Kodėl šiandien esame laisvi? Kodėl privalome didžiuotis tuo, ką lygiai prieš šimtą metų padarė mūsų protėviai ne tik vardan Kėdainių krašto, bet ir visos Lietuvos ateities? Į šiuos klausimus buvo atsakyta iškilmingai paminint 1919 metais Kėdainiuose vykusias Nepriklausomybės kovas, kuriose žuvo pirmasis Lietuvos savanoris Povilas Lukšys.

Minint 100-ąsias Nepriklausomybės metines, savanorių atminimą pagerbė Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas ir Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius.

“Pažvelgiant į prieš šimtą metų mūsų krašte vykusius įvykius, ne tik minėdami šią datą, bet ir kasdien privalome prisiminti, kad laisvė yra didžiulė vertybė, kurią visuomet privalome būti pasirengę apginti. Būtent tai padarė ir Povilas Lukšys ir daugelis kitų didvyrių, už Lietuvos laisvę paaukoję daugiausiai, ką tik gali paaukoti žmogus – savo gyvybę.

Ši žūtis – įsipareigojimas mums toliau savo darbais stiprinti iškovotą nepriklausomybę, o ši žūtis mūsų jaunimui – tai įsipareigojimas saugoti mūsų brolių atminimą, kurie padėjo galvas už mūsų šalies laisvę”, – teigė Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius.

Nepriklausomybės kovų iškilmingame minėjime dalyvavęs Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas pabrėžė, kad anuomet tik atkurtos valstybės kūrėjai turėjo stiprų savanorystės jausmą, dėl kurio nebuvo pasiduota daug stipresnio priešo – Rusijos kariuomenės – užmačioms.

“Tie žmonės savo pavyzdžiu įrodė, kad savanoris yra ne tik žodis. Savanorių pasiryžimas kovoti dėl jaunos valstybės – tai stipriausia žinia, kad kiekvienas mūsų esame atsakingi už savo šalį”, – iškilmingos ceremonijos metu sakė Lietuvos kariuomenės vadas.

Daugiau apie 100-ųjų Nepriklausomybės kovų minėjimą skaitykite antradienio “Kėdainių mugėje”.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.