Tik atšilus orams senasis miesto parkas pastebimai atgijo. Į jį kėdainiečiai traukia ir pasivaikščioti, ir pabėgioti, ir dviračiais pasivažinėti.

Rajono vadovai turi norų įgyvendinant parko atgaivinimo ir tvarkymo projektus rasti galimybių atstatyti minaretą ir mečetę.

Aktyvūs parko lankytojai vienbalsiai tvirtina, kad pernai pajudėję šios vietos tvarkymo darbai davė puikią pradžią parko atgaivinimui. „Labai šaunu, kad mūsų rajono vadovai pagaliau rado galimybių pradėti tvarkyti miesto parką. Užteko tik iškirsti krūmus, apgenėti medžius ir parkas tarsi pasikeitė. Jis – didelis miesto turtas. Gyvename netoliese, tad kas vakarą su vaikais čia ateiname pasivaikščioti. Labai laukiame, kol bus įgyvendinti pažadai parką padaryti šiuolaikiška laisvalaikio vieta. Tikimės, kad jame leisime daug savo laisvo laiko“, – sakė parke sutikta kėdainietė Jūratė.
O norų parką sutvarkyti ir pritaikyti visuomenės poreikiams Kėdainių rajono vadovai turi nemažai.
Praėjusią savaitę vykusiame neeiliniame Ekonomikos ir biudžeto komiteto posėdyje, į kurį buvo kviesti visi Tarybos nariai ir rajono vadovai bei atsakingi specialistai, išsamiai aptartas 2014 – 2020 metų Kėdainių miesto tikslinės teritorijos vystymo programos įgyvendinimas.
„Dar 2015 metais mūsų komanda patvirtino projektus, susijusius su Kėdainių miesto tiksline teritorija. Vienas iš tų projektų „Kėdainių miesto viešųjų erdvių (Kėdainių miesto, Vytauto parko ir kt) kompleksiškas sutvarkymas ir pritaikymas bendruomenei ir verslui“.
Praėjusiais metais rajono Taryba pritarė to projekto rengimui, o šįmet biudžete jau numatytos lėšos jo įgyvendinimo pradžiai.
Senasis miesto parkas turėtų atgimti iš naujo. Suplanuota daug matomų ir nematomų darbų.
Pagal parengtą projektą parke bus atnaujinta estrada su amfiteatru. Atsiras erdvios aikštelės. Senoji parko estrada bus pertvarkyta, atnaujinus dalį tribūnų eilių ir sutvarkius išlikusią asfalto dangos aikštelę. Parko pradžioje norima įrengti dvi prieplaukas: vieną vandens dviračiams, kitą – valtelėms.
Parke bus sutvarkytas apšvietimas, pastatysime naujų suoliukų, šiukšliadėžių, tualetų“, – planuojamus parko pokyčius vardijo Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis.
Taip pat yra noras atstatyti minaretą ir mečetę. Joje turėtų būti įrengta arbatinė. Be to, prie minareto atsiras automobilių stovėjimo aikštelė ir bus įrengta vaikų žaidimų aikštelė su kelių trasų laipynėmis.
O. Kačiulis pasidžiaugė, kad visi planai nėra tušti: „Apie permainas parke drąsiai kalbame, nes turime verslininkų palaikymą ir susidomėjimą. Esame sulaukę privačių investuotojų iniciatyvų ir jau kuris laikas vyksta dalykiški pokalbiai, kaip greičiau ir įdomiau atgaivinti parką. Malonu, kai atsiranda savivaldos ir verslo bendradarbiavimas tvarkant viešąsias erdves.“

Rajono mero pavaduotoja O. Urbonienė ir miesto seniūnas Valentinas Tamulis parke dažni lankytojai.

Rajono mero pavaduotoja Olga Urbonienė priminė, kad visos parko tvarkymo procedūros reikalauja laiko. „Tai yra kultūros paveldo teritorija, tad norint parengti projektus, reikia atlikti daugybę derinimų su atsakingais specialistais. Džiugu, kad tas „popierinis“ laikas jau eina į pabaigą ir netrukus pajudės pirmieji darbai. Parkas – visų mūsų branginama vertybė, tad norime, kad jis būtų tinkamai sutvarkytas ir deramai atspindėtų miesto veidą bei teiktų džiaugsmo kraštiečiams“, – sakė O. Urbonienė.
Rajono vadovų teigimu, kėdainiečiai lyg ir aplenkė laiką pradėję viešųjų erdvių tvarkymo projektus. „Šią savaitę Lietuvos pramoninkų konfederacija ir Lietuvos savivaldybių asociacija pasirašė bendradarbiavimo sutartį bei numatė priemones, kuriomis bus siekiama atgaivinti regionus, mažinti socialinę atskirtį ir nedarbo lygį, suvaldyti migracijos ir demografines problemas. Toje sutartyje skelbiama, kad norint, jog regionai taptų gyvybingi, reikalinga trijų polių – švietimo, verslo ir administracijos – sąveika. Visi matome, kad žmonėms reikia ne tik nuogų darbo vietų, bet ir patrauklios gyvenimo aplinkos. Kėdainiuose jau kuris laikas viena mažiausių bedarbysčių. Vadinasi, mums reikia ir toliau siekti išlaikyti tą rodiklį, o dar turime nepamiršti, kad visaverčiam gyvenimui reikalinga ne tik duona, bet ir žaidimai: kokybiškos paslaugos bei pramogos su baseinais, sporto aikštynais, kultūros namais, parkais“, – sakė savivaldybės administracijos direktorius O. Kačiulis.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.