Jau prasidėjęs ruduo dažnam sodininkui ar daržininkui kelia malonius rūpesčius – kaip reikės nuimti derlių, kur jį sandėliuoti. Rudens gėrybės kartais būna tokios, kad pranoksta bet kokius išankstinius lūkesčius. Štai kraštietis Juozas Žilionis kartu su žmona Genute, prieš sodindamas šiltnamyje pomidorus, net pagalvoti negalėjo, kad užaugs keli didžiuliai – beveik kilogramą sveriantys pomidorai. Tiesa, šių kėdainiečių šiltna­myje praėjusiais metais yra užaugę ir didesni – daugiau kaip kilogramą sveriantys pomidorai.

„Nieko ypatingo nedarėme – iš pradžių pomidorus daiginome ant palangės namuose, o balandžio mėnesį išnešėme ir pasodinome šiltnamyje. Tręšėme organinėmis trąšomis – dilgėlių raugu. Akivaizdu, kad šios trąšos pomidorams labai tiko, nes tokių didelių, sveriančių apie 700–800 gramų pomidorų, yra ir daugiau. Žinoma, toks didelis, sveriantis per kilogramą užaugo tik vienas“, – pasakojo Juozas, pridurdamas, kad daugiausia laiko ir dėmesio pomidorams skyrė jo žmona Genutė.

Šie „Ananas“ veislės pomidorai pasižymi ne tik dydžiu, bet ir minkštumu, yra gana saldaus skonio.

Paklaustas, kur ir kaip pomidorus panaudoja, Juozas pasakojo, kad dažniausiai pomidorus suvalgo šviežius, o likusius – užšaldo kameroje.

 

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.