„Visada smagu savo įstaigoje sulaukti svečių. O kai tie svečiai atvyksta su dovanomis – tai dvigubas džiaugsmas“, – šypsodamasis sakė Dotnuvos slaugos namų direktorius Vytautas Gogaitis. 

Marijampolės pataisos namų būrių viršininkai Dovilė Derenčienė ir Vytautas Račius Dotnuvos slaugos namų direktoriui Vytautui Gogaičiui perdavė dvylika nuteistųjų išdrožtų lazdų.

Marijampolės pataisos namų būrių viršininkai Dovilė Derenčienė ir Vytautas Račius Dotnuvos slaugos namų direktoriui Vytautui Gogaičiui perdavė dvylika nuteistųjų išdrožtų lazdų.

Dotnuvą su pažadėtomis dovanomis aplankė Marijampolės pataisos namų būrių viršininkai Dovilė Derenčienė ir Vytautas Račius. Jie slaugos namų gyventojams atvežė dvylika nuteistųjų išdrožtų lazdų.
Lazdų kelias į Dotnuvą turi gražią istoriją. Slaugos namų vadovas V. Gogaitis sužinojo, kad nuteistieji lazdų Velykų proga išdrožė Marijampolės globos namų gyventojams. „Kai pamačiau, kokią gražią dovaną nuteistieji perdavė marijampoliečiams, pradėjau ieškoti galimybių paprašyti panašios dovanos ir mūsų seneliams. Būrio viršininkė išklausė mano prašymą ir sakė jį perduosianti pataisos namų dailės būrelio nariams. Pasirodo, jie geranoriškai sutiko dotnuviškius pradžiuginti savo kūriniais. Taip šiandien ir gavome pačių paprašytą dovaną“, – sakė V. Gogaitis.
Lazdas atvežę pareigūnai sakė, jog pataisos namuose nuolat gyvena arti tūkstančio nuteistųjų. Trylika iš jų lanko dailės būrelį ir nuolat sukuria įvairių praktiškų daiktų. „Iš rudens nuteistieji gamino vaikams žaislus. Šį pavasarį nagingiausieji drožė lazdas, vėliau kibo į inkilų gamybą. Jų buvo prigaminta arti dviejų šimtų, o vieną net specialiai šalies Prezidentei nuvežėme. Dabar su pačiais geriausiais linkėjimais atvykome į Dotnuvą. Reikia pripažinti, kad ne visi suklupę gyvenime ir padarę klaidų yra blogi žmonės. Ne vienam tiesiog spindi akys, kai daromas geras darbas“, – sakė D. Derenčienė. Pareigūnės teigimu, nuteistieji lazdas drožė iš drebulės ir liepos, stengėsi, kad jos būtų ne tik dailios, bet ir patogios.
„Matau, kad tos lazdos labai dailios. Mūsų gyventojai tikrai bus laimingi, kad senąsias beveides lazdas galės pasikeisti originaliomis“, – į glėbį vos talpindamas atvežtas dovanas sakė V. Gogaitis.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.