Trečiadienio rytą ugniagesiai skubėjo į Vokiečių gatvę.

Trečiadienio rytą ugniagesiai skubėjo į Vokiečių gatvę.

Jei nuosavo namo gyventojas prieš šildymo sezoną išsivalė savo kaminą, tai dar nereiškia, kad neteks kviesti gaisrininkų. Su tokia situacija susidūrė vienas Kėdainių Vokiečių gatvės namo gyventojas, kuris trečiadienio rytą  pastebėjo, kad kibirkščiuoja jo būsto kaminas – degė suodžiai. 

Į įvykio vietą išvyko kelios gaisrininkų komandos. Įvykio vietą įvertinta situacija, vienas ugniagesių automobilis liko budėti. Kamine užsidegus suodžiams gaisrininkai negali nieko daryti, o tik imtis priemonių, kad nutrauktų jų degimą, stebėti, kad ugnis neišplistų ir nesukeltų gaisro.

Ugniagesiai pastebi, kad, atėjus šaltajam sezonui, vis dažniau vykstama į iškvietimus dėl degančių suodžių kaminuose. Ir to priežastis ne tik nevalyti kaminai – kaminas suodžiais apsinešti gali ir dėl prastos pakuros, kuri degdama mažina kamino pralaidumą.

Kaminas suodžiais apsineš greičiau, jeigu bus naudojamos drėgnos malkos arba katile bus deginama viskas, kas papuola po ranka. Ypač pavojinga deginti plastikinius butelius, maišelius ir kitas atliekas, nes degdamas plastikas išskiria lipnią medžiagą, kuri nusėda ant kamino arba įdėklo sienelių ir kaminas užanka visam laikui.

Degančius kamino suodžius namo viduje esantiems asmenims pastebėti sunku, juolab kad jokių išskirtinių požymių nei išgirsti, nei pastebėti dažniausiai yra neįmanoma. Tačiau iš kamino lekiančios kibirkštys gali būti pavojingos – būna, kad dėl to sudega ir visas pastatas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.