Rugsėjo 29-oji – Dagos diena, Šv. Mykolas; Pasaulinė širdies diena; Tarptautinė informuotumo apie maisto švaistymą ir jo praradimus diena.

Rugsėjo dvidešimt devintoji, penktadienis – 272-oji metų diena (penktoji 39-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 93 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Gabras, Gabrė, Gabrielė, Michalina, Mikalina, Mikolė, Mykolas, Rafaelė, Rapolas, Rapolė;

rytoj: Bygailas, Bygailė, Bytautas, Bytautė, Byvainas, Byvainė, Gudrė, Jaras, Jeronimas, Skirgaila, Sofija, Vera, Veranas, Žymantas, Žymantė;

poryt: Mančius, Mantas, Namgailas, Namgailė, Namgaudas, Namgaudė, Remigas, Remigija, Remigijus, Teresė, Velta.

**************

Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 7.15, leidžiasi 19.04. Dienos ilgumas – 11.49. Šiandien – pirmoji Mėnulio pilnaties diena. Saulė Svarstyklių ženkle.

**************

Protingos mintys: „Laikas yra tai, ką rodo laikrodis“ (A. Einšteinas).

**************

Astrologinė prognozė rugsėjo 29-ajai, penktadieniui

AVINAS. Šiandien galite taip įsivelti į ne savo reikalus, kad prisidarysite rūpesčių. Prisiimdami naują atsakomybę, turite būti įsitikinę, kad sugebėsite pateisinti kitų pasitikėjimą.

JAUTIS. Nelabai maloni diena. Galimi nusivylimai dėl pašlijusių santykių, nesusikalbėjimo svarbiais klausimais. Visgi panašu, kad viskam labiausiai kenksite jūs patys savo neadekvačiais reikalavimais ar elgesiu.

DVYNIAI. Būsite gana populiarūs tarp draugų, padaugės pritariančių ir palaikančių. Kita vertus, patiems artimiausiems žmonėms galite stigti geranoriškos šilumos bei tolerancijos.

VĖŽYS. Nesistenkite bet kokia kaina atrodyti pranašesni, modernesni už kitus. Būtų puiku pastebėti ir kitų privalumus, juos pagirti. Jeigu atsidursite neįprastoje jums aplinkoje, kultūroje, stenkitės pernelyg neišsiskirti, neišsišokti.

LIŪTAS. Tikėtinos išvykos, susijusios su visuomeninių klausimų sprendimu, moksliniais tyrimais ar kt. Jeigu teks pasireikšti viešai, gali kilti nenumatytų keblumų. Susidorokite su nerimu ir viskas bus gerai.

MERGELĖ. Gali kilti situacijų, dėl kurių rimtai sunerimsite. Galbūt netikėtai paaštrės kai kurios finansinės, skolų, atsiskaitymų problemos arba gausite nuobaudą. Pravartu iš karto aiškintis nesusipratimus – tai gali viską ištaisyti ar net išeiti į naudą.

SVARSTYKLĖS. Diena bus neharmoninga. Pajusite kai kurių žmonių priešiškumą, pavydą ar godumą. Bus skaudžiausia, jei tai jums svarbus žmogus. Svarbu nedramatizuoti smulkių nesklandumų.

SKORPIONAS. Regis, šiandien daug reikalausite iš kitų ir savęs. Nuotaiką gadins suvokimas, kad negalite pakeisti esamos tvarkos ar sutramdyti tų, kurių elgesys jus nervina. Stenkitės būti tolerantiški.

ŠAULYS. Šiandien nekaip klostysis reikalai, kuriems būtini tarpusavio kompromisai, konsensusas. Regis, per stipriai nesutaps interesai ir „paklodė“ bus tampoma į skirtingas puses.

OŽIARAGIS. Būsite dirglūs, neramūs. Regis, šiandien mažai kas paisys jūsų norų. O ir jūs nebūsite linkę ko nors atsisakyti kitų labui ar naudai. Tvyrant įtampai, artimųjų tarpusavio kovai, labiausiai kentės vaikai.

VANDENIS. Šiandien daug lems mokėjimas naudotis informacija, orientuotis virtualioje erdvėje. Jeigu tokio gebėjimo trūksta, gali kilti problemų dėl neteisingai suprastos informacijos, skleidžiamos propagandos. Siekite darnos šeimoje.

ŽUVYS. Tikriausiai būsite priversti reikalauti to, kas jums priklauso – atlygio už darbą, piniginės kompensacijos, socialinės išmokos ar pan. Nauja arba papildoma veikla gali praplėsti jūsų galimybes.

Lietuva rugsėjo 29-ąją

1379 m. Trakuose pasirašyta Lietuvos didžiųjų kunigaikščių Kęstučio ir Jogailos dešimties metų paliaubų sutartis su Kryžiuočių ordinu.

1529 m. įsigaliojo I Lietuvos Statutas, kurį rengiant buvo remtasi Renesanso kultūrai būdinga Romos teise.

1918 m. gimė Paberžės klebonas, kunigas, pamokslininkas, vienuolis kapucinas, Lietuvos pasipriešinimo sovietinei okupacijai veikėjas Tėvas Stanislovas (Algirdas Mykolas Dobrovolskis). Mirė 2005 m.

1921 m. Kaune vyko pirmasis Lietuvos gydytojų suvažiavimas.

1960 m. Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja priėmė rezoliuciją „Dėl padėties Baltijos valstybėse minint 20-ąsias jų prievartinės inkorporacijos į Sovietų Sąjungą metines“.

1991 m. Vilniuje viešėjo Tibeto ir viso pasaulio budistų dvasios tėvas Dalailama.

2001 m. sportinių šokių ansamblis „Žuvėdra“ Vengrijoje vykusiame Europos Lotynų Amerikos sportinių šokių ansamblių čempionate laimėjo pirmąją vietą.

2003 m. UNESCO būstinėje Paryžiuje prezidentas Valdas Adamkus buvo inauguruotas 40-uoju UNESCO geros valios ambasadoriumi.

2005 m. Kauno šv. Mykolo arkangelo bažnyčia šventė 110 metų jubiliejų.

2014 m. eidama 67-uosius metus mirė grafikė Giedrė Gučaitė. Vieno žymiausių XX a. lietuvių tapytojo Antano Žmuidzinavičiaus vaikaitė tęsė šeimos kūrybinę tradiciją. Menininkė kūrė estampus, ekslibrisus, plakatus, knygų iliustracijas, rankų darbo popierių su reljefiniais audimų raštais, objektus, piešė, tapė ant popieriaus.

2019 m. eidamas 92-uosius metus po sunkios ligos mirė rusų kalbos tyrinėtojas profesorius, habilituotas humanitarinių mokslų daktaras Kazimieras Musteikis.

Kai kuriuos įvairių metų rugsėjo 29 dienos įvykius priminė ELTA.

Geros dienos!