Kėdainių rajono savivaldybės administracijos darbuotojai mero Sauliaus Grinkevičiaus kvietimu antrą kartą surengė Pyragų dienos akciją.

Šįkart rajono meras Saulius Grinkevičius į Pyragų dieną atsinešė blynelių tortą.

Šįkart rajono meras Saulius Grinkevičius į Pyragų dieną atsinešė blynelių tortą.

Pietų pertraukos metu darbuotojai vieni kitus vaišino savo keptais pyragais bei rinko lėšas Kėdainių vaikų globos namams „Saulutė“.

Pasak „Saulutės“ direktorės Sandros Sagatienės, jų įstaigoje yra keletas vaikų, kuriems gyvenimą palengvintų šlapimo kontrolės aparatai. „Mūsų namuose gyvena ne tik sveiki, bet ir įvairių ligų kamuojami vaikai. Gydytojai yra pasakę, kad keliems vaikučiams gyvenimas palengvėtų, jei jiems nupirktume šlapimo kontrolės aparatus. Tačiau jie gana brangūs, kiekvienas kainuoja apie šimtą eurų. Kai savivaldybės vadovams užsiminėme apie tokią bėdą, išgirdome atsakymą, kad bus ieškoma galimybių padėti. Ilgai laukti neteko – Pyragų dienos akcijos aukas savivaldybės administracijos darbuotojai skyrė mūsų vaikučiams“, – sakė S. Sagatienė.

img_3135Į Pyragų dienos akciją įsijungė visų savivaldybės administracijos skyrių darbuotojai. Vieni pyragus kepė organizuotai, kiti individualiai. Pyragų būta įvairių: ir su uogomis, ir obuoliais, ir su mėsa. O rajono meras Saulius Grinkevičius, pernai kolegas vaišinęs savo gamybos žagarėliais, šįkart atsinešė blynelių tortą. „Šią dieną nėra svarbu pyragai. Pagrindinis dalykas – mūsų noras pasidalinti gerumu. Juk visi ruošėsi, kepė, virė. O kas gali ir paaukoja po keletą eurų vaikų sveikatos gerinimui. Aš pats atsinešiau blynelių tortą. Jis labai nesunkiai paruošiamas. Tereikia iš blynų tešlos iškepti blynelius. Juos pertepu maskarponės sūrio kremu ir papuošiu uogomis“, – sakė rajono vadovas.

O šįkart savivaldybės administracijos kolektyvas surinko 418 eurų. Jie bus perduoti vaikų globos namų „Saulutė“ vadovams. Pernai Pyragų dieną buvo paaukota 378 eurai. Už tą sumą Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro stacionariam inhaliatoriui buvo nupirkti būtini priedai.

Į pyragų dienos šventę susirinkę savivaldybės administracijos darbuotojai noriai skanavo kolegų vaišių ir teiravosi receptų. Vyriausioji specialistė, kalbos tvarkytoja Rūta Švedienė visus nustebino sveikuolišku pyragu. Jo receptu Rūta mielai pasidalijo ir su mūsų skaitytojais.

Šokoladinis bolivinių balandų pyragas

img_3071Labai skanus, sveikuoliškas bei madingas pyragas. Tai pyragas be cukraus, be pieno produktų, be miltų. Sunkiai galima įspėti, iš ko jis padarytas. Ogi daugiausia jam naudota bolivinių balandų sėklų.

PAGRINDAS

1 puodelis sausų bolivinių balandų sėklų, 2 puodeliai vandens (reikės tas sėklas išvirti), 1 puodelis datulių ar razinų, ¾ puodelio kakavos, 3 kiaušiniai, 2 a. š. kepimo miltelių, ¼ puodelio augalinio pieno, ¼ puodelio kokosų aliejaus, 1 v. š. vanilės esencijos, ¾ puodelio mėgstamų pakepintų pasmulkintų riešutų.

GLAISTAS

100 g mėgstamo juodojo šokolado, 1 v. š. kokosų aliejaus.

Gamyba

Pirmiausia išsiverdame bolivinių balandų sėklas (apie 10 min.). Atvėsiname. Iš datulių pašaliname kauliukus ir dedame jas į maisto smulkintuvą (su S formos peiliuku), susmulkiname. Ten pat dedame ir visus likusius produktus, išskyrus riešutus. Smulkiname, maišome, kol gauname vientisą šokoladinę masę. Galiausiai įberiame riešutų.

Tešlą pilame į kepimo popieriumi išklotą formą. Kepame įkaitintoje iki 180 laipsnių orkaitėje apie 40−50 min. Ar pyragas iškepęs, tikriname mediniu pagaliuku, jis turi būti sausas.

Ruošiame šokoladinį glaistą. Pamažu ištirpiname šokoladą su šaukštu kokoso aliejaus ir užpilame ant atvėsusio pyrago. Pyragą statome į šaldytuvą kelioms valandoms.

Skanus ir šiltas, ir šaltas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.