Sausio 24-oji – Tarptautinė edukacijos diena.

Sausio dvidešimt ketvirtoji, trečiadienis, (trečioji 4-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 341 diena.

Savo vardadienius šiandien švenčia: Artūras, Felicija, Bukanta, Bukantas, Galvilas, Galvilė, Guntilda, Mažvydas, Šarūnas, Vilgaudas;

rytoj: Jaunutis, Jomantas, Paulė, Paulius, Povilas, Viltenė, Viltenis, Viltė, Žiedė;

poryt: Daugis, Eigilė, Justas, Rimantas.


Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 8.24, leidžiasi 16.39. Dienos ilgumas – 8.15. Šiandien – septintoji Mėnulio priešpilnio diena. Saulė Vandenio ženkle.


Protingos mintys: „Valdymasis – pati didžiausia valdžia, būti pavergtam savo aistrų – pati didžiausia vergovė“ (Seneka).


Astrologinė prognozė sausio 24-ajai, trečiadieniui

AVINAS. Pasistenkite, kad kuo mažiau įtampos būtų santykiuose su namiškiais, nes žymiai geriau jausitės, jeigu jus emociškai palaikys artimi žmonės. Pasisaugokite buitinių avarijų, gaisro.

JAUTIS. Šiandien nevenkite susitikimų ir ne vien dalykinių. Pravartu ieškoti reikalingos informacijos ir ją suteikti, reklamuotis, tvarkyti techninius reikalus. Atsargiai kelyje.

DVYNIAI. Šiandien derėtų rimtai pasistengti, kad užsitikrintumėte finansinį stabilumą, papildomą uždarbį ar pan. Neabejotinai maloniau ir saugiau jausitės, jei kišenėse nešvilpauja vėjai. Galbūt norite kažką įsigyti, bet nesate tikri, ar užteks turimų pinigų.

VĖŽYS. Nors viskas gali atrodyti jauku, smagu, virš galvos tvyros keista grėsmė. Jeigu nenorite pakliūti į nemalonę, taktiškai bendraukite. Atpalaiduos jauki aplinka, gurmaniškas maistas, norimi pirkiniai.

LIŪTAS. Šiandien neblogai seksis su kūryba, labdara, socialiniais reikalais susijusi veikla. Gali atsirasti geradaris, nusiteikęs jums padėti. Kita vertus, galite prisikurti nelabai realių iliuzijų.

MERGELĖ. Šiandieną geriau suprasite kitus žmones, todėl sugebėsite atsiprašyti ir atleisti, rasti kompromisą, susitarti dėl svarbių jums dalykų. Galite užmegzti įdomią pažintį.

SVARSTYKLĖS. Daugiausia galvosite apie darbą, karjerą ar politiką. Įmanomos naudingo marketingo perspektyvos, įtakingų asmenų palaikymas. Visgi pasidomėkite, kokie motyvai už to slypi – galbūt jie nėra jums priimtini.

SKORPIONAS. Tikėtini bendri reikalai su užsieniečiais, kelionių, mokslo aktualijos, egzaminas. Iš toli esančio žmogaus galite gauti žinią. Galbūt teks staiga kažkur vykti ar ieškoti teisybės.

ŠAULYS. Finansinės aktualijos šiandien gali užgožti visas kitas. Veikiausiai reikia paskubėti sumokėti įmokas, mokesčius ar ką nors deklaruoti, apdrausti. Pažįstamas asmuo gali prašyti paskolos.

OŽIARAGIS. Nors jums daug kas seksis, nuolat jausite nervinę įtampą. Galimos problemos, kurios tiesiogiai jūsų gal ir nepalies, tačiau privers nerimauti dėl kitų žmonių, partnerio.

VANDENIS. Aktyvi diena, jeigu ruošiatės įsteigti ar modernizuoti įmonę, ieškotis kito darbo, norite įsigyti naujus baldus ar pakeisti įvaizdį, išsitirti sveikatą.

ŽUVYS. Šiandieną jums labai rūpės vaikai, kūryba, stimulų teiks įvairios aistros. Būkite supratingi, atidūs, negailėkite gerų žodžių, komplimentų. Visgi meilės prisipažinimus derėtų sakyti tik tuo įsitikinus, o pažadus dalinti itin atsakingai.

Lietuva sausio 24-ąją

1507 m. Žygimantas Senasis vainikuotas Lenkijos karaliumi.

1907 m. Kaune gimė Rostislavas Andrejevas, Kauno muzikinio teatro solistas, vyriausiasis režisierius. Mirė 1967 m. Maskvoje.

1989 m. Lietuvos kompozitoriai atsiskyrė nuo TSRS kompozitorių sąjungos ir įkūrė nepriklausomą Lietuvos kompozitorių sąjungą.

1991 m. Skandinavijos valstybės atsiuntė TSRS vadovui Michailui Gorbačiovui laišką, reikalaujantį sustabdyti teroristinius veiksmus Baltijos respublikose.

2002 m. Seimas į Atmintinų dienų sąrašą įtraukė Kovo 8-ąją, minimą kaip Tarptautinę moterų solidarumo dieną.

2005 m. Klaipėdoje humanitarinių mokslų daktarui doc. Jurgiui Mališauskui įteikta aštuonioliktoji rašytojos Ievos Simonaitytės premija. Ši premija teikiama už brandų literatūrinį indėlį į Klaipėdos krašto kultūrą.

2011 m. eidamas 91-uosius metus mirė režisierius, aktorius Vladas Limantas. Su jo vardu susijęs Vilniaus universiteto Kiemo teatro studijos ir Senamiesčio teatro įkūrimas.

2016 m. Vilniuje, K. Sirvydo skvere, pristatytas suolelis su Mykolo Kleopo Oginskio muzika. Ant suolelio galima ne tik atsisėsti, bet ir paspaudus mygtuką pasiklausyti M. K. Oginskio kūrinių, iš trumpo aprašymo sužinoti, kas jis buvo.

2021 m. eidamas 64-uosius metus mirė buvęs ministras, žurnalistas, radijo stočių „M-1“ ir „Radiocentras“ įkūrėjas Rimantas Pleikys.

ELTA