Labūnavos pagrindinės mokyklos „Ąžuoliuko“ skyriaus  bendruomenė dalyvauja respublikiniame švietimo įstaigų ekologiniame projekte „Saulėto oranžinio traukinio kelionė per Lietuvą“. 

Labūnaviškiai džiaugėsi sudėję nepakartojamą oranžinį traukinuką.

Labūnaviškiai džiaugėsi sudėję nepakartojamą oranžinį traukinuką.

Daugeliui kyla klausimas, kodėl oranžinio? Todėl, kad tai šeimos, meilės, draugystės, saulės spalva. Mes, pedagogai, kartu su šeimomis, stengiamės nušviesti kelią vaikams į platų gamtos pasaulį, o juk jo kelionė prasideda nuo mažos sėklytės.
Pavasarį vaikai kartu su auklėtojomis pasėjo moliūgus, augino juos ir prižiūrėjo. Sušilus orams parsinešė daigelius namo. Kartu su tėveliais vaikai augino moliūgus, o rudenį su rūpesčiu ir meile užauginti moliūgai grįžo į darželį, į tą vietą, kur buvo pasėti. Suteikdami vaikams naujų įspūdžių, bendruomenės nariai sukūrė ilgą saulėtą oranžinį moliūgų traukinį.

Tautvydas tapo savotišku čempionu, nes užaugino didžiausią moliūgą.

Tautvydas tapo savotišku čempionu, nes užaugino didžiausią moliūgą.

Kad traukinukas būtų kuo ilgesnis, į talką pasikvietėme ir pradinių klasių mokinius bei mokytojus. Mokiniai nešė moliūgus, kūrė receptus, eilėraščius apie juos. Darželyje parengtas įspūdingas stendas „Moliūgai, moliūgėliai“.
Šventės metu buvo išrinkti didžiausių moliūgų augintojai. Priešmokyklinės grupės ugdytinio Tautvydo Mikalausko moliūgas savo didumu pralenkė visus, o tarp pradinukų nugalėjo Medo Kumečio moliūgas. Traukinio ilgis – 28 metrai.
Į projekto vainikavimą iš viso vaikai atnešė 53 moliūgus, 16 cukinijų ir 8 patisonus. Visus linksmino, dainas moliūgų garbei dainavo ir ratelius šoko meninio ugdymo vadovė Rita Kučiauskienė. Dalyviai buvo apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis.
Darželyje organizuojamos sveikatingumo dienos, todėl su vaikais išbandysime jų sukurtus receptus, spausime sultis iš moliūgų.
Lapkričio 11 d. planuojame rengti žibintų ir šviesos dieną. Išskobę moliūgus pasigaminsime žibintus ir uždegsime žvakutes kaip šviesos, vilties ir gerumo spindulį.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Audronė Varkalienė

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.