Jau dešimtmetį Kėdainiuose gyvuojanti rusų šeštadieninė–sekmadieninė mokyklėlė džiaugiasi puikiais pokyčiais. Lopšelyje-darželyje „Aviliukas“ besiglaudžianti rusų bendruomenė šiuos mokslo metus pradėjo atnaujintose patalpose.

Vilija Maksimec džiaugiasi, kad niūrios rusų savaitgalinės mokyklėlės patalpos tapo jaukiomis ir šviesiomis.

Vilija Maksimec džiaugiasi, kad niūrios rusų savaitgalinės mokyklėlės patalpos tapo jaukiomis ir šviesiomis.

Pasak mokyklėlės direktorės Vilijos Maksimec, vaikai labai nekantraudami laukė vasaros atostogų pabaigos, kad pamatytų, kaip pasikeitė jų mokykla. „Labai smagu, kad mūsų gretos plečiasi. Pernai turėjome apie trisdešimt vaikų, šįmet jų – jau apie 45 ateina į užsiėmimus. Sulaukiame vaikų, ir turinčių rusiškų šaknų, ir augančių grynai lietuviškose šeimose. Pas mus ateina ir vyresni kėdainiečiai, nenorintys pamiršti rusiškų tradicijų. Turime šaunią bendruomenę. Labai džiaugiamės, kad, be manęs ir choreografės Ritos Mišauskienės, mokyklėlėje dirbti pradėjo dainavimo mokytoja Živilė Budienė. Dabar mūsų renginiai ir šventės bus dar turtingesni. Ilgus metus rinkdavomės į gana prastas, niūrias patalpas. Sumąstėme, kad reikia bandyti prašyti paramos patalpų atnaujinimui. Kreipėmės į rajono vadovus ir gavome pažadą, kad prašymas bus patenkintas. Ilgai laukti nereikėjo. Dabar jau galime džiaugtis šviesiomis, jaukiomis ir šiltomis patalpomis “, – sakė Vilija Maksimec.
Savivaldybei skyrus lėšų buvo atnaujintos grupės, kuriose įsikūrusi rusų savaitgalinė mokyklėlė, nupirkti nauji baldai. „Nors į mokyklėlę vaikai ateina ne dėl aplinkos, o dėl to, kad išmoktų įvairių dalykų, tačiau aplinka turi įtakos nusiteikimui mokytis“, – konstatavo V. Maksimec.

Vaikams, lankantiems rusų savaitgalinę mokyklėlę, patinka dainuoti rusiškas dainas.

Vaikams, lankantiems rusų savaitgalinę mokyklėlę, patinka dainuoti rusiškas dainas.

Rusų šeštadieninės – sekmadieninės mokyklėlės vadovė įsitikinusi, kad mokytis rusų kalbos nėra lengva, tačiau tai daryti su bendraminčiais daug lengviau: „Pas mus ateinantys vaikai nori išmokti rusų kalbos. Jie mokosi ir skaityti, ir rašyti, tačiau kartu ir susipažįsta su rusiška kultūra. Mes mokomės rusiškų dainų, šokame rusų liaudies šokius, kalbamės apie tradicijas, papročius.“
Šios mokyklėlės ugdytiniai nereti įvairių miesto renginių dalyviai. Rusų savaitgalinė mokykla apie save primena organizuodama renginius Daugiakultūriame centre ar įsiliedama į įvairias krašto šventes. „Norime būti matomi ir kitus pažinti. Džiaugiamės visais savo pasiekimais“, – šypsojosi V. Maksimec.
Rusų savaitgalinės mokyklėlės bendruomenė džiaugdamasi atnaujintomis patalpomis visus savo bičiulius praėjusią savaitę pakvietė į Padėkos vakarą. Jo metu geri žodžiai išsakyti draugams, rėmėjams,

Rusų bendruomenės veikla džiaugiasi nemažas būrys jos bičiulių.

Rusų bendruomenės veikla džiaugiasi nemažas būrys jos bičiulių.

bendraminčiams. Šventėje dalyvavusi rajono mero pavaduotoja Olga Urbonienė sakė, jog rajono vadovai įsiklauso į kiekvieną prašymą: „Kai iš rusų bendruomenės gavome prašymą padėti sutvarkyti savaitgalinės mokyklėlės patalpas, su meru tikrai nieko nelaukę suskubome ieškoti galimybių išspręsti problemą. Smagu, kad viskas pavyko ir šiandien šios mokyklėlės mokinukai jau ateina į atnaujintas grupes. Labai gražu, kad mūsų krašte yra iniciatyvių žmonių, kurie randa laiko puoselėti tradicijas, tad mūsų pareiga jiems padėti.“
Rusų savaitgalinės mokyklėlės veikla džiaugėsi ne tik bičiuliai kėdainiečiai, bet ir Rusijos ambasados darbuotojai, kolegos iš kitų miestų.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.