Kėdainių rajono Moterų krizių centras pagalbos ranką neretai ištiesia ne tik tiems, kas pakliūva į bėdą. „Puikiai suprantame, kad geriausia pagalba yra prevencinė, tad visi bendrai turime vienas kitam padėti ir stengtis gyventi taip, kad kuo mažiau kenčiančių ir skriaudžiamų būtų mūsų bendruomenėje“, – sakė Moterų krizių centro vadovė Rita Stakniūnienė. 

Rita Stakniūnienė (centre) gyrė visus konkurse dalyvavusius jaunuosius dailininkus.

Rita Stakniūnienė (centre) gyrė visus konkurse dalyvavusius jaunuosius dailininkus.

Dažniausiai krizių centro moterys organizuoja įvairias veiklas ir projektus, kuriais padeda likimo nuskriaustiesiems, o šįkart atsigręžė į vaikus. „Mūsų darbas rodo, kad labai dažnai pagalbos reikia tiems, kas vaikystėje patiria skaudulių. Norime burti ir stiprinti šeimas, kad jos daugiau bendrautų, padėtų vieni kitiems ir nekiltų ginčų bei problemų. Pasinaudoję Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos paskelbtu konkursu mes parengėme ir baigiame įgyvendinti šeimų stiprinimo projektą. Jau turėjome labai įdomią diskusiją apie vertybes šeimoje. Antras žingsnis buvo piešinių konkursas vaikams „Mano šeimos tradicijos“, o vainikuosime projektą tinklinio varžybomis bei etnografine vakarone apie lietuviškus papročius“, – sakė R. Stakniūnienė.

Piešinių konkurse dalyvavo per 40 vaikų.

Piešinių konkurse dalyvavo per 40 vaikų.

Vaikų piešinių konkurse buvo pakviesti dalyvauti Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos 2B klasės mokiniai ir vaikai iš vaikų globos namų „Saulutė“ dienos centro bei centro „Laiptai į viltį“ lankytojai.
Pasak konkurso rengėjų, vaikai stengėsi kuo įvairiau parodyti šeimos tradicijas. „Norėdami pasirinkti pačią įsimintiniausią šeimos šventę, vaikai tarėsi su tėveliais. Kartu rinkosi, kokią šventę įamžinti. Panašu, kad ne vienam mažajam dailininkui talkino vyresnieji šeimos nariai. Galime tik pasidžiaugti, jog tikslą pasiekėme – mūsų konkursas tikrai bent trumpam subūrė ne vieną šeimą“, – sakė R. Stakniūnienė. Motetis dėkojo konkurso įgyvendinimo talkininkams – savanoriams, kurie padėjo surengti piešinių parodą, bei darbelių vertintojams. „Jūs visi, kurie dalyvavote šiame konkurse, esate tikri šaunuoliai ir nugalėtojai. Tačiau konkursų taisyklės įpareigoja išrinkti ir nugalėtojus. Tad smagu, kad šįkart jų turime visą būrį. Mūsų centro manymu, geriausiai savo šeimų tradicijas įprasmino Salomėja Kaklauskaitė, Patrikas Černiauskas, Dominykas Zvėgas ir Ema Rimkevičiūtė. Kėdainių dekanato šeimų centras apdovanojo Urtę Kalpokaitę ir Dinarą Žukaitę, o komisijos pirmininkė dailininkė, dailės mokytoja Marija Burneikienė specialiu prizu apdovanojo Ausmą Rindokaitę“, – puikiu renginiu džiaugėsi R. Stakniūnienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.