Apie pusšimtis kraštiečių atėjo į susitikimą – diskusiją su rajono vadovais dėl eismo apribojimo senamiestyje. Tokį susitikimą rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius inicijavo pamatęs, kad dalis senamiesčio gyventojų ir čia dirbančių verslininkų nepaliauja ginčytis, reikia senamiestyje eismo pertvarkų ar ne.

Diskusijos dėl senamiesčio eismo truko daugiau kaip porą valandų.

Diskusijos dėl senamiesčio eismo truko daugiau kaip porą valandų.

Džiaugėsi galimybe diskutuoti
Aktyvus visuomenininkas Kęstas Šlama prieš išsakydamas savo nuomonę pirmiausia pasidžiaugė tuo, kad tokia diskusija vyksta: „Turime pasidžiaugti, kad šiandien esame pakviesti tokiam pokalbiui. Ankstesnės valdžios visai nebendravo su visuomene ir turime to palikimą vadinamąjį „auksinį“ fontaną Ramybės skvere. Dabar mes kalbamės ir turime vilties būti išgirsti“.
K. Šlama taip pat pateikė siūlymą Didžiosios ir Senosios gatvių sankirtoje įrengti pėsčiųjų perėją

Išsiskyrė dalyvių nuomonės
Susitikimo dalyviai išsakė įvairių nuomonių. Vieni pritarė eismo sutvarkymui senamiestyje, kiti sakė, kad tai – blogai. Dalyvavusieji tarpusavyje svarstė, koks eismas būtų patogiausias senamiestyje aplink Didžiosios Rinkos aikštę.
Vieni teigė, kad numatyti pokyčiai darys įtaką verslui senamiestyje, kiti nepritarė, jog po aikštės rekonstrukcijos planuojamas uždaryti eismas Č. Milošo gatvės atkarpoje nuo pėsčiųjų tilto iki bibliotekos, dar kitiems rūpėjo, kaip jaunavedžiai pasieks miesto rotušę, kad galėtų įregistruoti santuokas.
Buvo ir tokių siūlymų, kad reikia atnaujinti eismą vienintele ramia ir jaukia pėstiesiems skirta Didžiąja gatve.
Tačiau buvo ir tokių, kurie nuoširdžiai pritarė nuomonei, paremtai šalies ir užsienio miestų pavyzdžiais, kur senamiesčiai paversti jaukiomis ir saugiomis pėsčiųjų zonomis. Čia laiką leidžia šeimos su vaikais, noriai sukiojasi turistai.

Jaunavedžiams nekils problemų
Kėdainių rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos ir archyvo skyriaus vedėja Gaiva Petrauskienė nerimaujančius užtikrino, kad dėl eismo apribojimo senamiestyje jaunavedžiams tikrai nekils jokių nepatogumų: „Visi jaunavedžiai bus informuojami, kad turės galimybę automobiliais privažiuoti iki rotušės vartų, o svečiai automobilius galės palikti jiems stovėti skirtose vietose. Jeigu dėl to kiltų problemų, visos jos būtų efektyviai sprendžiamos.“

Rajono meras S. Grinkevičius turi aiškų norą – matyti gyvą ir šurmuliuojantį senamiestį.

Rajono meras S. Grinkevičius turi aiškų norą – matyti gyvą ir šurmuliuojantį senamiestį.

Automobilių stovėjimo vietų – daugybė
Dalis susitikimo dalyvių svarstė, kad senamiestyje trūksta automobilių stovėjimo aikštelių. Kiti skundėsi, kad dabar iki įstaigų nebegalima privažiuoti iki pat durų, todėl tenka iki jų kiek paėjėti.
„Dėl automobilių stovėjimo aikštelių kritikos neturėtų būti. Yra numatyta ne viena aikštelė senamiestyje: jų yra ir dar bus įrengta net trys Radvilų gatvėje, prie bibliotekos, Senojoje Rinkoje, Č. Milošo gatvėje, Smilgos gatvėje. Kad tik būtų kas atvažiuoja į senamiestį“, – įsiaudrinusią diskusijos publiką ramino meras S. Grinkevičius.
Tuo tarpu rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Vytautas Kundrotas paaiškino, kad senamiestyje automobilių stovėjimo vietų yra daugiau negu dabar yra jų poreikis.
Šiuo metu mašinas galima statyti net keliose vietose – Č. Milošo ir Smilgos gatvėse, prie Evangelikų reformatų ir Šv. Juozapo bažnyčių, Senosios Rinkos ir Knypavos Rinkos aikštėse, Tilto gatvėje prie prekybos centro „Iki“, J. Basanavičiaus g. prie – „Maximos“ ir „Norfos“, prie Šviesiosios gimnazijos.
„Dabar senamiesčio teritorijoje esančiose viešose ir dviejose privačiose aikštelėse, kurios naudojamos kaip viešos, yra daugiau kaip 400 automobilių stovėjimo vietų. Gatvėse – apie 100 vietų“, – sakė V. Kundrotas.
Taip pat projektuojamos aikštelės prie M. Daukšos viešosios bibliotekos, veterinarijos klinikos Radvilų gatvėje, Mokesčių inspekcijos ir Muzikos mokyklos.
„Šiose vietose tilps dar septynios dešimtys automobilių“, – sakė V. Kundrotas.

