Lietuvos Respublikos generaliniam prokurorui Evaldui Pašiliui pateikta šių metų sausio 27 d.pradėto tarnybinio patikrinimo išvada. Tarnybinis patikrinimas generalinio prokuroro sprendimu buvo atliekamas dėl dviejų Kauno apylinkės prokuratūros prokurorų galimai padarytų tarnybinių pažeidimų.

Detalaus patikrinimo metu buvo surinkti išsamūs duomenys apie praėjusių metų lapkričio 23 d. pradėto ir gruodžio 1 d. nutraukto ikiteisminio tyrimo eigą. Tarnybinio patikrinimo komisijos išvadose konstatuojama, kad šis nedidelės apimties ikiteisminis tyrimas buvo atliktas neišsamiai ir nevisapusiškai, jo metu nebuvo užtikrintos galimai smurtą patyrusio mažamečio M. A. teisės bei teisėti interesai. Analizuojant tarnybinio pažeidimo aplinkybes taip pat nurodoma, kad ikiteisminis tyrimas nebuvo atliktas deramai ne tik dėl netinkamo jo organizavimo ir kontrolės, bet ir dėl nepakankamai kvalifikuoto ikiteisminio tyrimo pareigūno darbo.

Pateiktose išvadose siūloma šiam ikiteisminiam tyrimui vadovavusiai Kauno apylinkės prokuratūros Penktojo skyriaus prokurorei I. Balkūnei taikyti tarnybinę nuobaudą papeikimą ir pripažinti, kad Kauno apylinkės prokuratūros Penktojo skyriaus vyriausiojo prokuroro T. Šiulio, kaip aukštesniojo prokuroro šiame ikiteisminiame tyrime, veiksmuose tarnybinis pažeidimas nenustatytas.

Sprendimas dėl šios išvados patvirtinimo ir taikytinos nuobaudos skyrimo turi būti priimtas generalinio prokuroro įsakymu.

Lietuvos respublikos prokuratūros inf. 

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.