Rugsėjo 6-oji – Lietuvos statistikos diena.

Rugsėjo šeštoji, trečiadienis – 249-oji metų diena (trečioji 36-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 116 dienų.

Savo vardadienius šiandien švenčia: Beata, Beatas, Fausta, Faustas, Kantigirda, Kantigirdas, Magnas, Tautas, Tautenė, Vaištartas, Vaištartė, Vaštautas, Vaištautė;

rytoj: Bartas, Bartenė, Bartė, Bartys, Palma, Palmyra, Pulcherija, Pulkerija, Regina, Rėda;

poryt: Adriana, Adrijonas, Daumantė, Gražina, Klementina, Marė, Marija, Vytautas.


Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 06.32 leidžiasi 20.02. Dienos ilgumas – 13.30. Šiandien – paskutinė Mėnulio pilnaties diena. Saulė Mergelės ženkle.


Protingos mintys: „Gyvenimas – tai kalnas: kopiame lėtai, žemyn lipame greitai“ (Gi de Mopasanas)


Astrologinė prognozė rugsėjo 6-ajai, trečiadieniui

AVINAS. Aktualu gali būti susitarti dėl bendradarbiavimo, informacijos, derėtis, ieškoti kompromiso, megzti ryšius, sudaryti ilgalaikes sutartis, imti ar teikti interviu. Regis, kai kurios jūsų viltys pildysis.

JAUTIS. Norėdami pataisyti sveikatą ar išvaizdą, tikriausiai ryšitės investuoti pinigų. Jeigu su tuo susijęs pasiūlymas yra abejotinas, tuomet nederėtų skubėti. O jei patys kažką kitiems reklamuojate, veikiausiai būsite įtaigūs ir gausite pajamų.

DVYNIAI. Šiandien gali užplūsti kūrybinis, intelektinis įkvėpimas. Pokalbiai su geranoriškais aplinkiniais suteiks džiaugsmo, pasitikėjimo savimi. Galite kažkuo prisidėti prie artimo žmogaus sėkmės.

VĖŽYS. Šiuo metu jums labai svarbu pasitikėti savimi ir nebijoti tų permainų, kurios yra neišvengiamos ir nepriklauso nuo jūsų valios. Tikėtinas kūrybinis įkvėpimas, empatija, gera intuicija.

LIŪTAS. Šiandien galite sužinoti įdomių dalykų, todėl nevenkite bendrauti ir mokėkite klausytis. Gera diena sudaryti sutartis, spręsti organizacinius klausimus, telkti bendraminčius darbams ar pramogoms. Galite kažkuo pasižymėti.

MERGELĖ. Regis, kalbos suksis apie politiką, pareigas, verslą, pinigus. Tikėtini reikšmingi susiėjimai, susitarimai. Galbūt gausite įdomų pasiūlymą ar pažadą.

SVARSTYKLĖS. Tikėtini kontaktai su kultūros, švietimo veikėjais, užsieniečiais. Galbūt teks pasukti galvą, kaip įvykdyti duotą pažadą. Nuo to priklauso jūsų autoritetas ir įvaizdis.

SKORPIONAS. Šiandien jūsų galvoje kirbės įvairūs sumanymai. Regis, aiškiai pajusite besiartinančias permainas. Arba jų patys planingai sieksite. Galbūt pavyks pradėti aktualų projektą ar prie jo grįžti ir užbaigti. Dėl finansinių dalykų tarkitės kuo konkrečiau.

ŠAULYS. Turiningi pokalbiai šiandien megsis tarp jūsų ir aplinkinių. Palanku aptarti naujus projektus, aiškintis teisinius klausimus. Galite dalyvauti konkurse ar debatuose su oponentais.

OŽIARAGIS. Tikriausiai jums seksis gana sklandžiai ruošti sutartis, tarpininkauti bei atlikti suplanuotus darbus, pasirūpinti grožiu ir sveikata. Tiktų eiti į darbo interviu, aiškintis teisinius klausimus.

