Rekordiškai ilgas šildymo sezonas gerokai paplonino kraštiečių kišenes. Ir nors dauguma bendrovės „Panevėžio energija“ Kėdainių šilumos tinklų rajono vartotojų stengiasi laiku atsiskaityti už gautą šilumą bei karštą vandenį, vis atsiranda negalinčių ar nenorinčių laiku atsiskaityti.

Šių metų balandžio 1-ąją kėdainiečių skolos šilumos tiekėjams siekė 1 mln. 231 tūkst. eurų. Pernai tuo pačiu metu skola buvo kiek didesnė – 1 mln. 266 tūkst. eurų, o užpernai – mažesnė – 1 mln. 216 tūkst. eurų.

Problema – socialinių būstų gyventojai
Gana nemažą skolų dalį, beveik 200 tūkst. eurų sudaro socialiniuose būstuose gyvenančių asmenų įsiskolinimai.
Pasidomėjus, kuriais mėnesiais šilumos vartotojams yra sunkiausia apmokėti sąskaitas, atsakymas jau keleri metai nuskamba panašus: „Kuo priskaitomi didesni mokėjimai, tuo didesnis skolos augimas. Tad labiausiai įsiskolinimai auga gruodį ir sausį.


Beveik 200 tūkst. eurų sudaro socialiniuose būstuose gyvenančių asmenų įsiskolinimai.


Šilumos tiekėjai neslepia, kad naujų skolininkų kiekvienais metais atsiranda labai nedaug, paprastai laiku už suteiktas paslaugas nėra linkę atsiskaityti „etatiniai“ skolininkai, kurie nevykdo daugelio mokestinių prievolių.
Šilumos tiekėjai tikrai nelaukia, kol skolos susidarys didelės ir jų našta gyventojams taps nepakeliama. Pasak bendrovės „Panevėžio energija“ Klientų aptarnavimo tarnybos viršininko pavaduotojo Arvydo Kriaučiūno, jau kurį laiką veikia mechanizmas, padedantis, kad skolos drastiškai nesikauptų: „Neapmokėjus sąskaitos vieną mėnesį, su sąskaita vartotojui siunčiamas priminimas, nurodant galimybę atidėti skolos mokėjimą.
Skolos atidėjimas galimas skolininkui davus vekselį arba sudarius skolos grąžinimo sutartį.
Neapmokėjus sąskaitos antrą mėnesį, su sąskaita siunčiamas įspėjimas, nurodant nemokėjimo pasek­mės. Jei skolininkai neatsiliepia, jie yra aplankomi ir pasidomima susidariusia situacija. Skolininkui siūlomas skolos mokėjimo atidėjimas (skolininkui davus vekselį arba sudarius skolos grąžinimo sutartį).
Nesant susitarimo dėl skolos mokėjimo atidėjimo, nutraukiamas karšto vandens pristatymas į skolininkui priklausantį butą, kreipiamasi į teismą dėl skolos priteisimo, skolininko duomenys perduodami į bendrovės Creditinfo Lietuva Skolininkų administravimo informacinę sistemą.“

Piktybiškiausi – pas antstolius
Kad ir kaip geranoriškai šilumos tiekėjai dirbtų su skolininkais, ne visada randamas sutarimas.
Šiųmečiam šildymo sezonui baigiantis, antstoliai skolų išieškojimą vykdo iš 738 bendrovės skolininkų (tarp jų iš 377 buvusių klientų).
Per 2017 metus antstoliams perduotos 42 vykdomosios bylos.Dalis skolininkų nėra linkę pyktis su šilumos tiekėjais, tad linksta į taikų bendradarbiavimą.
„Per 2017 metų tris mėnesius sudarytos 55 skolos grąžinimo sutartys, iš skolininkų gauti 33 vekseliai, dalis skolininkų sumokėjo skolą.
Tačiau yra dalis ir tokių skolininkų, kurių atžvilgiu tenka imtis ir griežtesnių išieškojimo veiksmų. Per 2017 metų tris mėnesius teismui dėl skolos išieškojimo buvo perduota 111 bylų, 15 skolininkų buvo nutrauktas karšto vandens pristatymas į skolininkui priklausantį butą, 99 skolininkų duomenys perduoti į bendrovės Creditinfo Lietuva Skolininkų administravimo informacinę sistemą“, – sakė A. Kriaučiūnas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.