Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kauno departamento Kėdainių skyriaus visuomenės sveikatos specialistės Gražinos Mikolaitienės teigimu, sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Kėdainių rajone nuosekliai mažėja.

6-ąją šių metų savaitę sergamumas buvo 120,71 atvejų /10 000 gyventojų per savaitę. Tuo tarpu 5-ąją metų savaitę rodiklis buvo 156,98 atvejai 10 000 gyventojų per savaitę. Susirgimai gripu praeitą savaitę sudarė 17,7 proc. visų susirgimo atvejų (ankstesnę savaitę buvo 17,9 proc.). Iš viso rajone buvo užregistruoti 460 susirgimų ŪVKTI (ankstesniąją savaitę – 727) ir 99 gripo atvejai (5-ąją metų savaitę –130). Vaikai iki 17 m. sudarė 41 proc. susirgusiųjų.

Primename, kad gripo epidemija Kėdainių rajone paskelbta sausio 22-ąją dieną. Šiuo metu dėl karantino laikinai sustabdytas ugdymo procesas dviejose rajono ugdymo įstaigose – Dotnuvos pagrindinėje mokykloje (stabdomas iki vasario 15 dienos) bei Truskavos pagrindinėje mokykloje (taip pat iki vasario 15 d). Šių mokyklų mokiniai į mokyklą grįžta tik vasario 25 d. (po žiemos atostogų, kurios truks nuo vasario 18 iki 22 d.).

Šiuo metu iš 60 šalies savivaldybių gripo epidemiją paskelbė 31. Šio gripo sezono metu iš viso registruota jau 16  mirties nuo gripo atvejų.
Pajutus pirmuosius gripo simptomus, medikai rekomenduoja neužsiimti savigyda ir nedelsiant kreiptis į savo šeimos gydytoją.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.