Dėl šalto sausio daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose buvo suvartota vidutiniškai 40 proc. daugiau šilumos nei 2015-ųjų sausį.

Dėl šalto sausio daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose buvo suvartota vidutiniškai 40 proc. daugiau šilumos nei 2015-ųjų sausį.

Dėl šaltesnių orų šį sausį daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose buvo suvartota vidutiniškai 40 proc. daugiau šilumos nei 2015-ųjų sausį.

Kėdainiuose vidutinė oro temperatūra 2016-ųjų sausį siekė 8 laipsnius šalčio, o pernai tuo pačiu metu – 0,6 laipsnio šalčio. Žema vidutinė oro temperatūra, panaši į šių metų pirmąjį mėnesį, buvo fiksuota 2012-ųjų vasario mėnesį ir ji siekė 9,4 laipsnio šalčio.

Priklausomai nuo bendros pastato būklės (sandarumo bei kitų ypatumų), nuo namo vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros ir eksploatavimo bei nuo pačių gyventojų norų butuose palaikyti tam tikrą temperatūrą, kiekviename daugiabutyje buvo suvartotas skirtingas šilumos kiekis. Suskaičiavus mokesčius už būsto šildymą (suvartotą šilumos kiekį padauginus iš šilumos kainos), gyventojai mokės vidutiniškai 28 proc. daugiau, nors šilumos kaina buvo mažesnė 8,7 proc., palyginti su praėjusių metų sausio mėnesiu.

AB „Panevėžio energija“ duomenimis, 2016 m. sausio mėnesį Kėdainių daugiabučių namų vienam kvadratiniam metrui šildyti vidutiniškai suvartota 24 kWh šilumos, praėjusių metų sausį – 17,21 kWh/m2 . Šį sausį mokestis už vieno kvadratinio metro šildymą vidutiniškai sudaro 1,44 Eur. Už 50 kv. metrų ploto buto šildymą gyventojai vidutiniškai mokės 72 Eur. 2015 m. sausį už tokį pat plotą mokėta apie 57 Eur.

AB „Panevėžio energija“ inf. 

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.