Rugsėjo 27-oji – Pasaulinė turizmo diena; Lietuvos socialinių darbuotojų diena.

Rugsėjo dvidešimt septintoji, trečiadienis – 270-oji metų diena (trečioji 39-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 95 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia: Adalbertas, Danga, Daugenė, Daugenis, Kęsbartas, Kęsbartė, Kęsgailas, Kęsgailė, Kęsmantas, Kęsmantė, Kovaida, Kovaidas, Kovilas, Kovilė;

rytoj: Saliamonas, Salius, Salys, Tautvyda, Tautvydas, Tautvydė, Vacė, Vacius, Vacys, Vaclova, Vaclovas, Vientautas, Vientautė;

poryt: Gabras, Gabrė, Gabrielė, Michalina, Mikalina, Mikolė, Mykolas, Rafaelė, Rapolas, Rapolė.


Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 7.11, leidžiasi 19.09. Dienos ilgumas – 11.58. Šiandien – šeštoji Mėnulio priešpilnio diena. Saulė Svarstyklių ženkle.


Protingos mintys: „Pesimistas – tai toks žmogus, kuris iš dviejų blogybių pasirenka abi“ (O. Vaildas).


Astrologinė prognozė rugsėjo 27-ajai, trečiadieniui

AVINAS. Įdėmiai stebėsite, kas vyksta aplink jus, tačiau iniciatyvos beveik nerodysite. Kai kuriuose reikaluose aplinkybės klostysis taip, kad gali atsiverti jūsų akys – suvoksite, kas yra įmanoma, o kas tėra iliuzijos.

JAUTIS. Šiandieną palanku tarpininkauti, organizuoti, siekti populiarumo, lyderystės, telkti bendraminčius. Regis, bus įmanoma susitarti dėl dominančių dalykų, projektų.

DVYNIAI. Šiandieną aplinkybės privers jus labiau surimtėti, susirūpinti dalykinėmis problemomis. Pravartu iš savęs reikalauti ne mažiau nei iš kitų. Jeigu iš peties padirbėsite, tai ir rezultatai nenuvils.

VĖŽYS. Daug laiko ir pastangų gali pareikalauti su mokslu, kelione susiję reikalai. Tikėtini kontaktai su užsieniečiais, įtakingais veikėjais. Gali būti, kad rimtai domėsitės teisiniais, etiniais, švietimo ar kultūros klausimais.

LIŪTAS. Jeigu norite ramesnės dienos, nesileiskite į nesibaigiančius ginčus ar tiesos paieškas. Gali būti, kad išleisite pinigų vertingiems daiktams ar užsiėmimams

MERGELĖ. Regis, sulauksite daug dėmesio ir reakcijų. Rimčiau pasidomėkite žmonėmis, tvirtinančiais, kad jie gali išspręsti kitų problemas. Tuščios kalbos mažai kam padėjo.

SVARSTYKLĖS. Pasinaudokite tinkamomis progomis, jeigu norite įsidarbinti ar atlikti sveikatos tyrimus. Peržvelkite mitybos įpročius, gyvenimo būdą. Pravartu šį tą nedelsiant keisti.

SKORPIONAS. Regis, be džiaugsmo šį rytą budinsite vaikus ir atliksite tėvystės ar ugdytojų pareigas. Apskritai mintys suksis apie nerimą keliančius santykius, atsakomybes, pokyčius, nelengvus kūrybinius ar verslo projektus.

ŠAULYS. Teks šiek tiek pasukti galvą ir pakoreguoti dienotvarkę, antraip negalėsite pasiekti tikslo. Nevenkite išmokti naujų dalykų, raskite laiko savišvietai – tai jums pravers.

OŽIARAGIS. Šiandien, regis, neišvengsite teisybės paieškų, diskusijų. Vienas susitikimas ir pokalbis gali būti kažkuo reikšmingas, naudingas. Visgi konkretų susitarimą nebūtinai pasieksite.

VANDENIS. Šiandien gali paaiškėti, kad laiku neatlikus kai kurių turtinių, muitinių ar kreditinių operacijų, galite šį tą prarasti, patirti žalą. Būkite atidūs, saugokite ir tikrinkite dokumentus, skaitykite sutarčių sąlygas.

ŽUVYS. Būsite gana neramūs. Jeigu pavyks užglaistyti kai kurias finansines spragas, jums iš karto palengvės. Pagal užklausą pateikta informacija gali jums kažkuo pasitarnauti.

Lietuva rugsėjo 27-ąją

1422 m. Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė ir Lenkija sudarė Melno taikos sutartį su Kryžiuočių ordinu. Ja buvo baigti tarpusavio karai.

1605 m. Salaspilio mūšyje lietuviai, vadovaujami Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus, sumušė švedus.

1911 m. Vengravoje, netoli Ukmergės, gimė prozininkas, publicistas Pranas Alšėnas-Ališauskas. Mirė 1986 m. Toronte (Kanada).

1915 m. Pirmojo pasaulinio karo metu vokiečių kariuomenei pasiekus Polocko–Molodečno–Vilniaus geležinkelio liniją, buvo okupuota beveik visa etnografinė Lietuva.

1927 m. Apaštalinė internunciatūra Kaune performuota į nunciatūrą – diplomatinę Vatikano atstovybę.

1999 m. Vilniuje pasirašytas Lietuvos generalinės prokuratūros ir Italijos nacionalinės kovos su mafija direkcijos susitarimas bendradarbiauti kovojant su organizuotu nusikalstamumu.

2003 m. Graikijoje posėdžiavusios Pasaulio paveldo miestų organizacijos Generalinės asamblėjos nariai pritarė, kad Vilnius 2009 metais būtų paskelbtas Europos kultūros sostine.

2005 m. į Lietuvą su oficialiu dviejų dienų vizitu atvyko Moldovos prezidentas Vladimiras Voroninas.

2006 m. Seimo pirmininkas Viktoras Muntianas Islandijos parlamento vadovės Solveigos Petursdottir kvietimu su oficialiu vizitu lankėsi šioje šalyje. Minint 15-ąsias Lietuvos įstojimo į Jungtinių Tautų Organizaciją metines, Seimo pirmininkas V. Muntianas Lietuvos parlamento vardu pareiškė padėką Islandijai už šalies istorinį indėlį į Lietuvos nepriklausomybę.

2010 m. Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Gintaras Rinkevičius apdovanotas Rusijos Draugystės ordinu už Rusijos ir Lietuvos kultūrinio bendradarbiavimo skatinimą.

2012 m. Šventasis Tėvas Benediktas XVI kunigą dr. Kęstutį Kėvalą paskyrė tituliniu Abziri vyskupu ir Kauno arkivyskupijos augziliaru.

2012 m. atstatytame Medininkų pilies šiaurės rytų bokšte (donžone) atidaryta nuolatinė ekspozicija. Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis 2010-–2012 metais įgyvendintas pirmasis Medininkų pilies rekonstrukcijos etapas.

2019 m. Tuskulėnų koplyčioje-kolumbariume paminėtas Tuskulėnų kapaviečių 75-metis.

Kai kuriuos įvairių metų rugsėjo 27 dienos įvykius priminė ELTA.

Geros dienos!