikrai atsižvelgsime. Jei būtų nutarta dekoracijų atsisakyti toje vietoje, tada ieškosime kitos vietos joms – galbūt jomis tiktų pagyvinti vaikų darželių aplinkas“, – sakė V. Kundrotas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.