Sausio šešioliktoji, antradienis, (antroji 3-iosios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 349 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Leikantas, Leimantas, Leimantė, Marcelė, Marcelijonas, Marcelijus, Marcelina, Marcelinas, Marcelis, Marcė, Marcys, Marčius, Norgailas, Norgailė, Norgeda, Norgėlas, Norgėlė;

rytoj: Beatričė, Dovainas, Dovainė, Dovas, Dovė, Kalnė, Kalnius, Leonilė, Tariotas, Tariotė;

poryt: Gedgaudas, Jogailė, Jolita, Liberta, Priscilė, Priska, Radys, Radmantas, Radmantė, Radmina, Radminas.

**************

Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 8.34, leidžiasi 16.24. Dienos ilgumas – 7.50. Šiandien – šeštoji Mėnulio jaunaties diena. Saulė Ožiaragio ženkle.

**************

Protingos mintys: „Šeima – vienas iš gamtos šedevrų“ (Dž. Santajana).

**************

Astrologinė prognozė sausio 16-ajai, antradieniui

AVINAS. Ši diena kiek suvaržys galimybes. Galbūt negausite to, ko tikitės, arba susidursite su artimųjų nepritarimu. Nebūkite pernelyg kritiški ir negailestingi tiems, kurie nespėja koja kojon su jumis.

JAUTIS. Kažkas jums gali priminti neįvykdytus pažadus ir pareikalauti juos išpildyti. Gali išryškėti tai, kas ką tik tvyrojo abejonių rūke. Gandai, nuojautos gali tapti realybe.

DVYNIAI. Tai gali būti aktyvi diena, kupina įvairių kontaktų. Akivaizdu, kad ne visi jie bus malonūs. Gali būti kalbama ne tik apie naujus planus, bet ir apie skolas, atsiskaitymus, nusivylimus.

VĖŽYS. Nelengva diena, ypač jeigu teks įtemptai dirbti ir stengtis kažkam įtikti. Stokosite kantrybės, o susikaupusios neigiamos emocijos vakare gali prasiveržti grubių žodžių lavina.

LIŪTAS. Ši diena gali iškelti nelengvų uždavinių, susijusių su ateitimi, studijomis, kvalifikacija, perspektyvomis. Nepykite ant tų, kurie verčia jus tobulėti, mokytis.

MERGELĖ. Regis, turėsite nelabai malonių pareigų, susijusių su finansais, apskaita. Bus sunku išsisukti nuo keblaus įsipareigojimo. Auganti įtampa vakare gali prasiveržti destruktyviai.

SVARSTYKLĖS. Regis, mintys suksis apie politiką, užsienį, etikos pažeidimus. Galbūt jums rūpės išsiaiškinti kai kuriuos juridinius klausimus. Galite susidurti su slapta informacija, intrigomis.

SKORPIONAS. Šiandien galite apsispręsti dėl profesinės atsakomybės, medicininių ar grožio procedūrų. Labai svarbu neignoruoti organizmo negalavimų, rūpintis sveikata, ją tausoti.

ŠAULYS. Šiandien prioritetu gali tapti vaikų poreikiai, temos apie augančią kartą, ugdymą, sportą ar pan. Gali būti, kad teks drausminti savo vaikus, dėl kurių sulaukėte nusiskundimų. Svarbu įsigilinti ne tik į pasekmes, bet ir į priežastis.

OŽIARAGIS. Nemažai dėmesio šiandien pareikalaus šeima, namai. Galbūt pajusite būtinybę surengti šeimos pasitarimą gyvenimo sąlygų, pareigų ir teisių klausimu. Rūpesčių gali sukelti neatsakingi artimieji.

VANDENIS. Šiandien teks rūpintis žemiškais, materialiais, darbiniais dalykais arba kitiems padėti informacija, patarimais. Nerimo gali sukelti studijų atsiskaitymai, perskaitytas straipsnis ar gautas pranešimas.

ŽUVYS. Šiandien bus nemažai kalbų ir darbų apie kainas, nekilnojamąjį turtą, tiekimą, nuomą. Galbūt su kažkuo tarsitės dėl bendro verslo, projekto, paskolos. Galite patirti konkurentų, oponentų pyktį ir išpuolius.

Lietuva sausio 16-ąją

1897 m. netoli Tauragnų, Utenos apskrityje, gimė Kazys Juršys, aktorius, režisierius, vaidinęs „Vilkolakio“, Kauno valstybiniame dramos teatruose, režisavęs spektaklius Šiaulių, Klaipėdos teatruose. Mirė 1967 m.

1915 m. Natkiškių kaime, Biržų apskrityje, gimė dailininkas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Algirdas Petrulis. Mirė 2010 m.

1917 m. Rudakiuose, Kėdainių rajone, gimė dainininkas tenoras Vladas Česas. Mirė 2008 m.

1919 m. netoli Pašvitinio žuvo pirmasis Lietuvos partizanas, kovojęs už šalies nepriklausomybę, Aleksandras Vainauskas.

1919 m. įkurta Valstybės kontrolės įstaiga, turėjusi kontroliuoti valstybės pajamas, išlaidas, turtą bei skolas.

1925 m. Lietuvoje priimtas pirmasis Akcinių bendrovių įstatymas.

1941 m. įkurta Lietuvos TSR mokslų akademija.1991 m. Vilniuje buvo laidojamos Sausio 13-osios įvykių aukos.

1991 m. Sankt Peterburge paskelbta gedulo diena žuvusiųjų prie Vilniaus televizijos bokšto atminimui.

1998 m. Vašingtone pasirašyta JAV, Lietuvos, Latvijos ir Estijos partnerystės ir bendradarbiavimo chartija, skelbianti, kad trijų Baltijos šalių nepriklausomybė, suverenumas ir teritorinis vientisumas bei saugumas yra „tikras, didelis ir nuolatinis JAV interesas“.

2009 m. Vilniuje, prie Seimo rūmų, per profesinių sąjungų surengtą mitingą kilusias riaušes sulaikyti 82 asmenys.

2009 m. 100 metų jubiliejaus proga nepriklausomos Lietuvos karininkui dimisijos majorui Augustinui Bernadišiui kariuomenės vado vardu įteikta dovana – suvenyrinis durklas.

2009 m. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, specialioje nišoje Raudonojoje fojė, atidengtas skulptoriaus Gedimino Piekuro sukurtas ilgamečio teatro dirigento Jono Aleksos skulptūrinis portretas. Sausį dirigentas būtų šventęs 70-metį.

2011 m. prie Seimo I rūmų pastato atidengta Lietuvos valstybės gynėjams skirta atminimo lenta.

2013 m. eidama 86-uosius metus Čikagos priemiestyje Lemonte mirė poetė, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė Zinaida Nagytė-Katiliškienė (Liūnė Sutema).

2013 m. po sunkios ligos Vilniuje mirė kunigas, sovietmečio laisvės kovotojas Algimantas Keina. Žinomam dvasininkui buvo 75-eri.

Kai kuriuos įvairių metų sausio 16 dienos įvykius priminė ELTA.

Geros dienos!