Šeštadienį Kėdainių šviesiojoje gimnazijoje vyko projekto „Mokiniai – mokiniams 2“ forumas „Dabartį kuriame kartu“. Į jį susirinkę mokiniai iš įvairių Lietuvos kampelių dalinosi projekto metu sukaupta patirtimi, kaip aktyvinti vietos jaunimą, kokius renginius ir kaip organizuoti, kad jaunuomenė savo gyvenamojoje aplinkoje turėtų pačios įvairiausios veiklos. 

Kėdainių rajono mokinių tarybos narė, „Mokiniai – mokiniams 2“ projekto vykdytoja B. Jankauskaitė sakė, kad projektas buvo skirtas būtent provincijos mokykloms, kad mokiniai galėtų patys organizuoti įdomius ir prasmingus renginius.

Kėdainių rajono mokinių tarybos narė, „Mokiniai – mokiniams 2“ projekto vykdytoja B. Jankauskaitė sakė, kad projektas buvo skirtas būtent provincijos mokykloms, kad mokiniai galėtų patys organizuoti įdomius ir prasmingus renginius.

Projektą organizavo ir koordinavo aktyvūs Kėdainių rajono mokinių tarybos projekto „Mokiniai – mokiniams 2“ komandos nariai.

Dalyvavo penkios kitų rajonų mokyklos
„Projektas skirtas provincijos mokykloms, nutolusioms nuo miesto centro, kad moksleiviai, kurie negali lengvai pasiekti miesto ir dalyvauti čia organizuojamuose renginiuose, galėtų įsitraukti ir organizuoti visuomeniškus renginius savose mokyklose“, – projekto esmę nusakė Kėdainių rajono mokinių tarybos narė, „Mokiniai – mokiniams 2“ projekto vykdytoja Birutė Jankauskaitė. Iš viso projekte dalyvavo penkios mokyklos: Ariogalos gimnazija, Ruklos, Balbieriškio, Deltuvos bei Šlienavos pagrindinės mokyklos.

Susirinkusiesiems paskaitą, kaip atpažinti propagandą, skaitė  Rytų Europos studijų centro vadovas L. Kojala.

Susirinkusiesiems paskaitą, kaip atpažinti propagandą, skaitė Rytų Europos studijų centro vadovas L. Kojala.

„Mokyklų jaunimas rodė nemažą iniciatyvą: visur, kur mes buvome nuvykę, sulaukėme labai gero grįžtamojo ryšio. Nuvykę vedėme mokymus, pristatėme teorinę dalį. Provincijos jaučiasi užmirštos, tad įvairių renginių ten labai reikia. Lankytis mokyklose buvo labai linksma, matėme, kad mokiniams yra išties įdomu. Mokyklų komandas pavyko surinkti labai lengvai“, – pasakojo B. Jankauskaitė.

Pasakojo, kaip atpažinti propagandą
Projektas pradėtas vykdyti rugsėjo mėnesį ir truko kelis mėnesius. Praėjusį šeštadienį vyko baigiamasis renginys, į kurį atvyko visų projekte dalyvavusių mokyklų komandos (išskyrus Šlienavos pagrindinės mokyklos mokinius). Kiekviena mokykla pristatė, kaip joms sekėsi organizuoti renginius, su kitomis komandomis pasidalino savo patirtimi, pasakojo, kaip išgirstą teorinę dalį pavyko pritaikyti praktiškai.

Į baigiamąjį renginį atvyko projekte dalyvavusios mokyklos iš įvairių Lietuvos provincijos miestelių.

Į baigiamąjį renginį atvyko projekte dalyvavusios mokyklos iš įvairių Lietuvos provincijos miestelių.

Nors projektą organizavo kėdainiečiai, jame Kėdainių rajono ugdymo įstaigų mokiniai nedalyvavo.
„Iš mūsų rajono nebuvo pasirinkta nė viena ugdymo įstaiga, nes Kėdainių rajono mokinių taryba stengiasi pati skatinti, organizuoti mokymus joms. Turime kitą projektą „Mokyklų šturmas“. Jo metu mūsų nariai važinėja po Kėdainių rajono mokyklas ir dalinasi žiniomis, bendrauja su mokyklų mokinių savivaldomis“, – pasakojo mergina.
Projekto dalyviai turėjo galimybę pasiklausyti ir naudingų paskaitų: Vilniaus universiteto dėstytojas, Rytų Europos studijų centro vadovas Linas Kojala mokiniams pasakojo, kaip atpažinti propagandą. Simas Sirtautas, Kauno „Apskritojo stalo“ narys, pasidalino savo įžvalgomis, kaip jauno žmogaus balsas gali daryti įtaką valstybei bei miestui, ar jo idėjos gali tapti realybe.
„Nors projektas jau baigėsi, mes tarpusavio ryšius palaikysime ir toliau“, – šypsojosi pašnekovė.

Nuotraukų autorė A. Dumčiūtė

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.