Rugpjūčio trisdešimtoji, trečiadienis – 242-oji metų diena (trečioji 35-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 123 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia: Adauktas, Adelė, Augūna, Buivyda, Buivydas, Buivys, Emerita, Feliksas, Gaudencija, Herbertas, Jorigė, Jorigis, Joris, Laimis;

rytoj: Aristidas, Izabelė, Leonidas, Raimonda, Raimondas, Raimunda, Raimundas, Rimgaudas, Vilmantas, Vilmantė, Žvainys;

poryt: Burkanta, Burkantas, Burtautas, Burtautė, Burvilas, Burvilė, Burvyda, Burvydas, Eigidas, Eigidė, Egidija, Egidijus, Gytautas, Gytautė, Gytenė, Gytenis, Gytė, Gytis, Verena.

**************

Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 06.19, leidžiasi 20.19. Dienos ilgumas – 14.00. Šiandien – pirmoji Mėnulio pilnaties diena. Saulė Mergelės ženkle.

**************

Protingos mintys: „Tinkamo elgesio kelias arti, bet žmonės jo ieško toli“ (Mencijus).

**************

Astrologinė prognozė rugpjūčio 30-ajai, trečiadieniui

AVINAS. Regis, kažkas gali jus suklaidinti arba jūs kitiems paskleisite gandus. Būkite atidūs, kad neįsiveltumėte į aferas, intrigas. Nepasiduokite ir svaigalų traukai. Saugokitės infekcijos, apsinuodijimo.

JAUTIS. Svarbiausių dalykinių vizitų ir darbų geriau būtų imtis planingai nei spontaniškai. Pastaruoju atveju bus žymiai sunkiau susitarti. Vakare po darbų neišbūsite be draugijos. Jeigu tik panorėsite, kompanija tikrai atsiras.

DVYNIAI. Šiandien tikriausiai neišvengsite nerimo, susijusio su studijomis, pristatymais, interviu, kelione ar kt. Regis, šį vakarą susikaupsite kažkokiam darbui ir užtruksite iki vėlumos.

VĖŽYS. Iš pat ryto pravartu tvarkyti finansinius reikalus: mokėti mokesčius, skolas, draudimo įmokas, alimentus ir pan. Tik nederėtų išlaidauti neapgalvotiems brangiems pirkiniams. Popiet galite kažkur išvykti toliau.

LIŪTAS. Iš ryto gali sugesti nuotaika dėl nemalonios pastabos, žinios arba ūmaus sveikatos sutrikimo. Lanksčiau derinkite interesus su kitais žmonėmis, partneriais – tuomet pasieksite geriausią rezultatą.

MERGELĖ. Šiandien būsite nusiteikę daug nuveikti bendradarbiaudami su kolegomis, partneriais. Pozityviai kitus veiksite savo šypsena ir sąmoju. Visgi vakare galimas nemalonus pokalbis.

SVARSTYKLĖS. Jums galbūt teks rinktis – skirti laiko siūlomai pramogai ar nepraleisti galimybės papildomai užsidirbti. Artimas žmogus, vaikai pažers naujų užgaidų, kurių tenkinimas patuštins piniginę.

SKORPIONAS. Regis, šeimos, vaikų ir materialinės problemos bus itin aktualios. Laimei, emocijos, protas ir intuicija veiks išvien. Tai puikus derinys geriems sprendimams priimti.

ŠAULYS. Galimas pranešimas, kelionė, svečias ar pokalbis, verčiantis koreguoti kai kuriuos planus. Vakarą skirkite šeimai, buičiai. Nenumokite ranka į pagyvenusio artimojo nusiskundimus, poreikius.

OŽIARAGIS. Kils minčių, o gal ir naujų konkrečių planų, susijusių su darbu, verslu. Popiet būsite nusiteikę bendrauti, rašyti, reklamuoti. Jus gali aplankyti giminaitis ar senas draugas.

VANDENIS. Šiandien jums labai rūpės pinigų ir verslo klausimai. Tikėtinas didesnis komercinis arba kūrybinis aktyvumas. Vakaras parodys, ką tuo laimėjote – naudos ar nuostolių.

ŽUVYS. Regis, nerimausite dėl savo ar artimo žmogaus sveikatos, darbo. Gali pasireikšti alerginė reakcija arba neaiškus sutrikimas. Neužsiimkite savigyda, jeigu sunegalavote.

Lietuva rugpjūčio 30-ąją

1991 m. Lietuvos nepriklausomybę pripažino Vatikanas.

1991 m. Lietuvos pasiuntinybė Vašingtone išdavė pirmąsias lietuviškas vizas.

1992 m. Vilniuje atidaryta Lietuvos krašto apsaugos ministerijos aukštoji karo mokykla.

1998 m. Vilniaus arkivyskupas Audrys Juozas Bačkis pašventino baltarusių bendruomenei grąžintą Šv. Baltramiejaus bažnyčią.

2000 m. Vilniuje, Kaune, Alytuje ir Utenoje atidarytos pirmosios šalyje kolegijos – aukštosios neuniversitetinės mokyklos.

2001 m. maždaug 20 jūrmylių nuo Čilės krantų nuskandintas Pietų Amerikoje avariją patyręs Lietuvos laivas „Eridanas“.

2004 m. Vilniaus Katedros aikštėje iškilmingai sutikti sportininkai, atstovavę mūsų šaliai Atėnų olimpinėse žaidynėse. Jose dalyvavo 61 Lietuvos sportininkas. Disko metikas Virgilijus Alekna iškovojo aukso, septynkovininkė Austra Skujytė bei šiuolaikinės penkiakovės meistras Andrejus Zadneprovskis – sidabro medalius.

2009 m. būdamas 81-erių mirė Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo akto signataras Medardas Čobotas.

2010 m. eidamas 53-iuosius metus mirė lietuvių kalbininkas, habilituotas daktaras Saulius Ambrazas.

2013 m. Lietuvos, Latvijos ir Estijos prezidentai Dalia Grybauskaitė, Andris Berzinis ir Toomas Hendrikas Ilvesas Baltuosiuose rūmuose susitiko su JAV prezidentu Baracku Obama. Baltijos šalių ir JAV prezidentų susitikime pabrėžta, kad JAV ir Europos saugumas yra neatsiejami, o Baltijos šalių nepriklausomybė, suverenumas ir teritorinis vientisumas yra nuolatinis JAV interesas.

2015 m. 18-metis Andrius Šidlauskas Singapūre vykusiame pasaulio jaunimo plaukimo čempionate vaikinų 50 m plaukime krūtine iškovojo aukso medalį.

Kai kuriuos įvairių metų rugpjūčio 30 dienos įvykius priminė ELTA.

Geros dienos!