Rajono mero pavaduotoja Olga Urbonienė ir savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Loreta Krylaitė lanko seniūnijas. Susitikimuose su seniūnais, socialiniais darbuotojais, pedagogais, bendruomenių atstovais, gyventojais kalbama apie Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo naujoves, aptariami smurto atvejai, diskutuojama, kaip atpažinti smurtą, kur slypi jo priežastys ir kokios jo pasekmės. 

Susitikime su krakiškiais rajono mero pavaduotoja Olga Urbonienė domėjosi, kaip sekasi auginti vaikus.

„Pastaruoju metu smurto kausimai vis dažniau analizuojami, tačiau ta problema niekada nebuvo pamiršta. Ar smurtas išnyks iš mūsų gyvenimo, priklauso tik nuo mūsų pačių požiūrio. Visi gerai žinome, kad smurtu problemų neišspręsime, o jis paprasčiausiai gimdo smurtą. Jei vaikas yra skriaudžiamas, tai jis būtinai savo pyktį išlies ant kitų. Smurto yra įvairių formų. Tai fizinis, psichologinis-emocinis, seksualinis. Prie smurto priskiriama ir vaikų nepriežiūra. Ne tik vaikų mušimas yra problema, bet ir jų įžeidinėjimas ar nesirūpinimas jais. Neretai smurtaujama prieš vaikus net negalvojant, kad tai daroma.
Jei vaikas daro kažką negerai ir norima jį nubausti, tai to negalima daryti supykus. Jei iškyla kokių problemų, niekada nepalikite vaiko vieno: kalbėkitės su juo, eikite pasitarti su socialiniais pedagogais, psichologais. Išeitį visada galima rasti. Visas problema sgalima išspręsti civilizuotai. Reikia tik nenuleisti rankų ir net pats didžiausias padauža gali tapti geru vaiku“, – sakė L. Krylaitė. Specialistė taip pat priminė, kad vaikams labiausiai reikia meilės ir dėmesio. „Jei vaikai jausis reikalingi ir mylimi, tai problemų tikrai neliks. Nieko nėra baisiau, kai skyriuje sulaukiame tėvų apsilankymų su žinia, kad jie nori atsisakyti maištaujančių paauglių vaikų. Tėvai teigia, jog vaikai nevaldomi. Tokiu atveju patariame paanalizuoti savo elgesį. Vadinasi, buvo padaryta auklėjimo spragų ir vaikas ne šiaip sau maištauja, bet tokiu elgesiu nori kažką pranešti. Neretai vaikus žalojame neskirdami jiems dėmesio“, – sakė L. Krylaitė. Specialistė pastebėjo, kad dabar labai akylai vaikų elgesį stebi pedagogai, nepraleidžiami pro akis vaikų sumušimai, mėlynės. Juos pastebėję pedagogai praneša mokyklos vadovybei. Ji apie galimą smurtą informuoja policiją, rajono vadovus. Pradedamas ikiteisminis tyrimas. Būna atvejų, kai spėjimai dėl smurto pasiteisina, būna, kad ne. „Ypač maži vaikai gali pargriūti, lengvai susižeisti. Tokiais atvejais nereikia bijoti pasisakyti, kad vaikas turi mėlynę. Jei nėra jokio rimto konflikto ar problemos, situacija labai greitai išaiškinama. Mes siekiame apsaugoti vaikus nuo didelių bėdų ir skaudžių pasekmių“, – teigė Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyresnioji specialistė.
Pokalbiuose apie vaikų gerovę dalyvavusi rajono mero pavaduotoja Olga Urbonienė visus kraštiečius ragino būti pilietiškais ir netoleruoti smurto: „Labai gaila, kai kaimynai nenori girdėti, kas vyksta už kaimynų durų, neretai stengiamasi negirdėti barnių, muštynių, konfliktų. Visi turime būti budrūs ir nebijoti pranešti atsakingiems pareigūnams apie šalia vykstančias negeroves. Visada galime gauti pagalbą patys ar suteikti ją kitiems.“
Pokalbiai apie vaikų gerovę jau vyko Surviliškio, Gudžiūnų, Krakių seniūnijose. Jie numatyti ir kitose bendruomenėse.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.