Saulėtą šeštadienio popietę Kėdainių senamiestį nuspalvino dar vienas – jau šeštasis – festivalis „Broma Jazz“, kurio nepamirštami akordai į gatves išvedė ne tik gausų būrį kraštiečių, bet ir priviliojo džiazo muzikai neabejingus Lietuvos didmiesčių gyventojus.

Festivalyje apsilankęs Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius su žmona Aldona, nepraleido progos pabendrauti su viena „Broma Jazz“ organizatorių Valerija Vidikiene.

Šeštasis „Broma Jazz“ šeštadienis vyko vieną dieną, mat didysis, kelias dienas trunkantis festivalis vyksta kas antrus metus. Pernai kvietęs į pikniką, šiais metais pakvietęs į pavėsinę, „Broma Jazz“ savo klausytojams priminė apie nepakartojamą festivalio atmosferą, o scenoje parodė Lietuvos džiazo naujienas.

Nauji garsai ir nauji veidai

Pagrindiniai festivalio koncertai skambėjo Nevėžio pakrantėje, M. Daukšos viešosios bibliotekos kiemelyje. Čia pasirodė Domo Žeromsko kvintetas, vienijantis trijų kartų džiazo muzikantus – publikai puikiai pažįstamą Vytautą Labutį ir Mindaugą Vadoklį bei jaunosios kartos veidus Joną Gliaudelį ir Aurelijų Užameckį. Koncertas tapo proga išgirsti ir įsidėmėti jauniausią kvinteto narį Domą Žeromską, kuris kitą rudenį išvyks studijuoti prestižiniame Berklio muzikos koledže Bostone. Tarp koncerte skambėjusių kūrinių nemažai Domo autorinių kompozicijų, sugulsiančių į jau ruošiamą leidybai kompaktinę plokštelę.

Vienas „Broma Jazz“ senbuvių, trombonininkas ir kompozitorius Jievaras Jasinskis festivalio scenoje pristatė ne vieną savo kolektyvą. Pernai Kėdainiuose debiutavęs Jievaro „Lithuanian JJazz Ensemble“, šiais metais pristatė naują programą su vokaliste Vytaute Pupšyte. Ansamblis vienija pačius stipriausius Lietuvos džiazo atlikėjus, atlieka autorines Jievaro Jasinskio ir kitų ansamblio narių kompozicijas, po debiuto buvo įvardintas kaip gaivaus vėjo gūsis šalies bigbendų padangėje.

„Broma Jazz“ garsėja savo naktinėmis improvizacijų sesijomis, kurios kaip ir ankstesniais, taip ir šiais metais vyko viešbutyje ir restorane „Grėjaus namas“. Šįsyk susirinkusiems koncertavo „The Baron Hard Bop Session“. Šis projektas pradėtas neseniai į Lietuvą grįžusio gyventi būg­nininko Augusto Barono, kuris pastaruosius šešerius metus mokėsi, studijavo ir grojo šio žanro muziką Olandijoje, kur amerikietiško džiazo tradicija įgavo gilias šaknis dar nuo Antrojo pasaulinio karo laikų.

Festivalio svečiai – nuo Kėdainių iki Vilniaus

Kaip teigė „Broma Jazz“ koncertuose apsilankęs Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius, nors šiais metais festivalis vyko tik vieną dieną, tačiau paliko ne mažesnį įspūdį, nei praėjusiais metais, kai džiazo muzika Kėdainiuose karaliavo visą savaitgalį.

„Nuo pat pirmojo festivalio „Broma Jazz“ tikėjau idėja, kad būtent džiazas gali atgaivinti Kėdainius, atnešti naujų idėjų ir taip trokštamą laisvės pojūtį. Todėl be galo smagu, kad organizatoriai kasmet atranda tokius muzikantus ir grupes, kurie džiugina ne tik kėdainiečių, bet ir vis gausiau į šį festivalį atvykstančių kitų miestų gyventojų širdis“, – teigė S. Grinkevičius.

Festivalyje sutikta Greta Labanauskaitė, su šeima atvykusi iš Vilniaus, teigė, kad lankosi jau trečiame „Broma Jazz“ festivalyje, kurie tampa puikiais vasaros pabaigos akordais.
„Labai gaila, kad negalėjau dalyvauti praėjusių metų renginiuose, tačiau šiais metais vėl likau nustebinta. Stengsiuosi grįžti į jūsų puikų miestą pasiklausyti puikios muzikos“, – pabrėžė vilnietė Greta.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.