Akademijos kultūros centre pagerbti šių metų respublikinio rudeninio arimo konkurso nugalėtojai. Geriausiems arimo meistrams buvo skirti padėkos raštai ir gražūs sveikinimo žodžiai. 

Geriausią Kauno regiono rudeninio arimo konkurso nugalėtoją Vilmantą Sereikį (centre) sveikino žemės ūkio viceministras Saulius Cironka ir Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos direktorius Edvardas Makelis.

Geriausią Kauno regiono rudeninio arimo konkurso nugalėtoją Vilmantą Sereikį (centre) sveikino žemės ūkio viceministras Saulius Cironka ir Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos direktorius Edvardas Makelis.

Jau dešimtus metus organizuotas švietėjiškas renginys kasmet įtraukia vis daugiau rajonų ūkininkų bei artojų.
Šiemet apdovanoti 35 rajonų geriausi artojai, taip pat ir 10 daugiausia balų apskrityse surinkusių arimo meistrų. Geriausiu Kauno regione pripažintas Kėdainių rajono Šėtos seniūnijos ūkininkas Vilmantas Sereikis.
Sveikindamas šalies artojus žemės ūkio viceministras Saulius Cironka pasidžiaugė, kad renginys per 10 metų įgavo pagreitį, nes net 45 savivaldybėse patys ūkininkai, patys artojai susitiko pateikti arimus konkursui. Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos generalinis direktorius Jonas Sviderskis pabrėžė, kad, norint pasiekti gerų arimo rezultatų ir laukus išmokti arti tikrai kokybiškai, artojams teko suarti ne vieną šimtą hektarų žemės. Pasak Aleksandro Stulginskio universiteto prorektoriaus Vidmanto Butkaus, konkurse dalyvaujantieji formuoja žemdirbystės tradicijas ir pačios žemdirbystės kultūrą, o nedalyvavę artojai ir ūkininkai turi galimybę lygiuotis į pačius geriausius ir siekti aukščiausių rezultatų. Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro direktorius prof. Zenonas Dabkevičius įžvelgė sąsają tarp artojų darbo ir šalies gerovės: „Jei visi taip gerai dirbtume savo darbus, kaip artojai aria laukus, tai Lietuva tikrai klestėtų.“ Konkurso nauda neabejojo ir Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Pavolis. Jo įsitikinimu, tiek konkurso, tiek rudeninio arimo reikšmė neįkainuojama: „Arimas – tai ne tik kitų metų derliaus, bet ir pačios žemdirbystės pagrindas, o konkursu kaip tik ir siekiama gerinti arimo kokybę. Kokybiškai suarus laukus, reikia naudoti mažiau chemijos. Be to, konkurse dalyvaujantys artojai skatina pasitempti ir aplinkinius rajono ūkininkus.“
Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos direktoriaus pavaduotoja ir Agronomų sąjungos pirmininkė Giedrė Butkienė atkreipė dėmesį, kad šiųmetis konkursas buvo šiek tiek kitoks, nes ruošiantis vykti į rajonus vertinti arimų, prisnigo, tad nuspręsta apdovanoti 10 apskričių geriausius artojus. Ji priminė, kad konkursas vyksta trimis etapais. Pirmiausia rajono komisijos nariai ieško artojų, skatina juos dalyvauti konkurse ir vertina laukus. Antras etapas – ekspertų vertinimas, jie atrenka 10 artojų, iš kurių trečiuoju etapu respublikinė komisija, įvertinusi arimus, turi išrinkti pačius geriausius.
Visi geriausiųjų dešimtuko artojai rudeniniame arime dalyvavo ne pirmą kartą, kai kurie jų išbandė jėgas ir Lietuvos artojų varžybose. Kauno regiono ūkininko Dainiaus Šlausto artojas šėtiškis Vilmantas Sereikis rudeniniame arimo konkurse dalyvavo trečią kartą ir pateko tarp geriausiųjų, be to, šiemet debiutavo ir Lietuvos artojų varžybose. Jo rudeninis arimas rajone buvo įvertintas 90 balų iš 100 galimų. Pasak LŽŪKT Kėdainių r. biuro augalininkystės konsultanto Haroldo Sapožnikovo, iki maksimalaus rezultato arimui pritrūko tikslesnio plūgo įleidimo bei išleidimo, visa kita jauno artojo darbe buvo be priekaištų. Šešerius metus V. Sereikis ūkininkauja 70 ha augalininkystės ūkyje, nors traktorių vairuoja jau bene du dešimtmečius. „Matyt, arimas yra įaugęs man į kraują. Mano tėtis buvo garsus artojas. O ir senelis mane mažiuką mokė, kaip arti laukus, kai plūgą traukia arklys. Manau, kad tokių konkursų reikia, juk juose dalyvaudami tobuliname įgūdžius. Visi žino, kad geras arimas – puikaus derliaus pamatas“, – sakė geriausias ne tik Kėdainių rajono, bet ir viso Kauno regiono artojas V. Sereikis.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.