Jau metus laiko atliekų tvarkymu užsiimančią bendrovę UAB „Skongalis“ valdanti vilniečių įmonė „VSA Vilnius“ planuoja nemažai pertvarkų komunalinių atliekų surinkimo veiklose. Netrukus startuos pusiau požeminių konteinerių projektavimo ir įrengimo konkursai – tikimasi iki kitų metų pabaigos bene visame mieste komunalinių atliekų ir rūšiavimui skirtus konteinerius padaryti pusiau požeminio tipo. 

Senos, padangos nėra komunalinė atlieka, tad jų nevalia mesti prie komunalinių atliekų konteinerių.

Be to, prie konteinerių pradedamos įrenginėti vaizdo stebėjimo kameros, kurių pagalba bus matoma, kas ir kokias atliekas meta į konteinerius, ar žmonės prie konteinerių nepalieka neleistinų, specifinių ar pavojingų gamtai atliekų.
Padangos – ne komunalinė atlieka
Šiuo metu jau yra pakeista apie 70 vienetų senų, kvadratinio tipo antžeminių konteinerių. Skaičiuojama, kad pakeisti dar liko panašus jų skaičius.
Planuojama, kad iki kitų metų vidurio Kėdainių mieste atsiras apie 150 pusiau požeminių konteinerių aikštelių. Šiuo metu mieste yra penkios vietos, kuriose gyventojų patogumui tokie konteineriai jau yra įrengti.
Pasak įmonei UAB „Skongalis“ jau daugiau nei metus vadovaujančio Lauryno Kazlausko, pradedamas ne tik atnaujinimas konteinerių parko, bet ir pavasarinis specifinių atliekų surinkimas.
„Balandį pradėjome stambiagabaričių atliekų ir kitų atliekų, susidarančių buityje, surinkimą. Nustebino, nes atliekų turime didelius kiekius. Žmonės išmeta senus baldus, neveikiančią, sugedusią buitinę techniką“, – sakė pašnekovas.
Specifinių nepavojingų ir pavojingų atliekų surinkimo etapas tęsis iki gegužės 1 dienos. Atliekos iš seniūnijų yra išvežamos pagal specialų grafiką ir iš miesto, ir iš kaimiškųjų vietovių. Grafiką galima rasti Kėdainių rajono savivaldybės internetiniame puslapyje.
Visos atliekos turi būti tvarkingai sudėtos prie individualių konteinerių. Surenkami įvairūs baldai, buities technika, lengvojo transporto padangos, elektros ir elektronikos atliekos, akumuliatoriai, įvairūs metaliniai ir kiti nereikalingi buities daiktai.
Iš miesto daugiabučių namų gyventojų anksčiau išvardytos atliekos surenkamos pirmadieniais. Gyventojų patogumui atliekų priėmimo aikštelė J. Basanavičiaus g. (už miesto katilinės) tokias atliekas antradienį−penktadienį priima nuo 10 iki 19 val., šeštadienį – nuo 9 iki 16 val., tel. (8 682) 55784. Nedarbo dienos – sekmadienis ir pirmadienis. Zabieliškio sąvartynas dirba nuo 8 iki 20 val., tel. (8 682) 55785. Primename, kad žaliosios atliekos į žaliųjų atliekų aikštelę iš gyventojų priimamos nemokamai.
„Norime akcentuoti, kad jei gyventojas pavėlavo ar užsimiršo, padėjo atliekas, kai mūsų darbuotojų automobilis jau pravažiavo, su seniūnijos darbuotojais vėliau peržiūrėsime tas vietas, jei bus būtinybė, atvažiuosime papildomai“, – sakė L. Kazlauskas.
Vaizdą jau stebi videokameros
Bet kokias atliekas griežtai draudžiama vežti į paupius, pagriovius, pamiškes, pakrūmes ar nenaudojamų pastatų teritorijas. Aplinkos teršėjai baudžiami Administracinių teisės pažeidimų kodekso nustatyta tvarka.
Pasak „Skongalio“ vadovo, pastaruoju metu paaštrėjo nereikalingų bei bet kur išmestų automobilinių padangų problema. Jei pavienės padangos mėtosi prie komunalinių atliekų konteinerių, jos yra surenkamos ir išvežamos, tačiau būna ir taip, kad prie konteinerių mėtosi kone visa priekaba kažkieno neatsakingai paliktų nereikalingų automobilinių padangų. Derėtų atsiminti, kad be papildomo mokesčio senos padangos priimamos jas keičiant autoservisuose, be to, jas galima atvežti ir palikti didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėje. Skaičiuojama, kad į gamtą patekusios guminės padangos suyra ne mažiau kaip per 120–140 metų. Už ne vietoje išmestą padangą gali tekti atlyginti žalą daugiau kaip 140 eurų siekiančia bauda.
Pasak L. Kazlausko, jų įstaiga baudų neišrašinėja, už tai atsakingas savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyrius. Tad siekiant sutramdyti pažeidėjus, kad šie nemėtytų specifinių atliekų prie komunalinių atliekų konteinerių, kai kuriose šiukšlių surinkimo aikštelėse jau įrengtos stebėjimo kameros – jos šiuo metu yra sumontuotos šešiose vietose. Stebėjimo kamerų vieta bus nuolat keičiama.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.