Kolūkių klestėjimo laikas įrengta kanalizacijos sistema laikui bėgant tapo rimta problema Saviečių kaimui. Kaimo bendrabutį aptarnavę neprižiūrimi, bešeimininkiu turtu tapę įrenginiai galiausiai nustojo funkcionuoti taip, kaip turėtų. Situacija iš esmės pakito ankstesnės kadencijos savivaldybės vadovams skyrus lėšų. Dabar Saviečiuose jau veikia šiuolaikinė nuotekų valymo sistema.

Viskas buvo daryta neturint projektų, kolūkio laikais. Laikas ėjo, vietine kanalizacija pasirūpinti kaip ir nebuvo kam. Laimei, jog su savivaldybės pagalba pavyko šią bėdą visiškai išspręsti. Darbas atliktas išties didelis, patys, savo lėšomis, tikrai to nebūtume padarę“, – „Kėdainių mugei“ minėjo Saviečių kaimo bendruomenės pirmininkė Rita Borinskijienė.

Sovietmečiu įrengta, 16 butų bendrabutį aptarnavusi vietinė nuotekų surinkimo sistema jau daug metų kėlė nemažai bėdų. Ilgiau palikus atmatų duobių turinys su fekalijomis verždavosi į viršų, apsemdavo netoliese esantį ūkinį pastatą.

„Pernai, kai buvo lietingi metai ir skendome, kreipiausi į „Kėdainių vandenų“ direktorių. Siūliau surengti rinkliavą, kad nuotekas iš surinkimo duobių išvežti. Pasirodo, ne viskas taip paprasta, nes anksčiau buvo padaryta rimtų klaidų“, – sakė Saviečių bendruomenės pirmininkė.

Paaiškėjo, jog kolūkio laikais be projektų įrengta kanalizacijos sistema keičiantis santvarkoms taip ir nebuvo perduota „Kėdainių vandenims“. Galiausiai nutiko taip, kad visas šis turtas virto bešeimininkiais pastatais.
„Man buvo pasakyta, jog „Kėdainių vandenys“ negali teikti paslaugų, nes tai – niekieno turtas. Taip jau nutiko, kad vandentiekis šiai bendrovei buvo perduotas, o kanalizacija – ne“, – pasakojo kaimo bendruomenės pirmininkė.

Dabar Saviečiuose įrengti ne tik šiuolaikiški, biologiniai valymo įrenginiai, bet ir melioracija. Atnaujinta nuotekų surinkimo sistema kaime naudojasi tik daugiabučių gyventojai, privačių namų savininkai kol kas tokios galimybės neturi. Jiems centralizuotai tiekiamas tik geriamas vanduo.
„Vieną problemą pavyko išspręsti, todėl gyvenimui gerėjant, manau, sulauksime, kai visi namai galės prisijungti prie nuotekų sistemos“, – vylėsi Saviečių kaimo bendruomenės pirmininkė R. Borinskijienė.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.