„Kad negalime gailėti dėmesio pagyvenusių žmonių globai, kalbama įvairiuose sluoksniuose. Senelių globa tampa gana problematiška, nes šalis sensta ir pradeda trūkti globos įstaigų. Kėdainių rajone arti 120 senelių gyvena globos įstaigose ir dar maždaug 25 laukia eilėje į jas. Mūsų savivaldybė daro viską, kad eilės į globos įstaigas trumpėtų, o pačios įstaigos modernėtų ir galėtų suteikti kuo kokybiškesnes paslaugas“, – sakė Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius. 

Šėtos socialiniame ir ugdymo centre šiuo metu intensyviai vykdomi statybos darbai.

Šėtos socialiniame ir ugdymo centre šiuo metu intensyviai vykdomi statybos darbai.

Mero teigimu, pastaruoju metu tikrai netrūksta investicijų globos įstaigoms. Juk atnaujintais namais džiaugiasi Dotnuvos bendruomenė, o šiuo metu statybininkai intensyviai dirba Šėtoje. Savo eilės laukia ir josvainiečiai. „Labai džiaugiamės, kad pagaliau atėjo eilė Šėtos socialiniam ir ugdymo centrui. Čia statomas nemažas priestatas, skirtas globojamiems seneliams. Be to, bus atnaujinta ir senoji įstaigos dalis. Toks plėtros projektas leis gerokai pagerinti gyventojų ir darbuotojų sąlygas. Galime tik pasidžiaugti, kad statybos darbai vyksta be trikdžių. Tad po poros metų rajone turėsime dar vieną šiuolaikišką globos įstaigą“, – sakė S. Grinkevičius.

Globoja 32 senolius
Šėtos socialinis ir ugdymo centras – tai unikali įstaiga, nes savo struktūroje integruoja socialinės globos paslaugas teikiančią įstaigą ir vaikų darželį.
„Mūsų namuose globojami ir slaugomi senyvo amžiaus ir įvairią negalią turintys asmenys. Šiuo metu turime 32 gyventojus. Globotiniai gyvena kambariuose po du, tris arba keturis, priklausomai nuo gyventojo poreikių ir sveikatos būklės. Septyniolika gyventojų yra gulintys ir jiems reikalinga itin didelė priežiūra. Nors mūsų slaugytojų kolektyvas nėra labai gausus, tačiau globotiniai gauna visas būtinas paslaugas.
Vyriausioji slaugytoja, socialinio darbuotojo padėjėjos rūpinasi gyventojų sveikata, slaugo juos. Socialinis darbuotojas tenkina globotinių asmeninius, buitinius ir kultūrinius poreikius. Gyventojai laisvalaikį leidžia skaitydami, megzdami, žiūrėdami televizorių, dirbdami darže, puoselėdami globos namų aplinką“, – apie įstaigos kasdienybę pasakojo Šėtos socialinio ir ugdymo centro direktorė Eleonora Ramonienė.

Pasak E. Ramonienės,  praplėtus ir atnaujinus centrą, Šėtoje oriai senatvės galės laukti per 40 kraštiečių.

Pasak E. Ramonienės, praplėtus ir atnaujinus centrą, Šėtoje oriai senatvės galės laukti per 40 kraštiečių.

Įgyvendinama svajonė – plėtra ir atsinaujinimas
Pasak E. Ramonienės, įstaigos plėtra ir atnaujinimas labai lauktas projektas. „Su baltu pavydu stebėjome, kaip atnaujino savo namus dotnuviškiai. Tad labai apsidžiaugėme, kad pagaliau atėjo ir mūsų eilė. Įgyvendinus projektą, turėsime daugiau gyventojų kambarių. Galėsime papildomai priglausti apie dešimt senolių. Jau žinome, kad pagerės ne tik buitinės, bet ir kitos sąlygos. Turėsime erdvesnį valgomąjį, bus įrengta papildomų kabinetų. Taip pat bus atnaujintas ir senasis įstaigos korpusas, kuriame gyvena globotiniai.
Lėšos šiam projektui yra skirtos iš valstybės investicijų programos, tad labai sunku nuspėti, kokiais srautais jos mus pasieks ir kaip operatyviai darbai bus baigti.

Kėdainių rajono mero S. Grinkevičiaus teigimu, daroma viskas, kad senelių globos paslaugos būtų kokybiškos.

Kėdainių rajono mero S. Grinkevičiaus teigimu, daroma viskas, kad senelių globos paslaugos būtų kokybiškos.

Džiaugiamės, kad konkursą laimėję Kauno statybininkai dirba atsakingai ir sparčiai. Visi nekantriai laukiame, kad darbai būtų baigti kuo greičiau“, – sakė E. Ramonienė.
Šėtos socialiniame ir ugdymo centre gyvenimas verda be sustojimo. Čia švenčiamos visos didžiosios kalendorinės, religinės šventės, vykdomi integraciniai projektai su kitais globos namais, palaikomi ryšiai su Šėtos gimnazija ir kitomis įstaigomis. „Stengiamės, kad mūsų globotiniai jaustųsi kaip tikruose namuose. Čia jiems netrūksta darbuotojų šilumos. O kai pagerės gyvenimo sąlygos, seneliai gyvens dar kokybiškesnį gyvenimą“, – sakė E. Ramonienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.