Pasibaigus balandžio mėnesiui, per septynis šildymo sezono mėnesius kėdainiečiai už 50 kvadratinių metrų dydžio buto šildymą bus sumokėję vidutiniškai apie 271 eurą. Tai yra 2,7 proc. daugiau nei prieš metus, kuomet sąskaitos siekė apie 264 eurus. AB „Panevėžio energija“ vidutine šilumos kaina per metus sumažėjo vidutiniškai 6,5 procento.

Rekonstruotos Rokiškio, Zarasų, Panevėžio miestų katilinės, pastatant naujus biokuru kūrenamus katilus, leido atpiginti šilumą, tačiau suvartotas šilumos kiekis būsto šildymui, palyginti su praėjusiu šildymo sezonu, padidėjo vidutiniškai 8,6 procentų.

Sunaudotas šilumos kiekis priklausė nuo kiekvieno namo gyventojų poreikių bei namo šilumos ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojų darbo. Suvartojamos šilumos kiekiui poveikį darė šaltesnis šildymo sezonas nei praėjęs.

Šį sezoną Kėdainiuose vidutinė oro temperatūra sudarė apie 1,4 laipsnio šilumos, praėjęs buvo šiltesnis – 2,2 laipsniai šilumos. Kaip ir praėjusią žiemą, taip ir šio sezono šalčiausias mėnuo buvo sausis. Šių metų sausį vidutinė oro temperatūra Kėdainiuose buvo 3,2 laipsnio šalčio ir gyventojai už 1 kv. metro būsto šildymą vidutiniškai mokėjo 1,09 euro.

Jei palygintume šildymo dienų skaičių, tai šis šildymo sezonas iki gegužės mėnesio buvo panašus.

Praėjęs sezonas buvo pradėtas spalio 9 dieną, o pasibaigęs – spalio 7 d. Beje, šis šildymo laikotarpis bus vienas iš ilgesnių per pastaruosius metus, nes oficialiai šildymo sezonas Kėdainiuose baigtas gegužės 12 dieną, o praėjęs – 2016 m. gegužės 4 d. Gyventojai už suvartotą šilumą šių metų gegužę, mokės birželio mėnesį.

Per visą šildymo laikotarpį iki gegužės mėnesio už suvartotą šilumą butų šildymui daugiausiai mokės gyventojai, kurių gyvenamuosiuose namuose 1 kv. metro plotui šildyti buvo suvartota vidutiniškai 158 kWh šilumos. Tokių namų gyventojai už 50 kv. metrų ploto buto šildymą šį šildymo sezoną vidutiniškai sumokės 451 eurą.

Mažiausių sumų sąskaitų tiek šį, tiek praėjusį šildymo sezoną sulaukė renovuotų namų gyventojai. Per septynis šio šildymo sezono mėnesius renovuotų namų gyventojai už 50 kv. metrų būsto šildymą sumokės vidutiniškai 193 eurus, nes suvartotas šilumos kiekis vienam kvadratiniam metrui šildyti sudarė vidutiniškai apie 47 kWh šilumos

Koks bus kitas šildymo sezonas? Nuo šių metų birželio mėnesio panaikinus PVM lengvatą šildymui, vietoje 9 proc. gyventojams bus taikomas visas PVM, ši aplinkybė prisidės prie šilumos kainos augimo. Panaikinus PVM lengvatą, gyventojams padidės išlaidos ne tik patalpų šildymui, bet ir karštam vandeniui bei cirkuliacijai (“gyvatukams“).

AB „Panevėžio energija“ pridėtinės vertės mokestį, kurį priskaičiuoja parduodama šilumą ir karštą vandenį, privalo sumokėti į valstybės biudžetą nepriklausomai nuo to, ar vartotojai sumoka, ar ne, ir papildomų pajamų, pelno neuždirba.

Daiva Paulauskienė, AB „Panevėžio energija“ atstovė spaudai

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.