Rugpjūčio aštuonioliktoji, penktadienis – 230-oji metų diena (penktoji 33-iosios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 135 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia: Elena, Mantautas, Mantautė, Mantė, Mantotas, Skovilas, Skovilė, Skovyda, Skovydas;

rytoj: Argauda, Argaudas, Argaudė, Balys, Boleslovas, Bolius, Emilija, Felicija, Patrimpas;

poryt: Benona, Benonas, Bernarda, Bernardas, Beržas, Beržūna, Nemunas, Neringa, Samuelis, Tolvina, Tolvinas, Tolvinė.

**************

Dangaus kūnai :Saulė šiandien teka 05.57 val., leidžiasi – 20.48. Dienos ilgumas – 14.51. Šiandien – trečioji Mėnulio delčios diena. Saulė Liūto ženkle.

**************

Protingos mintys: „Jeigu norite kito veide matyti šypseną, šypsokitės patys“ (Dalai Lama XIV).

**************

Astrologinė prognozė rugpjūčio 18-ajai, penktadieniui

AVINAS. Šiandien skubėsite susidoroti su planiniais savaitės darbais, o galbūt išskubėsite į komandiruotę, konferenciją ar pan. Dėl ką tik patirtos įtampos galite nekaip pasijusti. Saugokitės traumų, būkite atidūs kelyje.

JAUTIS. Po šiokio tokio netikrumo, blaškymosi turėtumėte pagaliau susivokti, ką mylite, kuo derėtų užsiimti ar ką keisti savo gyvenime. Regis, pramoga, vaikų užsiėmimai kainuos brangiau, nei iš anksto numatėte.

DVYNIAI. Regis, šiandien stokosite emocinės pusiausvyros ir kantrybės. Visgi jums seksis palaikyti gerą kontaktą su protingais pašnekovais. Neskubėkite įsižeisti dėl šeimos nario piktų kaprizų. Įsigilinkite į jo būseną. Saugokitės vagysčių.

VĖŽYS. Aktualūs bus reikalai, susiję su žiniasklaida, mokslu, ryšiais, reklama. Regis, labiau pajusite žodžio galią, t. y. kaip žodžiai gali sugadinti savijautą arba kaip tik ją pagerinti. Tikėtinas darbo ar kitoks interviu, derybos dėl atlygio ar pan.

LIŪTAS. Jeigu ką tik patyrėte žalos dėl kitų žmonių nesąžiningumo, manipuliavimo, tuomet mąstysite, kaip atsigriebti. Tokiu būdu dabar patys kažkam galite padaryti žalos, įskaudinti. Nedarykite užburto pykčio ir keršto rato.

MERGELĖ. Šiandien jums stigs vidinės ramybės ir pasitikėjimo savimi. Būsite nusiteikę analizuoti savo ir kitų elgesio motyvus. Verčiau susilaikykite nuo apkalbų ir svetimų paslapčių viešinimo. Saugokite sveikatą.

SVARSTYKLĖS. Šiandien ką nors tinkamai nuveiksite tik labai susikaupę ir susikoncentravę į vieną reikalą. O bandymai aprėpti daugiau baigsis tuščiu blaškymusi ir nepasitenkinimu. Kuo mažiau žadėkite, nes neišpildę prarasite populiarumą.

SKORPIONAS. Nebloga diena. Jausitės reikalingi draugams, pažįstamiems, virte virs įdomios diskusijos. Visgi kažkas gali mėginti pasinaudoti jūsų padėtimi ar žinomumu.

ŠAULYS. Emociškai nelengva diena. Jums atrodys, jog per daug energijos atima kiekvieno žingsnio pagrindinėjimas ir kitų įtikinėjimas, kad elgiatės teisingai, o ne amoraliai. Visgi jums gerai seksis protinė veikla.

OŽIARAGIS. Pokalbiai, derybos pareikalaus kompetencijos ir kantrybės, bet rezultatai turėtų būti neblogi. Neapsigaukite finansinėje srityje. Iš užsienio galite gauti svarbių žinių arba siuntą. Jeigu keliaujate, labiau saugokite vertingus daiktus, piniginę.

VANDENIS. Diena bus gana įtempta. Tikėtina, kad turėsite nenumatytų išlaidų arba reikalų su mokesčiais, investicijomis, draudimu, paveldėjimu, alimentais. Visgi protu ir apskaičiavimais, o ne emocijomis grįstas planas turėtų pasiteisinti.

ŽUVYS. Šiandien itin išrankiai vertinsite savo ir aplinkinių išvaizdą, darbo kokybę. Regis, jums svarbią iniciatyvą perims kiti žmonės, partneriai arba konkurentai, o jums teks įrodinėti, kad jūsų tikslai ir motyvai neturi tamsių pusių bei yra teisėti.

Lietuvos istorijos akcentai, rugpjūčio 18 d.

1655 m. Vilnių užėmus rusų kariuomenei Lietuvos didikų grupė, vadovaujama Jonušo Radvilos, sudarė vadinamąją Kėdainių sutartį su švedais.

1861 m. Vilniuje maždaug 5 tūkstančiai manifestantų patraukė prie sukilimo vado Simono Konarskio sušaudymo vietos, kur įvyko susirėmimas su kariuomene.

1874 m. pašventinta Biržų evangelikų reformatų bažnyčia.

1990 m. įsteigta Lietuvos valstiečių sąjunga.

2001 m. prezidentas Valdas Adamkus dalyvavo Rygos miesto 800-ųjų metinių šventėje, kur susitiko su Švedijos karaliumi, Estijos, Vokietijos prezidentais, įvairių šalių ministrais.

2005 m. prezidentas Valdas Adamkus kartu su Ukrainos, Gruzijos ir Lenkijos prezidentais dalyvavo Ukrainos Krymo pusiasalyje įsikūrusios garsiosios Arteko vaikų stovyklos 80-mečio minėjime. Kitą dieną įvyko keturių šalių vadovų dalykinis susitikimas.

2010 m. 18-metis Lietuvos irkluotojas Rolandas Maščinskas Singapūre vykusių pirmųjų jaunimo (14-18 metų) vasaros olimpinių žaidynių vienviečių valčių irklavimo varžybose pelnė aukso medalį.

2014 m. 17-metė lietuvė Rūta Meilutytė Nandzinge (Kinija) vykusių antrųjų jaunimo (iki 18 metų) vasaros olimpinių žaidynių merginų 50 m plaukimo krūtine varžybose iškovojo aukso medalį.

2020 m. eidamas 74-uosius mirė vertėjas Virgilijus Konradas Čepliejus.

Kai kuriuos įvairių metų rugpjūčio 18 dienos įvykius priminė ELTA.

Geros dienos!

(Viršelio nuotr. – „K. m.” archyvo / fotografas Algimantas Barzdžius)