Kėdainių rajono savivaldybės administracija atliko Vaiko teisių apsaugos skyriaus veiklos tyrimą, parengė išvadas ir pateikė siūlymus.

„Vaiko teisių apsaugos skyriaus veikla negali būti vertinama tinkamai, nes pareigos atliktos pernelyg formaliai“, – sakė O. Kačiulis.

Dėl nelaimės, kai artimųjų mirtinai buvo sumuštas keturmetis, pradėta ir atliekama daugybė tyrimų. Situaciją vertina ir Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Ovidijaus Kačiulio sudaryta speciali komisija, kuri parengė išvadas dėl minėto incidento.
„Vaiko teisių apsaugos skyriaus veikla negali būti vertinama tinkamai, nes pareigos atliktos pernelyg formaliai. Jei pirminiai veiksmai atlikti operatyviai – informacija nedelsiant perduota bendruoju pagalbos numeriu, nuvykta į šeimą, apklaustas vaikas, mama, kaimynai, pradėtas ikiteisminis tyrimas, tai nutraukus ikiteisminį tyrimą, skyriaus veiksmai buvo nepakankami tam, kad užtikrintų šeimos priežiūrą“, – sakė O. Kačiulis.
Komisija ne tik parengė išvadas, bet ir numatė priemones, kad būtų užtikrinta efektyvi Vaiko teisių apsaugos skyriaus (VTAS) veikla.
„Mes numatėme vidaus tvarkų papildymus, kad atliekant vieną ar kitą darbą neliktų neaiškumų. Taip pat su policijos atstovais aptarta vaikų paėmimo iš šeimų tvarka. Tariamės su Švietimo pagalbos tarnybos vadovais, kad jų psichologai galėtų esant reikalui vykti į ugdymo įstaigas ir dalyvauti analizuojant bei aiškinantis konfliktiškas situacijas“, – sakė savivaldybės administracijos direktorius O. Kačiulis.
Atlikusi VTAS tyrimą komisija pateikė išvadas:
– Nutraukus ikiteisminį tyrimą, VTAS tarnautojai nepakankamai išsamiai išanalizavo šeimos situaciją, todėl į susidariusią situaciją buvo pažvelgta formaliai, išsprendus vienkartiniais sprendimais;
– Nors VTAS ir priėmė sprendimą įtraukti į stebimų šeimų, auginančių vaikus, sąrašą, pagal kurį socialiniai darbuotojai turėjo apsilankyti šeimoje, tačiau neužtikrino informacijos pateikimo socialiniams darbuotojams;
– VTAS neišnaudojo jiems teisės aktais suteiktų galimybių ir neskyrė pakankamo dėmesio aktyviam bendradarbiavimui su valstybės, savivaldybės institucijomis ir įstaigomis.
„Šiuo metu yra vertinama atsakingų tarnautojų atsakomybė, griežčiausiu požiūriu – atliekamas ikiteisminis tyrimas, jam pasibaigus, net ir jei nebūtų taikoma baudžiamoji atsakomybė, bus vertinama tarnautojų tarnybinė atsakomybė“, – teigė O. Kačiulis.
Kėdainių rajono savivaldybės administracija paskelbė konkursą Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjo pareigoms užimti, nes dėl minėto įvykio atsistatydino buvusi vedėja.
Taip pat komisija, padariusi išvadas, siūlo priemones nustatytų veiklos trūkumų pašalinimui bei VTAS veiklos pagerinimui, tarp kurių ir ugdymo įstaigų vidinių tvarkų pakeitimai, susiję su nuostatomis, kaip reikia elgtis esant smurto ir patyčių atvejams, dokumentų valdymo tvarkos pakeitimai, papildomų tarpinstitucinių bendradarbiavimo sutarčių rengimas (2016 m. buvo pasirašytos 4 sutartys su sveikatos priežiūros, policijos, nevyriausybinėmis organizacijomis); bus peržiūrima skyriaus tarnautojų kvalifikacija, nustatyta teisės aktuose ir pareigybių aprašymuose, bei jos atitikimas, numatomi papildomi mokymai, įgyvendinami valstybės šiuo metu naujai priimti teisės aktai, susiję su vaiko teisių apsaugos reforma.
„Kėdainių mugės“ inf.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.