Sausio 6-oji – Trys Karaliai (Kristaus Apsireiškimas).

Sausio šeštoji, šeštadienis, (šeštoji 1-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 359 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Aras, Arūnas, Arūnė, Baltazaras, Kasparas, Merkelis, Živilė;

rytoj: Jaugeda, Jaugedas, Jaugėla, Jaugėlė, Julius, Liucidas, Liucijus, Liucilė, Liucina, Liucius, Raudvilė, Rūtenis;

poryt: Apolinaras, Eivada, Eivadas, Eivarda, Eivardas, Gintė, Medvaišas, Teofilis, Vilinta, Vilintas.

**************

Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 8.41, leidžiasi 16.08. Dienos ilgumas – 7.27. Šiandien – ketvirtoji Mėnulio delčios diena. Saulė Ožiaragio ženkle.

**************

Protingos mintys: „Visą mūsų gyvenimą galima išreikšti trimis žodžiais: buvo, yra, bus“ (A. Diuma).

**************

Astrologinė prognozė sausio 6-ajai, šeštadieniui

AVINAS. Jums gali pavykti pasiskolinti pinigų, reikalingą daiktą arba susigrąžinti skolą. Bet kokių finansinių ir seksualinių nesklandumų galite išvengti, jeigu jų neprovokuosite.

JAUTIS. Galite tikėtis partnerio, artimųjų paramos ir moraline, ir fizine prasme. Puikiai atsipalaiduosite, jeigu jus sups tvarkinga aplinka, geranoriškai nusiteikę žmonės bei galėsite pasilepinti gyvenimiškais patogumais. To ir siekite.

DVYNIAI. Neblogai seksis darbuotis savo ūkyje, rūpintis gyvūnais bei padėti kitiems. Regis, kils ūpas taisyti figūrą, laikytis dietos, keisti gyvenimo būdą, veiklą ar kt.

VĖŽYS. Diena turėtų būti šauni. Neblogas metas pasimatymams, laisvalaikiui su vaikais, sportiniams užsiėmimams, pasirodymams scenoje ir kt. Galbūt kas nors padarys vertingą paslaugą.

LIŪTAS. Šiandien palankiausia būtų negalvoti ir nekalbėti apie jokius rimtus reikalus, maloniai atsipalaiduoti, parodyti daugiau dėmesio artimiausiems žmonėms. Pasitelkite nuoširdumą – tai suartins.

MERGELĖ. Galite dalyvauti susitikimuose, pristatyti savo kūrybą, dalyvauti diskusijose. Nebijokite išbandyti jėgas, nes įgysite populiarumo ar pasieksite puikių laimėjimų.

SVARSTYKLĖS. Šiandien gauti patarimai, pasiūlymai, įsigyti pirkiniai bus naudingi. Puikus metas atsiriboti nuo bet kokių rūpesčių – tiek namų, tiek darbo. Susitikite su žmonėmis, kuriuos mėgstate.

SKORPIONAS. Gana šauni diena, žadanti gerą nuotaiką. Regis, pavyks ir pozityviai, turiningai pabendrauti, ir savaitgališkai atsipalaiduoti.

ŠAULYS. Nepasiduokite spaudimui kur nors vykti, kažko imtis, jei jaučiate, kad tai jums netinka. Įsiklausykite į vidinį balsą ir susivokite, ko iš tikrųjų reikia. Siekite intymumo, dvasingumo.

OŽIARAGIS. Bus nesunku pritapti bet kokioje kompanijoje, susitaikyti su žmogumi, kurį vertinate. Galbūt sudalyvausite kultūriniame renginyje arba patys organizuosite priėmimą.

VANDENIS. Galite sulaukti naujienų, pasiūlymų iš žmonių, kuriuos gerbiate, vertinate. Su jais gali suartinti bendras interesas arba bendrų draugų ratas. Galimi teigiami pokyčiai.

ŽUVYS. Jeigu leis sveikata, šiandien pravartu ištrūkti iš namų, pamiršti buitinius rūpesčius ir pasisemti naujų įspūdžių. Kai kam iš jūsų ši diena leis praplėsti akiratį.

Lietuva sausio 6-ąją

1589 m. įsigaliojo Trečiasis Lietuvos Statutas – paskutinysis Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės teisinių dokumentų rinkinys, galiojęs iki 1840 metų, kol Lietuvoje buvo įvesti Rusijos įstatymai.

1857 m. Lepelių apskrityje, Vitebsko gubernijoje, gimė sodininkas, pomologas, „Rojaus“ medelyno įkūrėjas profesorius Adomas Hrebnickis. Mirė 1941 m.

1893 m. Pilotiškėse, II Gudelių valsčiuje, gimė lietuvių rašytojas, poetas, vertėjas, literatūros istorikas ir kritikas Vincas Mykolaitis-Putinas. Mirė 1967 m.

1991 m. Lazdijų muitinėje TSRS kariniai daliniai sulaikė pirmųjų lietuviškų pašto ženklų, pagamintų Leipcige, siuntą.

1992 m. Lietuvos teisinį pripažinimą paskelbė Burundžio Respublika.

2003 m. premjeras Algirdas Brazauskas išrinktas populiariausiu metų vilniečiu, jam įteikta sidabrinė „Geležinio vilko“ statulėlė.

2006 m. Lietuvos liaudies kultūros centras pirmą kartą „Aukso vainikais“ už sukurtus vaizduojamojo ir taikomojo meno kūrinius vainikavo geriausius šalies liaudies meistrus.

2011 m. Europos Žmogaus Teisių Teismas nusprendė, kad Lietuva pažeidė iš šalies prezidento posto prieš šešerius metus pašalinto Rolando Pakso teises, neleisdama jam dalyvauti rinkimuose į Lietuvos Seimą. R. Paksas apkaltos tvarka iš prezidento pareigų buvo pašalintas 2004 metų balandį. Pagrindas tam buvo Konstitucinio Teismo išvada, kurioje konstatuota, kad R. Paksas šiurkščiai pažeidė Konstituciją.

2015 m. naktį į sausio 6-ąją mirė gruodžio 24 dieną Vilniuje sumuštas 48-erių kompozitorius Tomas Dobrovolskis.

2015 m. mirus ilgamečiam Lietuvos garbės konsului Šri Lankoje Mohammedui Ansarui Jabirui, uždarytas Lietuvos garbės konsulatas Kolombe.

2019 m. eidamas 91-uosius metus Kanadoje, Hamiltone, mirė vienas garsiausių Lietuvos chirurgų, daugkartinis stalo teniso čempionas Algimantas Saunoris.

Kai kuriuos įvairių metų sausio 6 dienos įvykius priminė ELTA.

Geros dienos!

Panašios naujienos