Dar tik metus Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro Neforma­liojo suaugusiųjų švietimo skyriuje gyvuoja Atviroji jaunimo erdvė, tačiau susirenkantys jaunuoliai gali drąsiai pasakyti: „Čia tikrai yra ką veikti!“

savigyna16_1Sporto kambaryje su bokso kriauše, aktyvaus laisvalaikio kampuose prie stalo žaidimų, kino ir šokių studijose, arbatos svetainėje kiekvieną popietę šurmuliuoja jaunimas. Planuojant prasmingo laisvalaikio veiklas prie projektinių iniciatyvų aktyviai prisijungia Jaunimo skyriaus mokytojai, įvairių sričių specialistai ir moksleiviai savanoriai iš kitų miesto mokyklų. Paramą kai kurioms priemonėms įgyvendinti suteikia Kėdainių rajono savivaldybė ir Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės ir darbo ministerijos.

Nenori šokti – mokykis savigynos
Atvirajai jaunimo erdvei vadovaujanti psichologė, neformaliojo ugdymo organizatorė Ramunė Ūsė pastebi, kad, norint pritraukti kuo daugiau jaunimo, reikia inicijuoti kuo įvairesnes veiklas su profesionalų pristatymais – nuo šokių iki atsipalaidavimo pratybų, nuo sporto iki savigynos užsiėmimų. Lietuvos policijos mokyklos vyresnysis instruktorius, Kėdainių karate klubo „Stoikas“ treneris Vaidas Rudelis atvyko nusiteikęs rimtiems savigynos mokymams ir treniruotes pradėjo mintimis, jog savigyna – ne tik sugebėjimas apsiginti ir įveikti stipresnį, nugalėti daugiau priešininkų, bet ir mokėjimas suvaldyti stresą ir baimę bei užplūdusį adrenaliną panaudoti savo naudai. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kėdainių rajono policijos komisariato viešosios policijos prevencijos poskyrio vyresnioji tyrėja Vilma Vyšniauskienė pateikė daugybę gyvenimiškų situacijų, ir sėkmingai, ir liūdnai pasibaigusių istorijų, kurios visus dalyvius privertė susimąstyti apie tai, kur einame ir su kuo bendraujame, apie asmeninę atsakomybę ir naivų galvojimą, kad „man taip nenutiks“.
Tolerancija ant paukščio sparnų
Gal visai neatsitiktinai Atvirosios jaunimo erdvės gimtadienis sutapo su Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimu. Šios dienos idėjos – pakantumas kitam ar kitokiam – rado atgarsį erdvės dalyvių širdyse. Viena iš aktyvių jaunimo dalyvių Samanta nupiešė mitinį paukštį feniksą, o tądien apsilankę svečiai: Kėdainių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Olga Urbonienė, jaunimo reikalų koordinatorė Audronė Stadalnykienė, Jaunimo reikalų tarybos atstovė, politikė Indrė Fiodorova, ir Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro vadovai sveikino su gimtadieniu visiems linkėdami drąsiai skristi per įvairiaspalvį gyvenimo vandenyną, leidžiant sau ir aplinkiniams išlikti savimi.

„Mokymosi spalvos“ – galimybė dalintis
Suaugusiųjų švietimo savaitę „Mokymosi spalvos“ Atvirosios jaunimo erdvės komanda ieškojo savo spalvos gausiame draugų ir bendraminčių būryje. Į apskritojo stalo diskusiją „Jaunimo organizacijų bendradarbiavimo galimybės Atvirojoje jaunimo erdvėje“ susibūrė Kėdainių savanoriškos veiklos klubo, Kėdainių liberalaus jaunimo ir Jaunųjų konservatorių lygos Kėdainių skyriaus bei rajono mokinių tarybos nariai, VšĮ „Laiptai į viltį“ bei svečiai iš Šilalės – jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“ atstovas su jaunimo reikalų koordinatore Danguole Jakštiene. Šįkart susipažinimo žaidimai įgavo naują prasmę – atspindėjo naujai besikuriančias jaunimo organizacijas, kur susirinkę įvairių patirčių ir tikslų turintys jaunuoliai turi greitai ir efektyviai atsakyti į kylančius klausimus, spręsti čia ir dabar iškylančias problemas. Susitikimo dalyviai aptarė jaunimui aktualius klausimus, susipažino su „Apskritojo stalo“ asociacijos veiklos ypatumais, remiantis Šilalės savivaldybės pavyzdžiu. Su jaunimu dirbantys specialistai aptarė regionų jaunimo politikos skirtumus ir panašumus.

Jūratė Vaitonienė, Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro skyriaus vedėja

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.