Pertvarkos pagal konkrečią viziją
Šios diskusijos iniciatorius – rajono meras S. Grinkevičius, atsakydamas į gausius klausimus, pabrėžė, kad visi pokyčiai senamiestyje daromi ne dėl tuščių ambicijų, bet turint konkrečią viziją dėl jo ateities.
„Užtikrinu, kad visi numatyti novatoriški pokyčiai senamiestyje yra daromi nuoširdžiai ir turint konkrečią viziją. Mūsų komandos noras – gyvas, verslus ir reprezentatyvus senamiestis su jo ašimi Didžiosios Rinkos aikšte. Nieko neišradinėjame iš naujo. Yra daugybė senamiesčių su apribotomis nuo eismo aikštėmis ir ten matomas stebėtinas šurmulys. Mūsų noras matyti senamiestį su kuo mažiau mašinų ir kuo daugiau žmonių. Tenka konstatuoti, kad per 26 metus nė vienas rajono vadovas neturėjo vizijos, koks turėtų būti mūsų taip giriamas senamiestis“, – kalbėjo S. Grinkevičius.
Meras apgailestavo, kad dabar visi matome, kaip merdėja Kėdainių senamiestis, todėl savivaldybės vadovai sudarė aiškų planą, koks jis turėtų būti.

Senamiestis – šurmuliuojantis traukos centras
„Vien betoninių trinkelių pakeitimas granitinėmis gyvybės pagrindinei aikštei neįpūs. Norime Didžiąją Rinką matyti šurmuliuojančią. Tai, tikimės, padaryti, kai šiuo metu rekon­struojamame buvusios parduotuvės „Saulutė“ pastate įsikursiančiame M. Daukšos viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo filiale atsiras kino salė, kavinė, stacionari scena. Sieksime, kad aikštėje kas savaitgalį vyktų įvairūs renginiai, koncertai, o mugės – kiekvieną vasaros mėnesį. Juk žmones traukia žmonės, ne mašinos“, – taip senamiesčio atgaivinimo viziją pristatė S. Grinkevičius.
Kadangi Didžiosios Rinkos aikštėje turi atsirasti trys lauko kavinės, todėl rajono savivaldybės administracija iš biudžeto jau skyrė lėšų vandentiekio tinklų įrengimui, kad sutvarkius aikštę, čia be trukdžių jau galėtų darbuotis verslininkai.

Nuomonių dėl senamiesčio ateities išsakyta įvairių.

Nuomonių dėl senamiesčio ateities išsakyta įvairių.

Į patarimus ir pasiūlymus bus įsiklausyta
Mero teigimu, gyventojai į diskusiją pakviesti ne šiaip sau. Konstruktyvių ir dalykiškų patarimų tikrai bus paklausyta.
„Išgirdome įvairių siūlymų ir pastabų, kad Didžiosios Rinkos aikštėje eismą būtų galima riboti iš dalies: savaitgaliais ir šiltuoju metų laiku aikštėje nebūtų pravažiuojama. Galbūt prireiks ir visuotinės apklausos, ką daryti su senamiesčiu. Artimiausiu metu spręsime išsakytas eismo saugumo problemas. Svarbu, kad senamiestis būtų gyvas, jaukus, o čia laisvalaikį leistų ne tik kėdainiečiai, bet ir miesto svečiai“, – sakė rajono vadovas S. Grinkevičius.
Merą džiugina, kad gyventojams rūpi senamiestis ir tai, jog jie pateikė dalykiškus pasiūlymus dėl šios vietos ateities.
„Mes dirbame žmonėms, todėl tikrai įsiklausysime į kėdainiečių norus“, – teigė rajono vadovas.

Norime ramiai pasivaikščioti
Susitikime dalyvavęs rajono Tarybos narys Saulius Sinickis, kalbėjęs su verslininkais apie eismo apribojimą Kėdainių senamiestyje, po susitikimo išsakė savo nuomonę ir pašnekovų poziciją: „Tiek aš, tiek mano pašnekovai esame už tai, kad senamiestyje išliktų neseniai padaryti eismo apribojimai, nes žmonės nori ramiai ir saugiai pasivaikščioti senamiestyje, todėl būtų gerai, jog to netrikdytų automobiliai.“

About The Author

Related Posts

4 komentarai

 1. Nuomonių skirtumai

  Mero ir gyventojų vizijos skirtingos. Kuri nugalės? Meras buldozeriu prastums savąją, o gyvenimas parodys, kas buvo teisus, kai mero sufantazuotos trys kavinės Didžiojoje rinkoje stovės tuščios (mere, ar kada nors Kėdainių kavinėje gėrėte kavą?), renginiai vyks trims žmonėms, tarp kurių mero NIEKADA nebūna.

  Atsakyti
  • Audrys

   Ko ten sukinėtis mašinoms? Mieliau tegu vaikai mėto kamuoliuką ir važinėja dviračiais. Ar būtina ten nuvažiuot ir sustot prie pat Elektrometos durų? Belousovas su kepyklėle tegu nejuokina, nes nei 32 ratai, nei savas kampas, nei aroma reks neprašo padaryt važinėjamą Didžiąją gatvę.

   Atsakyti
 2. Kėdainiškė

  Ką ten iki durų,jie ir prie savo lovos privažiuotų, jeigu galėtų.

  Atsakyti
 3. Kėdainietis

  Automobilių eismo pagerinimui reikėtų sujungti Jaugelio-Telegos gatvę su Kauno gatve, pastatant per Nevėžio upę tiltą, tada būtų išspręsta automobilių pralaidumo problema. Tada automobilių judėjimas nuo pėsčiųjų tilto iki bibliotekos galėtų būti uždarytas visam laikui.

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.