Kriminalinės policijos skyriaus vyr. tyrėjas Vaidas Rudelis mokiniams pasakojo apie kriminalistų darbą.

Kriminalinės policijos skyriaus vyr. tyrėjas Vaidas Rudelis mokiniams pasakojo apie kriminalistų darbą.

Artėjant gražiausioms metų šventėms, 2015 m. gruodžio 10, 15, 16 ir 17 dienomis, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kėdainių rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio specialistė Gintarė Ivaškevičienė savo prižiūrimose švietimo įstaigose vykdė prevencinę veiklą.

Jaunųjų policijos rėmėjų gretas papildė net 15 naujų narių, tad jiems, Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos moksleiviams, buvo įteikti Jaunojo policijos rėmėjo pažymėjimai. Pareigūnė ta proga jaukiai bendravo su naujaisiais policijos pagalbininkais prie arbatos puodelio, aptarė naujus rėmėjų nuostatus bei veiklas, kurios bus vykdomos 2016 metais.

Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijoje 7 klasių moksleiviams buvo skaityta paskaita apie nepilnamečių atsakomybę, ypač akcentuotas pavojus ir atsakomybė dėl pirotechnikos gaminių pirkimo, naudojimo ir galimų pasekmių.

Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos 7-8 klasių moksleiviai taip pat išklausė paskaitos apie nepilnamečių atsakomybę, o vėliau kartu su gimnazijos socialine pedagoge organizuotas reidas gimnazijos teritorijoje, siekiant užkirsti kelią moksleivių rūkymui. Reido metu nustatytas vienas pažeidimas dėl tabako gaminių turėjimo.

Kėdainių rajono Josvainių gimnazijoje kartu su apylinkės inspektoriumi Audriumi Mikalausku taip pat buvo vykdomas reidas dėl tabako ir elektroninių cigarečių rūkymo gimnazijos teritorijoje. Reido metu moksleiviams buvo aiškinama apie tabako gaminių bei elektroninių cigarečių žalą, už rūkymą gresiančią administracinę atsakomybę.

Migracijos poskyrio viršininkė Vida Dapkienė moksleiviams kalbėjo apie asmens dokumentus.

Migracijos poskyrio viršininkė Vida Dapkienė moksleiviams kalbėjo apie asmens dokumentus.

Na, o gruodžio 17-ąją Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos 8–9 klasių moksleiviai kartu su mokytoja patys apsilankė policijos komisariate. Čia jie galėjo iš pirmų lūpų išgirsti apie policijos darbo kasdienybę – G. Ivaškevičienė pasakojo apie Prevencijos poskyrio pareigūnų darbo ypatumus, Kriminalinės policijos skyriaus vyr. tyrėjas Vaidas Rudelis apie kriminalistų darbą, Operatyvaus valdymo poskyrio viršininkas Kęstutis Gomoliauskas supažindino su šio poskyrio veikla. G. Ivaškevičienė taip pat aptarė studijų, reikalingų pareigūno profesijai įgyti, sąlygas.

Rugsėjo–gruodžio mėnesiais vyko šviečiamoji–prevencinė akcija „16-meti, ar jau turi asmens dokumentą?“, tad Migracijos poskyrio viršininkė Vida Dapkienė moksleiviams kalbėjo apie asmens dokumentus, dalijo lankstinukus su informacija apie tautybę ir Lietuvos Respublikos pilietybę, apie asmens tapatybės kortelės ir paso paskirtį, įsigijimą.

Kauno apskr. VPK inf. 

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.