Vilniuje vykusiuose Gailestingumo dienų renginiuose, skirtuose sociali­niams darbuotojams, globos įstaigų darbuotojams, savanoriams, dalyvavo ir kėdainiečiai. Į sostinėje vykusį renginį iš visos Lietuvos suplaukė daugiau nei 700 gailestingumo darbuotojų, kurie savo kasdieniu darbu padeda labiausiai pažeidžiamiems mūsų visuomenės nariams. 

Gailestingumo dienų renginiuose dalyvavę  Kėdainių bendruomenės centro bei Dotnuvos slaugos namų atstovai Vilniuje prie Aušros vartų.

Gailestingumo dienų renginiuose dalyvavę Kėdainių bendruomenės centro bei Dotnuvos slaugos namų atstovai Vilniuje prie Aušros vartų.

„Grįžęs iš Gailestingumo jubiliejaus dienų tiek aš, tiek kartu vykę Dotnuvos slaugos namų darbuotojai pasisėmė stiprybės, kurios išties nemažai reikia mūsų kasdieniame darbe“, – sakė Dotnuvos slaugos namų direktorius Vytautas Gogaitis.

Kasdien daromi gailestingumo darbai
Į Aušros Vartų Gailestingumo Motinos globos atlaidus iš visos Lietuvos susirinko žmonės, dirbantys ir padedantys ligoniams, neįgaliesiems, savarankiško gyvenimo namuose gyvenantiems, seniems žmonėms globos įstaigose ar namuose. Atvyko darbuotojai ir savanoriai iš kūdikių, vaikų globos namų, dienos centrų, šeimynų atstovai.
Vilniaus arkikatedroje arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas sveikindamas dėkojo už Gailestingumo darbuotojų ir savanorių atliekamą tarnystę tiems, kuriems labiausiai reikia pagalbos. „Artumas, nuoširdumas ir gerumas yra taip reikalingi mūsų pasaulyje šiandien. Ačiū Jums, kad tuo nuolat dalijatės“, – kalbėjo arkivyskupas. Pasak jo, socialiniai darbuotojai, sveikatos sistemos darbuotojai yra būtent tie, kurie kasdien nenuilstamai daro Gailestingumo darbus.

Leidosi į piligrimystę
Vėliau arkikatedroje kunigas Ričardas Doveika skaitė paskaitą apie iššūkių kupiną žmogaus, kuris daro gailestingumo darbus, tarnystę. Kunigas kvietė pirmiausiai atpažinti net ir labiausiai suvargusiame žmoguje kilnumą, būti su juo ir padėti jam įveikti patiriamas problemas.
Po to dalyviai, rankose turėdami Vilniaus žemėlapį ir piligriminių vietų aprašymus, leidosi į piligriminę kelionę po miestą, aplankydami vietas, kurios leidžia geriau suprasti Dievo gailestingumo žinią. Vėliau visi susirinkusieji dalyvavo šv. Mišiose Vilniaus šv. Teresės bažnyčioje. Aušros Vartų Gailestingumo Motinos globos atlaidai vyko iki lapkričio 20 d. Tą dieną Aušros Vartuose buvo užbaigtas ir Gailestingumo jubiliejaus Lietuvoje šventimas.

Darbas reikalaujantis didžiulės kantrybės
Socialinio darbuotojo darbas yra sunkus, reikalaujantis didelės kantrybės bei ištvermės, nuolatinio pasiryžimo padėti, už tai kartais nesulaukiant nė paprasčiausio ačiū.
„Buvo labai malonu matyti vienoje vietoje tiek daug savanorių, kurie darydami gerus darbus padeda žmonėms. Taip pat buvo labai įdomu apeiti piligrimų kelią ir apsilankyti Vilniaus bažnyčiose – iki tol tikrai ne visose teko pabūti. Ir arkivyskupo žodžiai, ir tiek daug į renginį susirinkusių kolegų mane įkvėpė ir toliau padėti žmonėms. Maloniai nustebino, kad yra labai nemažai yra žmonių, kuriems padėjimas kitiems yra net ne darbas – jie tą daro savanoriškai. Socialinio darbuotojo darbe kantrybės iš tiesų reikia labai nemažai, nes pasitaiko visko: reikia mokėti ir laiku nutylėti, ir laiku pasakyti reikalingą žodį žmogui“, – sakė gailestingumo dienose taip pat dalyvavusi Indrė Baltrūnaitė, Kėdainių bendruomenės socialinio centro pagalbos namuose padalinio vadovė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.