Niurktelėjimas į šaltą vandenį visada suteikia daug teigiamų emocijų.

Vasaris – sveikatos ir grūdinimosi mėnuo, tad visi krašto sveikuoliai, sveiko gyvenimo būdo propaguotojai ir jiems prijaučiantys kviečiami vasario 11 – osios rytmetį praleisti kartu bei išsimaudyti vandens eketėje.

Tačiau ar visi gali drąsiai lįsti į ledinį vandenį? Ar ruonių maudynėms reikia specialiai ruoštis? Į šiuos klausimus atsakė Kėdainių rajono visuomenės sveikatos biuro direktorė Danguolė Avižiuvienė.

„Ruonių maudynės yra tradicinė vasario šventė, kuri suburia daug sveiką gyvenimo būdą propaguojančių žmonių. Šaltame vandenyje mes nesimaudome, neplaukiojame – tik įneriame. Tai yra organizmo grūdinimas. Įlindimas į šaltą vandenį yra šokas organizmui – tada išsiskiria labai daug energijos, sukyla adrenalinas, padažnėja pulsas, pradeda gamintis laimės hormonai, užplūsta šilumos pliūpsnis. Tie, kurie prabėga ir gerai sušilę krenta į šaltą vandenį, nesuserga sloga. Vyksta atvirkštinis momentas, nes organizmas labai stipriai pažadinamas. Pasikartosiu – čia nekalbame apie ilgalaikį buvimą vandenyje.

Svarbu, kad prieš šokdamas į eketę žmogus gerai įšiltų, jis turi jausti vidinę šilumą Žmonės prabėga apie tris kilometrus, ir, jei yra apsirengę normalia apranga, tikrai įšyla. Pats nusirengimas ekstremaliai atrodo tik tiems, kurie laukia ant kranto – laukiantiems žmonėms yra žymiai šalčiau nei tiems, kurie juda.

Žinoma, kiekvienas turėtų pasižiūrėti ir įvertinti savo galimybes – ar nėra kraujagyslių ar širdies ligų, ar ne per didelis kraujospūdis. Gal kai kam sunkiau seksis įveikti trijų kilometrų distanciją. Bet jei žmogus pasiryžęs tą padaryti, jis padarys. Kai asmuo vieną kartą įlenda į eketę, jis išlaisvėja atsikrato baimių ir kitą kartą jis tą padarys labai paprastai. Veikia šalčio, maudymosi vaizdo baimė, tačiau įveikus jas pamatai, kad nieko baisaus nėra“.

 

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.