Pusiau juokais, pusiau rimtai šie dviejų dienų renginiai, skirti Kėdainių lietuvių ir švedų draugijos 15-mečiui, organizatorių vadinami bendru vardu „Mes mylim Švediją”. Dalyvauti juose kviečiami ne tik buvę bei esami draugijos nariai, bet ir visi kėdainiečiai, kurie domisi Švedija, jos kultūra, menu, istorija, yra toje šalyje dirbę ar mokęsi, gyvenę ar tik ketina tai padaryti. 

Kėdainių lietuvių ir švedų draugija šiemet mini veiklos 15-metį.

Kėdainių lietuvių ir švedų draugija šiemet mini veiklos 15-metį.

Rugsėjo renginiai
Protmūšis Švedijos tema; ką tik baigusio kadenciją Lietuvos ambasadoriaus Švedijoje Eitvydo Bajarūno pasakojimas apie Švedijos ir Lietuvos dabartinius santykius; Krašto muziejaus direktoriaus Rimanto Žirgulio Kėdainių krašto sąsajų su Švedija istorinė apžvalga; Kėdainių muzikos mokyklos mokinių atliekami švediški ir lietuviški kūriniai; Švedijos instituto ir Švedijos ambasados Lietuvoje parengta kilnojamoji paroda apie švedų detektyvus ir vaikų literatūrą; „Vikingų kaimo“ senovės vikingų gyvensenos ir karybos pristatymas; senovinių skandinavų žaidimų mokymai; Švedijoje populiariausio patiekalo ragautuvės – tai rugsėjo kultūriniai, edukaciniai renginiai.
Bibliotekos viduje – pranešimai ir parodos, kiemelyje – švediška muzika ir … vikingai
Į protmūšį, vyksiantį kavinėje „Raganė“ rugsėjo 16 dienos vakarą, buvo pakviesti esami ir buvę draugijos nariai bei jų šeimos nariai ar geriausi draugai, taip pat ir kitų Lietuvos panašių draugijų atstovai, kiti svečiai. Laimėjusiuosius protmūšį „Raganės“ šeimininkė Daiva Gronskienė ketina apdovanoti gardžiuoju kepyklėlės skruzdėlynu, − šia ir kitomis dovanomis bus prisidėta prie gražaus renginio.
Į rugsėjo 17 dienos, šeštadienio, renginius Kėdainių r. sav. Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje kviečiami visi kėdainiečiai.
Konkreti rugsėjo 17 d. programa būtų tokia:
Kėdainių r. sav. Mikalojaus Daukšos viešoji biblioteka, III a. salė.
12.00 val. – pranešimai, pasisakymai (dalyvaus buvęs Lietuvos ambasadorius Švedijoje E. Bajarūnas, Kėdainių krašto muziejaus direktorius R. Žirgulis ir kt., bus pristatyta draugijos veikla).
14.30 val. – Švedijos instituto ir Švedijos ambasados Lietuvoje parengtos kilnojamosios parodos apie švedų knygas pristatymas (švedų detektyviniai romanai „Scenos iš švediškų detektyvų“, Švedijos vaikų literatūra „Kur auga vaikai“).
Bibliotekos kiemelis
15.00 val. – Muzikos mokyklos koncertas (lietuviški ir švediški kūriniai).
15.30–18 val. – „Vikingų kaimo“ senovės vikingų viduramžių laikotarpio gyvensenos ir karybos pristatymas, senoviniai skandinavų žaidimai; švedų populiariausių patiekalų ragautuvės.
Bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje veiks paroda „Tiltą per jūrą tiesia knyga“, o Vaikų skyriuje – parodėlė ,,Švedų rašytojų knygas mėgsta ir Lietuvos vaikai“.
Šio bendro su biblioteka renginio pagrindinis tikslas skleisti informaciją apie Švedijos kultūrą, literatūrą, istoriją (kuri yra susijusi ir su Kėdainiais), stiprinti ryšius su kitomis panašiomis draugijomis Lietuvoje, su rajono institucijomis bei organizacijomis (renginius padės organizuoti Kėdainių krašto muziejus, Kėdainių muzikos mokykla). Kėdainiečiai dalyvaus įdomiuose ir prasminguose renginiuose, daugiau sužinos apie Švediją, galbūt panorės tapti aktyviais draugijos nariais.
Renginys viešas ir nemokamas, organizuojamas pagal NVO projektą „Telksimės, dirbsime dėl Švedijos ir Lietuvos pažinimo“, finansuojamas Kėdainių rajono savivaldybės bei Kėdainių lietuvių ir švedų draugijos lėšomis.
Kita veikla
Kėdainių lietuvių ir švedų draugijos pirmininkė Rūta Švedienė pasakojo, kad kelios veiklos šiemet jau įvykdytos: surengtas susitikimas bibliotekoje su žaliavalge Jurgita Djakonovaite, pakeliauta po Dzūkiją, palydėti į Dotnuvos slaugos namus atvežusieji labdarą švedai Tomas ir Gunila Larsonai ir kt. Po šių draugijos 15-mečiui skirtų rugsėjo renginių, vėliau, rudenį ir žiemą, draugijos nariams bus surengti lyderystės, kooperacijos ir bendradarbiavimo mokymai, suorganizuota išvyka į Vilnių švęsti Švedijoje labai populiarios ir Vilniuje Švedijos ambasados Lietuvoje rengiamos šv. Liucijos dienos šventės.
Įvairiomis veiklomis siekiama plėtoti draugijos veiklą, užtikrinti jos tęstinumą.

Parengė Rūta Švedienė

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.