Į Gegučių parkelį užsukę kraštiečiai negali nepastebėti šioje vietoje vykstančių permainų. Prie takelių vėl kyla atnaujintos ir pagražintos bei patobulintos skulptūros, kurios nuo šiol ne tik puoš parką, bet ir atliks tam tikras funkcijas.

A. Vasiliauskas (dešinėje) ir G. Galvanauskas „pagavę“ tinkamą orą Gegučių parke stato atnaujintas skulptūras.

A. Vasiliauskas (dešinėje) ir G. Galvanauskas „pagavę“ tinkamą orą Gegučių parke stato atnaujintas skulptūras.

Dar kovo mėnesį „Ryto“ progimnazijos technologijų mokytojas, skulptorius Audrius Vasiliauskas susitiko su  rajono  meru Sauliumi Grinkevičiumi ir mero pavaduotoja Olga Urboniene, kad pristatytų savo sumanymą atnaujinti Gegučių parko skulptūras.
Skulptorius siūlė ne tik atnaujinti senąsias laiko gerokai apgadintas skulptūras, bet ir sukurti naujų elementų, kurie leistų šias parko puošmenas padaryti funcionalias. Rajono vadovai pritarė tokiam sumanymui ir vasarai įsibėgėjus buvo imtasi darbų. A. Vasiliauskas dėkingas kolegoms bendraminčiams ir kitiems pagalbininkams, kurie rado laiko ir galimybių jo svajonę paversti tikrove. „Iš viso yra atkurta trylika objektų su 53 detalėmis. Skulptūrų atnaujinimas kaip ir baigtas. Lieka tik jas tinkamai ir tvirtai pastatyti. Tačiau tokiam darbui reikia tinkamo oro. Pamažu skultūros vežamos ir statomos parke. Prie kiekvienos skulptūros atsiras suoliukai. Dalis skulptūrų tarnaus kaip laipynės ar treniruokliai. Gegučių parkas graži ir miestiečius viliojanti vieta. Reikia, kad ji taptų dar patrauklesnė. Tikiuosi, kad miesto šeimininkai ras galimybių ir parke įrengs papildomo apšvietimo bei pasirūpins skulptūrų apsauga. Tikrai nesinorėtų, kad mūsų darbas būtų suniokotas“, – prasidėjus atnaujintų skulptūrų statybai sakė A. Vasiliauskas.

Senosios skulptūros ne tik atnaujintos, bet ir papildytos naujais funkcionaliais elementais.

Senosios skulptūros ne tik atnaujintos, bet ir papildytos naujais funkcionaliais elementais.

Vienas ištikimiausių A. Vasiliausko pagalbininkų skulptorius Genrikas Galvanauskas, skulptūras kūręs ir statęs šiame parke prieš trisdešimt metų, sakė, jog jų atkūrimas nebuvo sudėtingas: „kai kažką užsibrėži padaryti, tai ir padarai. Dabar mūsų darbas jau padarytas. Liko skulptūras pastatyti. Lauksime žmonių įvertinimo. Jei žmonėms bus malonu tas skulptūras lankyti, tada ir mums, kūrėjams, bus smagu. Tik negalima pamiršti skulptūrų priežiūros. Tinkamai prižiūrėtos jos gali stovėti metų metus. Juk dar ir šiandien galime pasigėrėti Vinco Svirskio darbais. Tad viskas priklausys nuo miesto šeimininkų požiūrio į mūsų darbą. Jei šeimininkai rūpinsis skulptūromis, tai jos ilgai tarnaus.“

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.