Kėdainiuose po truputį populiarėjant biliardui, atsiranda vis daugiau šio žaidimo entuziastų, žaidžiančių ne tik laisvalaikiu, bet ir rimtai besitreniruojančių varžyboms. Mėgėjų lygoje laurus skina ir kėdainiečiai.

A. Navickas prieš trejus metus tapo Lietuvos pulo mėgėjų čempionu!

A. Navickas prieš trejus metus tapo Lietuvos pulo mėgėjų čempionu!

Prienų sporto arenoje vykusiame Lietuvos pulo čempionate pasirodė ir kėdainiečiai. Keturias dienas trukusiame renginyje kėdainiečiams laurų nuskinti nepavyko, tačiau šio sporto entuziastai džiaugėsi galimybe sudalyvauti tokio masto renginyje.
„Į Prienus susirinko geriausi Lietuvos pulo žaidėjai – 32 geriausieji. Aš į šį sąrašą nepatenku, bet vienas dalyvis dalyvauti negalėjo, atsilaisvino vieta ir taip man atsirado galimybė sudalyvauti. Tačiau pasirodyti čempionate taip gerai, kaip norėtųsi, nepavyko“, – sakė šio sporto entuziastas kėdainietis Arvydas Navickas.
Kėdainiuose pulo klubo nėra, todėl kėdainiečiai priklauso kitų šalies miestų pulo klubams.
„Aš pats šį žaidimą žaisti pradėjau prieš 8 metus, pamatęs biliardo stalą bare. Užsikabinau. Žaidžiu mėgėjiškai, man tai kaip hobis. Tačiau 2013 metais esu laimėjęs Lietuvos pulo mėgėjų čempionate pirmąją vietą. Dar nėra paskelbto kitų metų pulo turnyrų tvarkaraščio, tačiau kiek leis galimybės, ir kitais metais dalyvausiu organizuojamose taurės varžybose bei čempionatuose“, – sakė pašnekovas.
Pasak A. Navicko, norint gerai žaisti pulą, reikia daug praktikuotis, nuolat tobulinti savo įgūdžius. „Pulas – tai kaip šachmatai judesyje. Čempionai laimi ne todėl, kad pataiko įmušti į kišenę, bet todėl, kad sugeba baltą rutulį išsivesti į reikiamą poziciją kitam smūgiui“, – pasakojo vyras.
Kėdainiečiai pulo mėgėjai varžosi ir tarp savęs – prieš kelias savaites baigėsi „Lifosos“ biliardo turnyras.
„Jame laimėjau trečiąją vietą. Pirmasis tapo Martynas Lukšys – Šviesiosios gimnazijos mokinys. Beje, jis taip pat yra tapęs Lietuvos pulo mėgėjų čempionato prizininku – šį titulą iškovojo praėjusiais metais“, – sakė A. Navickas ir pridūrė besitikintis, kad šio žaidimo entuaziastų gretos Kėdainiuose tik augs.
Šiuo metu yra kelios populiarios biliardo rūšys pasaulyje: amerikietiškasis biliardas, angliškasis biliardas, piramidė ir karambolis. Visos rūšys žaidžiamos ant specialaus, gelumbe dengto biliardo stalo, mušant kamuoliuką lazda, tačiau, priklausomai nuo biliardo rūšies, skiriasi stalo, lazdų ir kamuoliukų dydžiai. Amerikietiškasis biliardas, angliškasis biliardas ir Piramidė žaidžiami ant biliardo stalų su šešiomis kišenėmis, į kurias kamuoliai gali įkristi nuo stalo paviršiaus. Karambolis žaidžiamas ant bekišenių stalų. Biliardas su kišenėmis yra daug populiaresnis už karambolį daugumoje pasaulio šalių. Karambolis klesti Azijoje, Europoje ir Lotynų Amerikoje, piramidė – Rusijoje ir posovietinėse šalyse, bet amerikietiškasis biliardas (daugiausiai aštuoniukės ir devyniukės žaidimai) ir angliškasis biliardas visame pasaulyje palaipsniui ima viršų kaip pačios populiariausios biliardo disciplinos.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.