Nuo liepos 1-osios vaikų globos namai „Saulutė“ tapo pagalbos šeimai centru. Įstaigos vadovė Sandra Sagatienė sako, kad pavadinimas „vaikų globos namai“ čia gyvenantiems vaikams uždėdavo etiketę, be to, neatspindėjo pastaruoju metu vykdomų veiklų – jos daug platesnės.

Atsirado naujų funkcijų
Tad kokių pokyčių įvyko šioje įstaigoje? Pasak S. Sagatienės, įstaigą sudarys vaikų socialinės globos ir pagalbos šeimai padaliniai. Į pagalbos šeimai centrą persikėlė visi septyni Kėdainių bendruomenės socialiniame centre su socialinės rizikos šeimomis dirbę darbuotojai. Nuo šiol jie įdarbinti pagalbos šeimai centre.

Vaikų globos namų, tampančių pagalbos šeimai centru, direktorė Sandra Sagatienė teigia, kad įstaigoje gyvena 55 vaikai, o ar jų mažės, priklausys nuo įvairių įstaigų, institucijų ir visuomenės bendrų pastangų.

„Teiksime naujų paslaugų – mums pavesta funkcija koordinuoti ir kuruoti kaimiškosiose seniūnijose dirbančių socialinių darbuotojų metodinį darbą. Jie nebus mums pavaldūs, tačiau centre bus organizuojami susirinkimai, mokymai, teikiama metodinė pagalba, padėsime sudaryti darbo su šeima planus“, – pasakojo S. Sagatienė.
Įstaigai taip pat pavesta organizuoti budinčių globėjų veiklą, tačiau ši funkcija intensyviau bus vykdoma nuo 2018 metų, įsigaliojus Socialinių paslaugų įstatymo pakeitimams.
Dar viena naujovė – įstaiga organizuos ir koordinuos kompleksinių paslaugų šeimai teikimą. Tam bus įsteigtas koordinatoriaus etatas.

Vaikus globos ir toliau
Išlieka ir buvusi įstaigos veikla: vaikų socialinė globa, vaikų dienos centras, laikino apgyvendinimo namų veiklos organizavimas, globėjų ir įtėvių mokymas bei konsultavimas.
„Dabar pas mus gyvena 55 vaikai. Ar keisis šis skaičius, sunku atsakyti, nes ne mūsų vienų jėgoms šią situaciją pakeisti. Reikia visų įstaigų ir institucijų, taip pat visuomenės, bendro darbo, – sakė centro vadovė. ­– Tam įkurti ir vaikų dienos centrai – jie turi būti prieinami ne tik socialinės rizikos šeimos vaikams. Stiprinti šeimas reikia ne tik tada, kai jos paslysta ir tampa rizikos šeimomis, bet ir tada, kai joms tiesiog sunkiai sekasi ar kai jose auga daug vaikučių.“
Pasak S. Sagatienės, įstaigoje globojamų vaikų sumažės tuomet, kai jų globa persikels į bendruomeninius namus, tai yra į butus mieste, kur su vaikais dirbs darbuotojai, tačiau ir tuomet už šiuos vaikus bus atsakingas pagalbos šeimai centras.

Ieško psichologo
Pagalbos šeimai centrui šiuo metu labai reikalingas psichologas, kuris dirbtų su vaikais ir paaugliais.
„Ieškome visais kanalais, tačiau dirbti į rajoną niekas nesiveržia, be to, ir reikalavimai yra aukšti – reikia turėti bakalauro ir magistro laipsnį“, – sakė įstaigos vadovė. Šiuo metu įstaigai talkina Švietimo pagalbos tarnybos psichologė, nevyriausybinės organizacijos „Kėdainių rajono moterų krizių centras“ psichologės, per projektus padeda įstaigos „Trinus“, „Šeimos santykių institutas“.
„Mes jokiu būdu neužsimerkiame prieš problemas, juk visi čia patenkantys vaikai ir paaugliai yra su skaudžiomis patirtimis. Prireikus kreipiamės ir į medicinos įstaigas Kėdainiuose ar Kaune. Labai džiugu, kad rajono Taryba pritarė prašymui skirti įstaigai 0,5 vairuotojo etato, nes taip mums bus paprasčiau pavėžėti vaikus“, – teigė S. Sagatienė.
Vaikų globos namų pertvarka vykdoma visoje šalyje. Sprendimą dėl naujų pagalbos šeimai centro nuostatų mūsų rajono savivaldybės taryba priėmė dar šių metų vasario 17 dieną, sprendimu TS-16, o Kėdainių rajono savivaldybės vaikų globos sistemos pertvarkos planas Taryboje patvirtintas prieš daugiau nei metus, 2016 m. vasario 12 dieną.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.