VANDENIS. Nors diena bus intensyvi, reikalaujanti pastangų ir apsukrumo, jūsų mintys suksis apie meilės ir vaikų reikalus. Jeigu dirbate su kūrybiniu projektu, gali iškilti klausimų dėl finansavimo.

ŽUVYS. Šiandien daug dėmesio teks skirti šeimai ir individualiam verslui. Turbūt parūps remonto darbai, svarbūs pirkiniai, verslo susitarimai ar pan. Nuosavybės, nuomos reikalai turėtų spręstis jūsų naudai.

Lietuva rugsėjo 6-ąją

1917 m. Vilniuje išleistas pirmasis laikraščio „Lietuvos aidas“ numeris.

1920 m. Padustėlyje, Zarasų rajone, gimė poetas Paulius Širvys. Mirė 1979 m.

1929 m. Kaune gimė istorikas, humanitarinių mokslų habilituotas daktaras, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Edvardas Gudavičius. Mirė 2020 m.

1990 m. prasidėjo Petro Cidziko organizuotas kryžiaus nešimo žygis į Maskvą. Juo siekta paskatinti „taikų ir gražų atsigiminiavimą nuo TSRS“.

1991 m. po nepavykusio pučo TSRS pripažino Lietuvos suverenitetą. Rusijos Federacija Lietuvos nepriklausomybę buvo pripažinusi šiek tiek anksčiau.

1993 m. Kaune, Nemuno ir Neries santakoje, Lietuvoje viešėjęs popiežius Jonas Paulius II kartu su 173 kunigais aukojo šv. Mišias, kuriose dalyvavo per 120 tūkstančių tikinčiųjų.

1997 m. didžiausia pasaulyje klubinė labdaros organizacija LIONS inauguravo Klaipėdos LIONS klubą. Klubas aktyviai remia gabius, talentingus jaunus muzikantus iš nepasiturinčių šeimų. Šį rėmimo projektą klaipėdiečiai vykdo kartu su Vokietijos Brake (Unterweser) LIONS klubu.

1999 m. pirmą kartą Lietuvoje darbo vizito lankėsi Latvijos prezidentė Vaira Vykė-Freiberga.

2003 m. Panevėžyje, minint miesto įkūrimo 500-ąsias metines, atidengtas paminklas Lietuvos didžiajam kunigaikščiui ir Lenkijos karaliui Aleksandrui, XVI a. pradžioje dovanojusiam dabartines Panevėžio žemes Ramygalos bažnyčiai ir nurodžiusiam pastatyti naują bažnyčią, aplink kurią ir pradėjo kurtis miestas.

2004 m. Lietuvos ambasadoje Dubline, Airijoje, atidaryta pirmoji šeštadieninė lietuvių mokyklėlė, kurioje vaikai pradėti mokyti lietuvių kalbos, kultūros, istorijos bei kitų dalykų.

2009 m. Marijampolėje atidengtas paminklas „Tautai. Kalbai“.

2010 m. Marijampolės miesto naujosiose kapinėse perlaidoti per rezistencines kovas nužudytų nežinomų šešių partizanų – dviejų moterų ir keturių vyrų – palaikai.

2012 m. šalia Marijampolės, Nendriniškių kaime, atidengtas paminklinis akmuo kunigui, lietuvybės skleidėjui Juozui Montvilai. Skęstant „Titanikui“, kunigas atsisakė vietos gelbėjimo valtyje ir iki pat laivo nuskendimo klausė išpažinčių, ramino likimo draugus.

2015 m. Šilalės rajone, prie Tūbinių Dievo Apvaizdos bažnyčios, atidengtas paminklas Vytautui Didžiajam. Vytauto Didžiojo mirties 500 metų jubiliejui paminėti skirtas paminklas Tūbinių kaime buvo pastatytas 1930 m., o apie 1964 m. sunaikintas.

2018 m. eidamas 90-uosius metus mirė rašytojas Vladas Kalvaitis.

Kai kuriuos įvairių metų rugsėjo 6 dienos įvykius priminė ELTA.

Geros dienos!